Dokonale vycvičený bojovník proti terorizmu a skvelý ostreľovač James Dial (Wesley Snipes) by si už rád vychutnával zaslúžený odpočinok, no keď ho na jeho farme v Montane navštívi jeho bývalý šéf Jeremy Collins (Ralph Brown), predsa len súhlasí, že preňho ešte niečo urobí- jednu „prácičku“, poslednú... Má sa dostať k nedávno dolapenému teroristovi Alimu Mahmudovi Jaharovi (Nikolai Sotirov), ktorého väznia v Londýne, a umlčať ho. James teda vycestuje do Británie a splní, čo sľúbil – netušiac, že ho práve kardinálne podviedli! Vzápätí sa totiž z lovca stane korisť a James sa má čo obracať, aby si v preňho cudzom meste našiel nejaký úkryt pred vytrvalými prenasledovateľmi z oboch strán zákona, ktorý ho chcú eliminovať. Prekvapivej pomoci sa dočká od iba dvanásťročnej Emily Dayovej (Eliza Bennett). (TV Markíza)

Enšpígl

Amíci asi chtěli ukázat englánům pořádnou akci, že museli své výbuchy, rvačky, tajný služby a Wesley Snipese přendat do Londýna, nutno říci, že tohle byla spíše akční ostuda. Wesley se tam pořádně masakruje všeho všudy snad jednou či dvakrát, jinak sedí na gauči a říká "je to zlý, je to zlý" a aby ta scéna byla úplně výstavní, tak nad ním stojí mlaďounká holčina jak smilování boží. Hláška agenta CIA "napíchli jsme celej Scotland Yard" byla z kategorie megavtip roku. Je to škoda, Wesley má přece na to, snížit počet obyvatel Londýna o 90 až 100% , tak nevím proč to neudělal. Jeden klad filmu jsem přeci jen našel a to Lena Headey , s takovou sexy policistkou bych si hrál na četníky a zloděje do soudnýho dne. ()

Falko

Jeden z dalsich lacnych akcnych filmov, ktory ma ale prekvapivo bavil viac, ako niektore Lundgrenovky. Wesley Snipes tu sice nestriela hlavu o hlavu a ani sa tu vela nebije, ale aj napriek slabemu scenaru ma film bavil. Mozno to bolo aj vdaka dievcatu, ktore mu pomahalo zbavit sa viny vrazdy policajneho dostojnika a jej tuzby dostat sa ku Snipesovi domov kvoli konom. Je to tak na jedno pozretie... 13.11.2008 ____ Wesley Snipes - (James Dial) +++ Eliza Bennett - (Emily Day) +++ Lena Headey - (Annette Ballard) +++ Charles Dance - (Andrew Windsor) +++ Ralph Brown - (Jeremy Collins) +++ Hudba: Nicholas Pike +++ ()

sniper18

Je to priemerný akčný film s Wesley Snipesom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má dosť dobrý príbeh o bývalom agentovi CIA, ktorý prijme ešte poslednú úlohu odcestovať do Veľkej Británie, kde má zneškodniť nebezpečného teroristu, s ktorým už má skúsenosti, no nie všetko sa podarí, cieľ je síce znešodnený, ale kontakt umrie, agent je zranený a jeho tvár známa, tak po ňom ide celá polícia, miesta tajná služba, ale aj jeho samotní zamestnávatelia, ktorí na neho hodia aj vraždu vysokopostaveného policajta. A tak musí agent očistiť svoje meno a dostať sa z krajiny. Spracovanie je ale sklamaním, ešte spočiatku to vyzerá nádejne, ale po zranení agenta sa tempo filmu výrazne spomalí, takmer nič sa nedeje a tak tu dejovo ani nemá moc čo zaujať, až v poslednú polhodinu sa to už vylepší, no ani zďaleka to nie je to, čo by som si predstavoval. Ale aspoň úplný koniec pôsobí síce očakávaným, ale aj tak dosť dobrým dojmom. Ani takto to nie je zlé, na film sa celkom dobre pozerá, na čom má asi najväčší podiel zaujímavá postava dievčaťa, ale problémom je, že spracovanie sa aj napriek tématike akcii vyhýba najviac, ako sa len dá a ani dej za ňu neponúkne nejakú správnu alternatívu. Akcie je tu veľmi málo a aj tá je iba priemerná. Snipes tu má iba jeden súboj, ktorý nie je zlý, ale krátky, k tomu ešte dve krátke prestrelky a niekoľko kratších naháňačiek a to je prakticky všetko. A aj z toho sa väčšina nachádza až v poslednej polhodine. Herecké obsadenie je na tom dobre, výborný Wesley Snipes, zaujímavá Eliza Bennett, nesklame ani Lena Headey, jedine by to chcelo lepších záporákov. Réžia väčšinu času pôsobí dobre, podobne aj technická stránka, ale tie niektoré občasné chaotické prestrihy sú úplne zbytočné a rušivé a len zbytočne to kazí dojem. A poteší príjemná hudba. Škoda, film mal predpoklady byť vydareným akčným béčkom, ale kvôli minimu akcie a slabšiemu scenáru je to len priemerný film na jedno pozretie. Objektívna kvalita filmu- 54%, film sa páči mne na 56%. ()

Jara.Cimrman.jr

Mám napíchnutý celý Scotland Yard, centrálu CIA v Lanley i kriminálku Anděl, takže bych tomuto snímku měl patrně dobře rozumět, ale není tomu tak. Patrně za to bude odpovědná ta nepřehlédnutelná bulharská koprodukce, která se nechala nachytat na stokrát ohrané téma a přežvýkala ho po stoprvní. Nebýt skvělé inspektorky Ballardové, tak bych to patrně ani nedokoukal. ()

genetique

S cieľom vrhnúť sa na akčnú béčkovú oddychovku som nemal cieľ zaspať. Scenár na úrovni - odspíš pár minút, nič sa nestane - však zariadil, že som sa zase aspoň až tak nenudil. Uspávankový feeling tiahne z filmu ale už od začiatku, dve-tri prestrelky a jedna bitka. To som vážne nečakal. Najmä od režiséra pomerne originálneho 'The Thirteenth Floor'. Nízke hodnotenie ma mrzí o to viac, že Snipes tiež podľahol výberu samaritánskych rolí à la Seagal. 55%. ()

• Původně měl v tomto filmu hrát i Michael Biehn, ale kvůli časovému konfliktu s jiným filmem Planet Terror (2007) od projektu odstoupil. (ČSFD)