Jak se to dělá

Mark David Perry

Kamera:

Yan Savard

Brooks T. Moore (vypravěč), Lynne Adams (vypravěč), John Kanzius, Iain Lee

Přemýšleli jste někdy o tom, jak se vyrábí úplně obyčejné věci? Discovery Chanell Canada přinesl dokumentární seriál "Jak se to dělá", kde diváky zavedl do zákulisí výrobních procesů každodenních předmětů. Od hokejových puků a ručních pilek po letadla a mražené hranolky. Tento pořad divákům předvede zblízka, jak se tyto, na první pohled jednoduché věci, vyrábějí. Každý den nám slouží tisíce obyčejných věcí a nikdo se nikdy nezamyslí nad tím, jak byly vytvořeny. Například asfalt, hasičské helmy, zápalky nebo tetování. Série pořadů "Jak se to dělá" navštíví desítky výrobních linek, na kterých se hrubé materiály přeměňují na hotové výrobky přímo před našima očima. Seriál je o to zajímavější, že náměty na pořady jsou i přímo od diváků. (OscarH.)

cigicigi

Velmi zaujmavy serial. Vzdy som chcel vediet ako sa co vyraba, takze o par veciach uz mam jasno :) Je neuveritelne ako niekto vobec dokaze vymysliet zlozity mechanizmus na vyrobu zdanlivo jednoduchej veci. Je este neuveritelnejsie ako to vymyslene naozaj aj zostroji, odladi a spusti vyrobu. Samozrejme ze serial je hlavne o vyrobe, no niemenej zaujmave su vyrobne linky a rozne stroje. ()

kenny79

Výborný dokument vysílaný na Discovery. Seriál o tom, co vše musí podstoupit obyčejná věc jako je třeba propiska, klobouk atd. než se k nám dostane. ()

megajalec

Ďakujem, pri How its made som sa naučil fakt mnoho podnetného a zaujímavého. Je to také nahliadnutie pre bežného človeka, ako sa robia bežné veci. Niekedy by až človek neveril... ()

Fugito

Zaujímavý dokument, bez ktorého by som asi nevedel kopu vecí , ako sa vyrábajú. Len keby takýchto dokumentov bolo viac. :) ()

Danulinda

Parádní vzdělávací pořad o výrobě na první pohled běžných věcí okolo nás, protože zjistíme, že ve skutečnosti vůbec tak běžné nejsou. ()

only_serials

Podobný pořad "Jak to dělají" se mi líbil asi víc... na druhou stranu oceňuju že si tenhle pořad celý ty roky zvládnul udržet prakticky naprosto stejnej formát bez jakýkoliv změny.. a hlavně.. celý roky perfektně fungoval! ()

Usir

Výborný dokumentární seriál, který nám ukazuje jak se co vyrábí, někde na to člověk kouká s otevřenou pusou. ()

Kloktaldo

Pro mě jako pro laika postupu průmyslových procesů nesmírně zajímavé. Vždycky žasnu, co je všechno potřeba udělat pro vyrobení finálního produktu, a především jaké vychytané mašinky v těch továrnách fungujou :-). ()

jjjerry

Skvělý seriál. Určitě by bylo vhodný pustit děckám pár dílů, třeba o hodinách chemie mě napadá nerezová ocel. Na úvod by byl vhodný díl "jak se dělají CAD/CAM systémy". Některé díly jsou samozřejmě zajímavější než jiné, ale všechny poučné. Pamatuji si, že mě jako malého třeba zajímalo, jak vypadá rostlina ananasu, bohužel tou dobou nebyl internet, abych to zadal do googlu. Takže takovýto pořad velmi oceňuji ()

Desmi

Tenhle dokumentární cyklus mě vůbec nepřesvědčil o své potřebě a užitečnosti. Během jednoho dílu vám totiž představí tři různé výrobky a "snaží" se ukázat, jak se vyrábí. I když vlastně ne, většinou spíš jen jak fungují. Výsledkem je, že se toho moc nedozvíte a navíc ztratíte půl hodinku. Je to branné všechno dost zhruba. ()

Zolanda

seriál ktorý dáva príjeme veľa odpovedí, časom sa to začne trošku opakovať, ale na časť s kurčatami asi do smrti nezabudnem. ()

Lucius.15

Dost dobrý a zajímavý :-) Člověk se dozví jak se vyrábí spousta věcí a jakým procesem ta věc projde, než se dostane do naší domácnosti k běžnému používání... ()

Trevize

Takových užitečných informací, co jsem se dozvěděl. Ne vážně, fascinuje mě jak moc to přitahuje... koukat na všechny ty šroubky, lisy, stroje a stroječky. ()

ARTchaoos

Hodnotím to veľmi pozitívne. Konečne sa niekto vzchopil a spravil aj niečo náučné. V tejto dobe už nič také neletí, nikoho také veci nezaujímajú chcú iba hotový výrobok doma na stole a nič okolo toho ich nezaujíma, no ale iba vďaka tomuto seriálu je človek bližšie k výrobnému procesu a vidí za brány továrni a fabrík ktoré si často svoj vlastný recept kvality úpenlivo stráži. Prinieslo mi to dosť nových skutočností a objavov ktoré som nevedel a práve preto ďakujem práve tomu to seriálu. Dosť kvalitne tam bolo obsiahnuté to čo tam malo byť. Komentáre k výrobe boli stručné ale zato výstižné čo je dosť veľké plus, proste kvalitne odvedená práca. [Discovery Channel je naozaj špičková stanica] ...................[chaoos] ()

Kakarinka

Skvělý seriál, na kterém vzniká závislost, takže u jednoho dílu rozhodně nezůstanete. Když už víte, jak se vyrábí tužky, chcete vidět také štětce, známky (kdeže, není to prachobyčejný tisk!), brambůrky i párky (nevhodné pro slabé žaludky). Vše je podrobně vysvětleno a zobrazeno. Doporučuji! ()