The King of Kong

• USA The King of Kong: A Fistful of Quarters

Dokument o historii soutěžního hraní automatových videoher na příběhu rivalského souboje o titul ve hře Donkey Kong. Léta úřadující šampión Billy Mitchell a jeho vyzyvatel Steve Wiebe ukazují, jak vážně lze hraní her brát. Pokud máte na to být v něčem nejlepší na světě, tak i činnost, jež je primárně zábavou, se stává drilem. Pokud jste navíc dva, soupeření získává úplně jinou příchuť. (stromekk)

Slasher

Neuvěřitelný příběh neuvěřitelných závisláků na klasických automatových hrách a špinavém boji o high score v Donkey Kongovi. Člověk nejdřív kroutí hlavou nad tím, co je to za typy a jak to celý berou vážně, a pak zase nad tím, jaký je jeden z nich NESKUTEČNÝ hovado (fakt geniální záporák). Výtečná zábava, parádní dokument. P.S. ()

neoBlast

Základem dokumentu je vždy jeho ústřední téma. To u The King of Kong se zdá atraktivní na první pohled - zarytí hráči videoher, ale nabízí znamenitý pohled na dvě osobnosti jejichž "souboj" je nadmíru zajímavý a zábavný. The King of Kong byl jedním z prvních současných moderních dokumentů, který pracuje s postavami (respektive s divákovým vnímáním postav) podobně jako fiktivní filmová tvorba a stále zůstává na jedním z předních míst dokumentárního pelotonu. Obdivuji schopnost tvůrců se nachomýtnout k něčemu na první (chybný) pohled ne tak zajímavému. 85 % ()

JC_Gucci

Dokument o rekordech ve videohrách natočený, jako by to byla nejvážnější věc na světě. Se vším, co o Billy Mitchellovi víme dnes, musím tleskat tvůrcům tohoto dokumentu, že rovnou vyčmuchali co je zač a ukázali ho jako pěkný hovádko. Dnes už ale víme, že je to extra hovado, co celou dobu podváděl a teď se soudí na všechny strany, zatímco si kope vlastní hrob. Vývojem situace tento film bohužel neuvěřitelně zestárl a proto ho nemůžu doporučit nikomu, kdo se o oblast videoherních rekordů, nebo kauzy kolem podvodů spojených s Twin Galaxies, nezajímá. ()

Kaluž

I'm freaky and I know it! Každý máme nějakou svou posedlost. Démonické hovado bez duše versus podivínský tatík od rodiny. Donkey Kong. Videokazety. Rozhodčí. Absolutní WTF dokument. Závěrečná satisfakce mě ale pohladila po duši a přesvědčila o tom, že dobro ještě žije. Suck it Billy Mitchell, it's on tape! A rozhodně si teď nebudu zjišťovat, zda ten poslední rekord už někdo překonal. Je mi to úplně ukradené (tajně však doufám, že Honza Orna z Červeného Újezdu co nejdříve jeden kabinet sežene, chystám se ten rekord pokořit, véháesky mám přichystané). ()

Matty

Performativní dokument o dvou hráčích Donkey Konga, pojatý jako souboj Davida s Goliášem. Goliášem je zde Bill Mitchell, self-made man, který nechce přijít o své (možná-ne-až-tak) pracně vyzískané renomé. Vzhledem k tradici severoamerického hraní na videautomatech nepřekvapí převážně vážný tón, dokážu si ale představit, jak trpce humorné by totéž téma mohlo být v pojetí některého z českých dokumentaristů (nabízí se Klusák s Remundou). Komu během závěrečné koláže, zhušťující do pár živých obrázků celou herní historii, nenaběhne husí kůže, buď nemá city, nebo nikdy nehrál. Apendix: pokud vás zajímá, kdo je současným králem Konga, zhlédněte na YouTube krátký dokument Doctor Kong: Cutting up the Competition. 75% ()

Uncharted našlo režiséra?

Uncharted našlo režiséra?

06.02.2014

Kolem adaptace herního hitu Uncharted se v minulosti motali třeba David O. Russell (Terapie láskou, Špinavý trik) nebo Neil Burger (Iluzionista, Všemocný). Ani jeden z nich ale nedokázal dobrodruha… (více)