Rok xxx. V zasněžené metropoli nemilosrdně vládne pan Televize. Celé město je bez hlasu a on jediný má monopol na slovo a obraz. Všichni lidé sledují obrazovku a jedí televizní jídla, která také vyrábí on. Pan Televize připravuje nekalý plán, jak prostřednictvím nebezpečného hypnotického stroje, který účinkuje přes televizi, navždy ovládnout všechen život. Aby toho dosáhl, unese jedinou bytost, jež má dosud hlas – nádhernou zpěvačku... Působivý příklad vitality a formálního potenciálu němého filmu. Anténa, inspirovaná snímky Murnaua, Langa, Ejzenštejna a Vertova, je přesto velice moderní film. Pohádková alegorie diváky neustále překvapuje úžasnou výpravou, promyšleným použitím titulků a v neposlední řadě také působivým herectvím. (oficiální text distributora)

noiseaux

Opravdu zajímavě natočeno, chvíli trvá než se divák zorientuje v ději (nebo alespoň mně to chvíli trvalo), ale pokud pochopí, tak je po právu odměněn. Konečně nějaké odbočení od stereotypu. A rada pro všechny, kdo chtějí ovládnout všechen život - kdo chce moc, nemá nic ;) ()

Autogram

Takýto nemý po španielsky hovoriaci artový film určite nie je pre mňa. Rozplývať sa nad odkazmi na staré diela tvorcov nemých filmov nebudem, lebo ich nepoznám a bez toho celý film nedáva zmysel. Téma aj popis filmu sľuboval určite viac, chcel som aspoň trošku vojsť do deja, ale nepodarilo sa. ()

mohamedsfinger

Pocta němé kinematografii, které se snaží snímek přiblížit i atmosférou, ale to se mu nedaří (jestli je to vůbec v dnešní době možné). Opravdu je to tak, že zde forma vítězí nad obsahem, protože příběh je opravdu jednoduchý, ale zato výtvarné zpracování a hudba se opravdu povedly. A také mám pocit, že bylo zbytečně použito hákového kříže a davidovy hvězdy, protože to ve mně vzbudilo jen myšlenky na prvoplánovost a jakousi pózu. Ale zase nemohu říct, že bych se u filmu nudil, což je rozhodně pozitivní. ()

GeorgeHans

Úžasná hudba. A takto hravú réžiu s nespočítateľným množstvom obrazových vychytávok som nevidel už veľmi dlho. Pre tú nesmiernu originalitu vyžarujúcu z každej sekundy filmu tak nerozmýšľam o priemernom hodnotení ani napriek badateľnej rozvláčnosti. 70% ()

matolas

Výživný vizuál, ktorý je však dvojsečnou zbraňou. Celý čas si totiž hovoríte, že je to obzvlášť nápadité a v podstate aj myšlienkovo nie úplne plytké, ale nedostane sa vám to pod kožu, čo je škoda. Každopádne nesmierne originálny a pútavý snímok. ()

tereza_p

LFŠ 2009: Myslím, že pokud se člověk při filmu uvolní a bude si ho užívat tak, jak je mu servírován, bude se bavit. Nehodnotím jen kvůli tomu, že jsem na konci díky pokročilé noční hodině usnula. ()

showxman

Anténa je jednoznačným vítězstvím formy nad obsahem. Úžasné dekorace (umělý sníh, umělé slzy, "papírové" město i hory a vlastně každý detail) a celá výprava (hravé titulky, retro auta) jsou právě tou esencí, tvořící spolu s hudbou podstatu tohoto filmu. Dle mého je Anténa taky velice odvážným a troufalým počinem, vždyť od éry černobílých potažmo němých filmů už uplynula spousta času. Proto je nutné Anténu chápat především jako poctu filmům této éry. ()

aquiver

Vizuální nádhera, kterou ocení fanoušci filmového umění. Let k anténě řadím k vrcholům fantasy žánru. 90 % ()

Ixbalanke

Musím dát 5 hvězd už kvůli výborného originálnímu provedení, kde je spousta zajímavých obrazových a nakonec i zvukových nápadů. A je velmi uklidňující sledovat film beze slov (v dnešní době věčného žvanění všech a o všem, filmů plných zbytečných a prázdných slov). Opravdu se dá udělat poutavý a zajímavý film téměř beze slov. Výborná hudba!! ()

Yaan

"Nos han quatiado la voz, pero aún tenemos las palabras" is the citation from one wonderfull film. In my opinion is this the most hopeful sentence of all. It symbolizes the immortal human wish to be free... ()

Marys

LFŠ 2009: Až po zhliadnutí filmu sme si prečítali, že: "Čože? To je z roku 2007???" Ono, nič pre mňa, vážne. Na nemé filmy už nejdem. A to pritom toto ani odrazu nemý film nebol. ()

Mikino00

Je to pěkná pocta němému filmu, vypadá opravdu podmanivě, jenomže mě nijak neoslovil děj a prostředí, do kterého je film zasazen. ()

Honza dAve

Velmi zajímavý pokus natočit film tak, jak se točily kdysi, o zlém panu Televize, který jediný chce mít monopol na hlas a obraz. Že by se tvůrci krom starých mistrů němého filmu inspirovali i Občanem Kanem? Každopádně ale tento pokus o moderní film ve starém střihu považuji za nepovedený, zdlouhavý a v podstatě nudný. Mama, está ahí, mama .... mama, está ahí, mama? Nápad dobrý, pokus se cení, příběh a děj už méně, a celkové dílo není nic moc. ()

DiegoC.

Geniálne dielo, ktoré ocení každý filmový fanúšik. Len jedna jediná vec mi trochu vadila - širokouhlý formát, ktorý nepatrne bortil ilúziu starých filmov. ()

Viperine

Vzhledem k mému vztahu k televizi, spíš teda "běžné bedně pro širokou veřejnost", je La Antena jako voda na můj mlejn. ()

Fairbanks

Zpočátku okouzlení nad vizuální stránkou a množstvím nápadů, zhruba od poloviny přání ať už to brzy skončí a dál se to (zbytečně) nezamotává...být to o 20 minut kratší, dávám za 5! Hudba je ale skvělá po celou dobu (viz Dan9K...) ()

100: Bitva u pokladen

100: Bitva u pokladen