Reklama

Reklama

Požiarnik Sam žije v dedinke Pontypandy. Rozpráva dobrodružné a odvážne príbehy zo života záchranárov. Ak je treba uhasiť požiar, vytiahnuť dieťa z hlbokej jamy alebo len dať dole mačku zo stromu, je tu požiarnik Sam a jeho tím. (TV JOJ)

Recenze (42)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Pravdepodobne sa jedná o môj úplne najobľúbenejší seriál detstva, ktorý dávali vo Večerníčku. Mal absolútne nezabudnuteľnú znelku a skvelý slovenský dabing. Všetky diely v slovenskom dabingu si môžete aj dnes pozrieť na youtube. A je to opäť ďalší seriál, vďaka ktorému si cením dobu svojho detstva a dnešné deti v trochu staršom veku (10+), by už ho asi neocenili. Každá epizóda trvá síce len 10 minút, ale je vždy tak obsiahla, že sa sa do tých pár minúť zmestí kvalitný príbeh. Často krát aj zábavný. Každá postava je iná a zaujímavá a seriál robí niečím výnimočný a špecifickým jeho "plastelínový" vizuál. Niečo podobné ako A je to, avšak o niečo ešte viac kvalitnejšie a dokonca aj zábavnejšie. Môžem vrelo odporučiť všetkým rodičom, ktorí hľadajú niečo pre ich najmenších. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Mám nakoukáno! Bohužel opravdu ano :-) Jen si nejsem jistej dopadem tohoto sice průměrného, ale osvětového seriálu na mého syna. Totiž, jestli z něho v budoucnu bude požárník nebo pyroman... Navíc mi teď často klade záludné otázky, na ne zcela vhodných místech, jako například při jízdě v MHD: „Tatííí... Až se tůten autobus převrátí a začne hořet, čím ti hořící lidi uhasíme? Mají tady jen jeden malej hasičák!“ A ptá se samozřejmě furt dokola (navíc velice sugestivně) takže některé bojácné babičky i jiné slabší kusy se začnou na čele rosit a pak urychleně vystupují. A hned venku si na uklidnění zapálí cigáro a špatně uhašenou sirku odhodí do odpadkového koše... :-) ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Nevím jestli to někdy běželo v České televizi, ale vím že jsem snad na nějakém cizím kanálu tuším že tenkrát STV, pár epizod viděl a už tenkrát se mě to jako děcku moc líbilo, společně třeba s Pošťákem Patem, který byl tuším ze stejné dílny tedy s UK. BBC. Dnes je tak trochu na způsob této legendy, dělán Bořek "Šikula" stavitel, alespoň tedy po techn. stránce. Zde je docela pěkná úvodní písnička:http://www.bbc.co.uk/cbeebies/music/. V současnosti 01/08 vysílá TV Barrandov v neděli ráno. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Zdá se, že jde opravdu o fenomén, který tu asi není moc rozepsaný na sezóny. K vidění jsou dost prastaré díly poctivé stop-motion, pak zhruba prostřední, kdy postavičky jsou něco mezi (odhadem 15 let starou technikou), a pak úplně nové, renderované. Každá z těch fází má jinou znělku, stejné osoby. Čím novější díl, tím nablblejší děj. V kostce - existuje městečko, jehož všichni obyvatelé až na jednoho jsou nesvéprávní retardi, jejichž jakákoli činnost vyvolá aspoň menší požár nebo uváznutí na nepřístupném místě. A musí zasáhnout požárník/hasič Sam, který jediný jakžtakž dokáže samostatně existovat (narozdíl od kolegů). Při morálním zvažování, jestli 2 letému dítěti pustit Simpsony (s lumpem Bartem, Homerem, Itchym, Scratchym, Krustym a dalšími výlupky) nebo toto s debilokreténem Normanem Pricem, volím Simpsony - protože ty osoby dělají lumpárny aspoň chytře. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Měl jsem nedávno tu čest jen s díly ze stop-motion obdobím někdy kolem roku 2000, a byl jsem šokován, o jakou slavnou a letitou značku se jedná - tedy spíš jednalo. Protože za sebe musím říct, že mi ten Brexit nepřijde jako špatný nápad... Jak už to tak u dětských příběhů záhadnou shodou okolností bývá, když už za moc nestojí originál, dabing to dorazí. Tady to ladí znělka kvalit oslavné hymny ku příležitosti desátého výročí ve funkci regionálního ředitele společnosti ČEZ nebo tak něco, s luxusními verbálními kejklemi jako "Máte nějaké potíže? V podzemí stav beztíže?", ze které se mimo jiné dozvíte, že "Sam je pán, co řídí hasičů sbor", až na to, že se v každém díle objevuje postava skutečného Velitele (což je rádobysrandovní senilnějící stařík). Ale říkáte si, OK, je to pro děti, tak ať si klidně parkují auto na točně, kterou otočí směrem k vratům garáže vždycky až když se vyhlásí poplach (a ten se vyhlašuje v každém díle;)) - zvlášť když je pravda, že se v každém díle dozvíte něco o skutečné hasičské práci, třeba o správném hašení elektrických spotřebičů, nebo o tom, že se v létě může sám vznítit stoh slámy apod. Jenže stejně tak je pravda, že jediná legrace, která se tu uděje, spočívá v tom, že je někdo jelito, a někam spadne, něčím se poleje apod. A hlavně většina problémů (v dílech ze shora uvedeného období), rozuměj požárů, vznikne tím, že se místní nevychovaný spratek chová jako nevychovaný spratek, za což se mu dostane maximálně tak pár příkřejších slov od jeho matinky, která je nadabovaná mužem mluvícím strašlivou fistulí. Nevybavuju si, že bych někdy viděl ve všech myslitelných aspektech tak schematický seriál, a to jsem absolvoval Bořka Stavitele, Pošťáka Pata, ale třeba i Štěně Merlina a podobné ostrovní fláky. Zkrátka a dobře, možná že původní díly byly dobré, a možná že jsou dobré ty CGI díly, co se točí ještě teď, ale ta prostřední éra je k nepřežití. 40% ()

Galerie (56)

Zajímavosti (4)

  • Originální nápad na námět přišel od dvou hasičů z anglického Kentu Dava Gingella a Dava Jonese. (Borrtex)
  • Seriál byl také upraven do živého, hudebního a divadelního představení, které se dočkalo premiéry ve Velké Británii v červnu 2011. (Borrtex)
  • Seriál byl přeložen do více než 25 různých jazyků, včetně čínštiny. (Borrtex)

Reklama

Reklama