O kováři Básimovi (TV film)

Pohádka

Česko, 1996, 46 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

"Já jsem Básim a moje obživa je u Alláha", opakuje Básim vytrvale, pokud se zrovna neopíjí nebo nehledá nové zaměstnání. Vedle dnešního novinového článku o tom, že Rusko začalo bombardovat vojenské strategické cíle v Sýrii, aby znemožnilo Islámskému státu obchod s ropou, působí tato pohádka pozoruhodně kontrastně.(1.10.2015)

Standartní televizní pohádka, která neurazí, ale ani moc nenadchne. Tu čtvrtou hvězdičku dávám za Václava Vydru, který v roli otroka vypadal hodně dobře - moc mě pobavil. Verze s Petrem Štěpánkem a Čestmírem Řandou ze semdesátých let je mnohem lepší.(4.8.2007)

Novější verze pohádky „Chytrost má děravé šaty“. Je o trochu lepší, je v ní více legrace. Také herci byli dobří.(19.5.2018)

Uzasne, dokonale. Je s podivem, jak malo je tato komedie reprizovana. Ano nazval jsem to komedii, protoze se nejedna o klasickou pohadku ale spise o veselohru. Herecke vykony jsou proste koncertem a mam pocit ze herci si to vsechno dokonale uzivali(4.7.2012)