Hudební pohádka o kouzelné moci svatebního daru... Princ Petr (M. Vašinka) z pohádkového království Fantazie se vydá požádat o ruku princezny Jany (N. Konvalinková), která právě slaví 18. narozeniny. Na cestě ho ale přepadnou princeznini zlí bratranci Hubert a Robert (B. Rösner a M. Středa) a oberou ho o kouzelný náhrdelník, který přejímá vlastnosti toho, kdo ho nosí. Hubert s Robertem předají princezně náhrdelník a z milé dívky se rázem stane protivná, zlá a panovačná princezna. Petra zachrání hajný (L. Trojan), ale když se princ dostaví na zámek, dá ho princezna uvrhnout do věže. Bratrancům se kouzlo líbí, už se těší, jak pomocí náhrdelníku budou všechny ovládat. Naštěstí se Petrovi podaří ze zámku uprchnout a s pomocí kouzelného čaje princeznu vyléčí. (Česká televize)

alimraj1

Velice avantgardní pohádka, na kterou se u asi vícekrát dobrovolně nepodívám. Herci sice podávají celkem uspokojivé výkony, ale celek působí spíše jako nepovedený pokus o něco odlišného. Infarkt mi málem přivodily šaty princezny, které vypadaly spíše jako nepovedené „kankánové“ sukně ()

Serafina

Už jako dítě jsem tyhle urputně humorné pohádky se zpěvy a tanci nesnášela. Všichni jsou vesele oblečení, pitvoří se o sto šest a ještě k tomu pravidelně propukají ve zpěv se strašlivým klávesovým diskopodkladem. Jedinými světlými chvilkami jsou některé herecké výkony, líbila se mi Naďa Konvalinková, která je vtipná a přehrává tak akorát. Ostatní provozují uječený humor na inteligenční úrovni mladšího předškoláka. ()

milos.bradik

Tak mi připadá, že Miloň si dělal legraci a televize to vzala vážně a nátáhla to na hodinu a půl. Škoda, že to bylo tak dlouhé, to natahování děje a písničky tomu neprospěly, přitom to začalo výborně, ti dva loupežníci, Robert a Hubert byli perfektní, herecky to bylo i jinak dobře obsazené, ale ti dva tam fakt zářili a ještě se mi líbil Větrovec, který taky zapadl do toho parodického tónu, ostatní byli příliš unylí. Přestože jsou tam kulisy Adolfy Borna, tak pohádka vypadá dost odbytá. ()