Películas para no dormir: Para entrar a vivir

(TV film)
  • USA Films to Keep You Awake: To Let
všechny plakáty

Manželský pár shání byt a jak to obvykle bývá, dostaví se na prohlídku bytu na inzerát. Už od počátku se jim dům nelíbí, ale nechtějí být k realitní agentce arogantní a tak souhlasí s prohlídkou bytu. Čím dál tím více ale zjišťují, že v domě není něco v pořádku a že jsou lapeni v pasti. Začíná boj o holý život..... (LIVINGDEAD)

petrasninja

SPOILER !!! Co mě naštvalo - Tak za 1. proč tu krávu nedodělal u toho dřezu? Nikam nespěchali ! Za 2. proč nejdřív jejímu synoj nesundali pásku z pusy, měli k tomu hodně příležitostí a hodně by se tím vysvětlilo. Za 3. proč se nikdo nezajímal o starej barák do kterýho si žesnká vodí lidi, ale vychází ven sama? A za 4. (a to je na totální kopanec do prdele!!!) volala hlavní hrdinka na začátku kamarádce at je začne hledat, že po ní jde psychopatická vražedkyně a na konci jí volaj rodiče,kamarádi atd. že nevěděj co s ní je.. to mě fakt naštvalo. Co mě naopak potěšilo ? - No přece to, že to jinak byl fakt nášleh, téměř od začátku až do konce!!! Ta potvora byla skvělá!!! Scéna u výtahu-bomba!!! Ale i tak musím dát tři, ačkoli pro mě jsou to 2/5. ()

baronGrga

Famózní španělské představení. Balagueró jako zkušený matador mává zběsile rumělkovým pláštěm a žlutým pískem arény nechává supět brilantní Nuriu Gonzáles, která rozmetává polekané pikadory jako papírové figurky. Hned po úvodním zablýsknutí trubek se Para entrar a vivir mění v rozpálené bojiště, z kterého se dech zpomalí až se závěrečnými titulky. Hodinový kousek nabízející obdivuhodně čirou hrůzu místy hraničící s absurditou až komičností, jednoznačný originál. 85% ()

lineker

Těžká psychóza, kterou je zasažená paní domácí přímo stříká z obrazovky a temnota starého baráku se přenáší do vašeho pokoje. To všechno plus poměrně slušnou brutalitu nalil Jaume do svého hodinového díla. Iracionalita chování postav je proto zapomenuto a pro mne skoro na pět hvězd. ()

dveel

Tak jako chápu, že každý má rád jiný šálek kávy, ale plný počet hvězdiček? To snad ne. Atmosféra byla sice perfektní, ale víc inteligence, než kladné postavy, mají snad i poldové v Mafii. Proč ve spoustě filmech, zasadí záporákovi jednu, max. dvě rány a utečou, aby mohli o pár metrů dále čekat, odkud na ně opět vyskočí. Baba je bez ruky, chlápek kouká, jak se pomalu snaží zvednout ze země a pak uteče. Myslím, že jít mu ve skutečnosti o život, rozmlátil by jí hlavu na krvavou kaši. ()

BigJohn02

Za to své hovadské chování si snad ani jiný konec nezasloužili. Klasické klišé, které se opakuje ve všech hororech. Když záporáka zneškodním, musím se přesvědčit, jestli je mrtvej a když není, dorazit ho! Ale o čem by pak ty horory byly, že? A navíc, jak tady psali i ostatní, baba nebyla žádnej Terminátor, takže příležitostí přemoci ji měla Clara dost - hned když ji poprvé chytla a vedla ji zpět do bytu, mohla babu parádně srazit ze schodů a dupnout jí na krk. ()

Duffson

Film plnej nesmyslu...jedna silena stara krava slozi nekolikrat chlapa 1on1, do toho prezije nekolik zraneni a o napeti se tu moc hovorit neda...tupe postavy, zachranila to castecne kratka stopaz... ()

Lazy_Bear

Ako môže mať taký zlý film také vysoké hodnotenie? A to ja sa ani nepovažujem za veľmi prísneho diváka a špeciálne hororom ešte prilepšujem. Ale takú zmes nelogického správania som ešte nevidel v žiadnom inom filme. Obete sa nielenže nebránia starej neozbrojenej a neskôr aj vážne zranenej žene, ale oni s ňou miestami dokonca spolupracujú. Táto nelogickosť odstraňuje akékoľvek napätie, keďže obete majú desiatky jednoduchých riešení ako sa zo situácie dostať. Navyše vôbec nedáva zmysel čoho sa obete celý čas tak strašne boja. Prečo stále kričia a trasú sa akoby boli v nejakom ťažkom ohrození? Tiež som si mnohokrát nebol istý, či má ísť o seriózny horor alebo komédiu. Veľa scén pripomínalo Jacksonove horory, iné sa zasa tvárili ako Saw. Zábery s trasúcou sa kamerou boli tiež úplne odveci, pôsobili ako paródia (vo filme nie je žiadne napätie, nič sa nedeje, len postavy pokrikujú a kamera sa trasie ako pri zemetrasení). A k tomu všetkému sa aj napriek krátkej dĺžke film ťahal ako keby mal dve hodiny. Dve hviezdičky dávam iba za začiatok a celkový nápad. Len škoda, že bol tak mizerne zrealizovaný a pritom by sa to dalo spraviť aj oveľa lepšie (napríklad keby na začiatku boli obete omráčené nejakým nečakaným spôsobom a následne by sa prebudili už spútaní reťazami s osudom v rukách psychopatickej domácej, film by celý mohol byť o triedu lepší). ()

Dalajlada

Mazácký díl této sbírky. Námět je velice vkusně vybrán a podán. Atmosféra je naprosto dokonalá a závěr nemá chybu. Celou délku filmu se něco děje a člověk se opravdu nenudí. Naštěstí je stopáž taková jaká je a filmu to jen a jen prospělo. Nedokáži si představit, že by jej někdo zbytečně natahoval o dalších 20 minut. Výnikající. ()