Hrdinou dodnes svěží filmové komedie Zdeňka Podskalského z roku 1959 je svobodný muž v nejlepších letech, úspěšný lékař a vědec, kolegy trochu zlomyslně přezdívaný doktor Faust. Zahleděný do své práce si nevšímá zájmu žen o svou osobu, nevidí úpornou snahu černovlasé ctitelky získat jeho přízeň. Psychické vyčerpání, shoda náhod a narážky na faustovskou minulost jeho pracovny jej dostanou až na pokraj zhroucení. Všude kolem sebe vidí ne mladou a žádostivou dívku, ale prohnanou Mefistofelu s jediným cílem – získat právo na jeho duši. S Mefistofelou se vydá na tajný výlet… (Česká televize)

PORTER44

Nejvíc mě v tom pobavil Brodský,Sovák scéna když zmatkujou kdo s kým byl vlastně na hradě hodně zábavná,chvílemi když horníček filozofuje trochu psycho ,Hlaváčové to dost sluší. ()

horskejvlk

Tento film by byla výzva přetočit, úplně stejný scénář, dodržet atmosféru ale v roce 2022 zkrátka zasazené do dneška. Film o vyhoření z povolání kdy člověk ať už lékař, který píše vědeckou práci a upadne do podezření že ho pronásleduje vyslanec mocnosti pekelných v tomto případě, neskutečně svůdnou, černovlasou dívkou Mefistofelou ? No nevěře tomu když byť jste v době iPhonů a internetu bydlíte v domě, kde byl dle pověsti, odnesen Faust a vždy je něco mezi nebem a zemí...Tomu já říkám nadčasovost scénáře, zejména v dnešní uspěchané době kdy člověk vyhoří v zaměstnání jedna dvě, přidejte psychologa Freuda a “čertice vás chce odnést na nějaký ten Křivoklát nebo Perštejn” ()

MarsMartin

Společně se starší komedií Florenc 13:30 jedna z komedií, u niž se lidé bavili (jak vypadaly komedie z té doby, u nichž se lidé moc nebavili, to je např. U nás v Mechově). Myšlenka je vtipná, hlavní dvojice Miroslav Horníček a Jana Hlaváčová, tj. mimo okruh tehdejších obvyklých představitelů. Film je jakoby ze dvou částí - první, faustovsky tajemná, druhá v podstatě družstevní komedie, já hodnotím mnohem výše tu první. ()

endura

Mefistofela: "Jestli nevěříte tomu, co vidíte, sáhněte si" Vypadala na to, že již dlouhou dobu čekala jenom na to, že jí lékař "sáhnutím" vyšetří pahorek . . . ()