Moje sestřenice Rachel

My Cousin Rachel

Mysteriózní / Romantický

USA, 1952, 98 min

• Houdini

Oscar 4 nominace: Herec VR - Richard Burton, Kamera ČB, Výprava ČB, Kostýmy ČB(30.3.2004)

• danecek24

10. Zlatý Glóbus za rok 1952 - cena (1) - *Objev roku (herec) - Richard Burton + nominace (1) - Nejlepší herečka (drama) - Olivia de Havilland(20.1.2009)

Filmu nemožno vytknúť dobrú atmosféru a aj to, že príbeh necháva diváka na pochybách, na ktorej strane je pravda. Na druhej strane iba ťažko som vstrebával chovanie mladého pána, ktorý od nenávisti až príliš ľahko prechádzal k všedarujúcej láske. Ona tá neustále prítomná romantika začne po čase aj nudiť. Nie všetko dávalo logiku, hlavne spätne. Mladučkému Burtonovi ešte nejaké tie herecké skúsenosti chýbali, ale rolu v podstate zvládol.(15.4.2019)

Mysteriozní filmeček, kde hraje nádherná Olivia de Havilland, kdy jste při sledování snímku přesvědčeni, že ona by přece nikoho nezabila, ale........je to romantika, ne.(29.9.2011)