Vyletět z hnízda

Yaron Orbach

Ahrin Mishan

Eric Kissack

Scénografie:

John Nyomarkay, Tora Peterson (set dekoratér)

Kostýmy:

Heidi Bivens
  • sedm.1

Vyletět z hnízda jsem chtěl vidět především kvůli hereckému obsazení.Matthew Perry a především pak pro mě "černý kůň Hollywoodu" Ben Foster byli pro mě dost velkým lákadlem na to,abych tento film shlédl.A nyní mohu tvrdit,že i jediným lákadlem a jistotou z tohoto snímku zůstali právě jen oni dva.Jde v podstatě o rodinné,s nadhledem brané,drama,kde se ale vlastně za hodinu a půl trvání nic nestane.Žánrově je to strašný guláš,kde ale ve výsledku nefunguje vůbec nic.Sice to neni vůbec nudné a nazval bych to nakonec i hodně zvláštním počinem,ale pro mě jde o zkrátka až moc nicneříkající filmeček,který mě vůbec svým příběhem a postavami neoslovil.(12.2.2010)

Nezávislý film o vztazích, zejména sourozeneckých, a Matthew Perry poprvé v kvalitním filmu. A další potvrzení toho, že Ben Foster je úžasný. Tohle musí být opravdu komplikovaný vztah, když jeden ze sourozenců je vlastně tak trochu v pozici otce. Film je pozitivní a celou dobu jsem z něj měl velmi příjemný pocit. Maličko mi svou poetikou připomíná filmy Wese Andersona, i když není tak trhlý.(8.2.2010)

Pozitivně laděný konec byl naprosto předvídatelný, ale nebudu zastírat, že u mě zachránil odřenou třetí hvězdu (Morrieho finální trávníkové číslo bylo skutečně hodno potlesku :-). Koukal jsem na to především kvůli Benovi, jehož postava Jaye měla sice dost velký potenciál, ale nemyslím si, že ho scénárista dokázal využít. Takhle se jeho projev ztenčil jen na unavené zírání, nepřítomné bloumání a jednu sprinterskou vložku, což je vážně škoda. Zbytek ansámblu nebyl ničím překvapující. Celkové vyznění je u mě tak za 2,5, určitě jsem v danném žánru viděl lepší záležitosti.(4.4.2010)

Vpravdě jsem příznivcem všech těch amerických - lehce nestředoproudých - snímků o hledání místa na zemi, nefunkčních rodinách a snaze uniknout stereotypu, ale Vyletět z hnízda nebylo právě tím, po čem mé zhýčkané oko toužilo. Né že by mě snad nepotěšilo herecké obsazení, nebo zpracování všech těch na-zem-lehacích a dotýkacích scén, ale všechno to okolo bylo prázdné a ... no - nuda. Kdyby se jen režisérská sesle trochu odvázala a nasadila tempo z konce už na začátek, zasloužil by si tenhle počin mnohem víc, než jen modrej čtvereček.(18.9.2010)

• Tygrys

Birds of America si určitě své fanoušky najde, a ne málo. Já sice mám filmy tohoto typu rád, ale tito tři sourozenci - podivíni mě nějak zvlášť neoslovili. Pokaždé když se objevila scéna, o které jsem si pomyslel, že film nakopne správným směrem se hned vzápětí objevila taková, co film srazila opět do podprůměru. Souhlasím s Jankem, jen ten Igby byl výborný :) 2,5*(28.10.2008)

• - Natáčení probíhalo převážně ve městě Darien v americkém státě Connecticut. (Terva)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 2008. (Terva)