Vyletět z hnízda

Elyse Friedman

Yaron Orbach

Ahrin Mishan
  • Janek

Možná by to fungovalo, ale to by nesmělo existovat mnoho zajímavějších a lepších filmů na obdobná témata. Birds of America jsou pro mě nudní a neobjevní. Styl vyprávění a příběh samotný je natolik klasický, že jsem se několikrát přistihl, že se skutečně nefalšovaně nudím. O atmosféru se to snaží (i když tak nějak moc okatě - např. sourozenci hulí trávu) a někdo jí určitě podlehne (herci jsou koneckonců zajímavý, i když jsem trochu nepochopil roli Hilary Swank). Měl jsem podobný problém jako u rovněž červeného Igbyho; s postavami jsem absolutně nesoucítil. Ale za pokus to stojí.(8.9.2008)

Těžko stravitelná věc s velmi dobrým Perrym (ovšem úděsný dabing), která sice navodí dojem, že Váš život je vlastně docela v pohodě, nicméně navodí dosti otázek o konání jedinců v tomto dílku, kdy mi občas zůstával rozum stát. Možná neobyčejný film o "obyčejných" věcech, které jsme už ale mockrát viděli někde jinde. Celkově to je dramatický průměr, který nenadchne, ale ani neurazí. 5/10.(9.8.2010)

• dthwinter

Těžkopádná nuda proložená několika rádoby-filozofickými myšlenkami. Možná že obsahuje nějaký hlubší význam, ale ten mi zřejmě ušel. Je možné, že už jsem se stal konzumním divákem, který takový film neocení, ale přeci jen požaduji trošku víc. Není to ani komedie, ani psycholgické, drama možná, ale s velkými nedostatky. Ani ty herecké výkony, co se tady vychvalují...mně to spíš připadalo, že jsou všichni napůl katatoničtí (někdo to tu nazývá nenucený). Nicméně své momenty film má, bohužel je jich tolik, jako výher Realu nad Barcou za poslední roky. 35 %(26.1.2012)

Obyčajná drámička s miernym nadhľadom a Matthewom Perrym, ktorý sa pomaly stáva v Hollywoode až moc všednou tvárou, ktorá už nemá čím zaujať. A zaujať skoro ani nemá čím tento film. Všedný, ničím výnimočný proste obyčajný. Minimum vtipnejších situácií a aj málo tých dramatických. Po technickej stránke je to taký štandard. Aspoň má film rozumnú stopáž. 58%(17.2.2011)

Opravdu velmi příjemně a lehce plynoucí dramiticko/komediální film o tom, že je lepší mít nekonvenční a trochu psychicky nalomené sourozence - zkrátka rodinu, než sousedy, kteří si hrají na vaše nejlepší přátele. Takovým je nejlepší pokálet trávník před barákem, doslova:)) Jak je u těchto menších filmů dobrým zvykem i zde se sešla výborná herecká grupa, tentokrát v čele s Matthewem "Chandlerem" Perry. A mimochodem Lauren "Lorelai" Graham nejspíš vůbec nestárne - vypadá fantasticky!!(18.6.2009)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 2008. (Terva)

• - Natáčení probíhalo převážně ve městě Darien v americkém státě Connecticut. (Terva)