Vyletět z hnízda

Craig Lucas

Elyse Friedman

Yaron Orbach

Ahrin Mishan

...Ať se na to díváte jak chcete, život stojí za hovno.... Morrie ( Matthew Perry ), Jay ( Ben Foster ) a Aida ( Ginnifer Goodwin ) tři sourozenci se sejdou po několika letech a divák sleduje jejich životní problémy, vztahy a city. Během filmu jsou nám postupně dávkovány formou zajímavých dialogů ( nedopovězené věty ) a činů ( započatá slova ). Vše nakonec vede jedním směrem. Rozesmála mě scéna, kdy Morrieho žena Betty ( Lauren Graham ) odchází z domova ke své kamarádce sousedce do vedlejšího baráku a bere si s sebou auto. Je to pohodička filmeček, který nám trochu kazila " nevhodná " hudba Ahrina Mishana.(23.10.2010)

Těžko stravitelná věc s velmi dobrým Perrym (ovšem úděsný dabing), která sice navodí dojem, že Váš život je vlastně docela v pohodě, nicméně navodí dosti otázek o konání jedinců v tomto dílku, kdy mi občas zůstával rozum stát. Možná neobyčejný film o "obyčejných" věcech, které jsme už ale mockrát viděli někde jinde. Celkově to je dramatický průměr, který nenadchne, ale ani neurazí. 5/10.(9.8.2010)

Filmů o dysfunkčních rodinách na americké nezávislé scéně pomalu ale jistě přibývá. Tento patří svým obsazením k těm kvalitnějším, leč po obsahové stránce je stejně dysfunkční jako postavy ve filmu, dramatická výstavba téměř veškerá žádná. Jde spíše o sérii scének, které drží pohromadě jen díky hereckým výkonům Matthewa Perryho, Lauren Graham, Bena Fostera a Ginnifer Goodwin.(12.10.2008)

• iamek

Film sice plyne pomalejším tempem což mi vůbec nevadí, ale boužel jsem se vůbec nezasmál. Herecké obsazení je dobré a podle toho herecké výkony tak vypadají. Perry si už zaslouží zahrát v pořádném filmu, protože herecky na to má. Trošku mě zklamala postava Hilary Swank, která mi tam připadala tak trošku zbytečná. Celý film zachránila až závěrečná scéna, která nebyla vůbec špatná a vlastně teď si uvědomuju, že byla asi jediná u které jsem se aspoň pousmál.(18.10.2010)

Opravdu velmi příjemně a lehce plynoucí dramiticko/komediální film o tom, že je lepší mít nekonvenční a trochu psychicky nalomené sourozence - zkrátka rodinu, než sousedy, kteří si hrají na vaše nejlepší přátele. Takovým je nejlepší pokálet trávník před barákem, doslova:)) Jak je u těchto menších filmů dobrým zvykem i zde se sešla výborná herecká grupa, tentokrát v čele s Matthewem "Chandlerem" Perry. A mimochodem Lauren "Lorelai" Graham nejspíš vůbec nestárne - vypadá fantasticky!!(18.6.2009)

• - Natáčení probíhalo převážně ve městě Darien v americkém státě Connecticut. (Terva)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 2008. (Terva)