Vyletět z hnízda

Craig Lucas

Elyse Friedman

Yaron Orbach

Ahrin Mishan

Opravdu velmi příjemně a lehce plynoucí dramiticko/komediální film o tom, že je lepší mít nekonvenční a trochu psychicky nalomené sourozence - zkrátka rodinu, než sousedy, kteří si hrají na vaše nejlepší přátele. Takovým je nejlepší pokálet trávník před barákem, doslova:)) Jak je u těchto menších filmů dobrým zvykem i zde se sešla výborná herecká grupa, tentokrát v čele s Matthewem "Chandlerem" Perry. A mimochodem Lauren "Lorelai" Graham nejspíš vůbec nestárne - vypadá fantasticky!!(18.6.2009)

Na film jsem se celkem těšil, hrají v něm moji dva oblibení herci a naopak moje neoblíbenkyně Hilary S. v nesympatické roli, což sedlo. Film celkem příjemně plynul a má co nabídnout. Během filmu jsem to viděl na 4 hvězdičky, ale trošku mě zklamal závěr tak váhám. Celkově celkem zajímavý film o životě "zvláštní" rodinky. Bylo to dobrý, až asi na dvě situace, které mi přišly trošku trapné. Je to na hraně průměru, ale 4 nakonec dám s odřenýma ušima. 70%(1.10.2010)

• dthwinter

Těžkopádná nuda proložená několika rádoby-filozofickými myšlenkami. Možná že obsahuje nějaký hlubší význam, ale ten mi zřejmě ušel. Je možné, že už jsem se stal konzumním divákem, který takový film neocení, ale přeci jen požaduji trošku víc. Není to ani komedie, ani psycholgické, drama možná, ale s velkými nedostatky. Ani ty herecké výkony, co se tady vychvalují...mně to spíš připadalo, že jsou všichni napůl katatoničtí (někdo to tu nazývá nenucený). Nicméně své momenty film má, bohužel je jich tolik, jako výher Realu nad Barcou za poslední roky. 35 %(26.1.2012)

Film nepříjemně hraničí na mezích nudy, ale ne proto, že by byl výprávěn nudně, ale proto, že nevypráví nic záživného. Filmy tohoto druhu by si zasloužili scénu, kterou by si každý zapamatoval, scéna při které by všem zatlo...ale bohužel, můžeme v tomto případě čekat marně. Přesto mě děj zajímal už jenom kvůli mému oblíbenci Mathew "Chandler" Perry a roztomilé Lauren Graham.(21.5.2009)

Nezávisle ladené filmy o dysfunkčných rodinách, ktorých príbehová línia sa vymyká bežnému životnému stereotypu mám veľmi rád. Obzvlášť, keď ten stereotyp nemusí byť násilne narušovaný extrémnymi udalosťami. Stačí, keď sa odchýli len jemne, ale prostredníctvom kvalitného scenáristu sa aj v tých malých odchýlkach nájdu skutočne originálne a ojedinelé scény, pri popise ktorých by vás slovo klišé napadlo ako posledné. Táto rodinná dráma, jemne a decentne osviežená (miestami ale až príliš suchým humorom) o vtipné momenty, má navyše celkom kvalitnú podporu aj v hercoch. Matthew Perry samozrejme dominuje. Záver potvrdil originalitu a keby sa film rozbehol rýchlejšie a razantnejšie (prvú polhodinu som trikrát zaspal, zvyšok som odpozeral s otvorenými ústami), tak by to bolo skvelé. Takže tí, ktorí máte tendenciu vypínať film po neuspokojivých pätnástich minútach, dajte mu šancu aspoň ďalších pätnásť. 75%.(12.9.2009)

• - Natáčení probíhalo převážně ve městě Darien v americkém státě Connecticut. (Terva)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 2008. (Terva)