Dramatický snímek ze života obyčejných lidí. Film vypráví o třech sourozencích a jejich životních problémech. Morrie (Matthew Perry) žije svůj stereotypní život s manželkou zdánlivě bez problémů, Jay (Ben Foster) je psychicky labilní a Ida (Ginnifer Goodwin) se snaží najít sebe sama. Všichni tři se snaží najít ve svých životech štěstí a zjišťují jak důležitá je pro ně rodina... (KooNY)

terunka003

Rodinné, láskyplné, ujeté, dramatické × komplikované, nevyjasněné, drhnoucí. Vlastně moc netuším o čem to bylo. Některé dějové linie nebyly dotažené a končily kdesi useknuté. Sourozenci postiženi gentickou vadou - poruchy osobností, lezení do zadku "přátelům", manželka snažící se nečekat na desetiletku a mít dítě, a mohla bych pokračovat v tom, čeho se dočkáte u tohoto snímku. Vesměs ale ve mě tento film zanechává docela příjemnou stopu. Je faktem, že u takových lidí by asi každý člověk byl ve střehu. Sama jsem netušila co se stane a co vyvedou. Mátli mě na začátku jména postav a kdo vlastně jsou - Gary, Batti, Laura..nejpodařenější scénou bylo vyprázdnění Morrieho střev na sousedův trávník. Všechny postavy byly výborně obsazeny, jen Hilary Swank měla pro mě trochu neobvyklou roli po té, co jsem jí viděla ve filmu Million dollar Baby. Přejelo ho auto, ale jinak je v pořádku. ()

ostravak30

V úvodu je nutné vyjádřit se k herectví Matthewa Perryho. On na mě stále působí jako člověk, kterého vytáhli brzo ráno z postele, strčili ho před kameru a řekli mu: „Tak nám něco zahraj." Zmateně, nic nechápající nakonec něco začne hrát. A kupodivu je to docela dobré. Takhle na mě působil úplně všude. Přáteli počínaje a jeho všemi dalšími filmy konče. A když to funguje všude, zde také. I další herecké výkony jsou docela slušné. Je ale potřeba říct, že dojem z filmu kazí především průměrný scénář. Řada dialogů se vede zdánlivě od ničeho k ničemu, aby se nakonec přece jen k něčemu dobrali. Mě navíc vadí hudba, která se k jednotlivým scénám nehodí. Ale příběh je docela silný. Není vůbec špatný, ale pořád jako by tomu něco chybělo. Těžko říct co. Tak jako tak má film hloubku. Nebýt počátečních vadných debat, které se sice postupně vyvinou v něco důležitého, ale trvá to chvíli a právě ta chvíle nudí, šel bych s hodnocením i výš. ()

genetique

Nezávisle ladené filmy o dysfunkčných rodinách, ktorých príbehová línia sa vymyká bežnému životnému stereotypu mám veľmi rád. Obzvlášť, keď ten stereotyp nemusí byť násilne narušovaný extrémnymi udalosťami. Stačí, keď sa odchýli len jemne, ale prostredníctvom kvalitného scenáristu sa aj v tých malých odchýlkach nájdu skutočne originálne a ojedinelé scény, pri popise ktorých by vás slovo klišé napadlo ako posledné. Táto rodinná dráma, jemne a decentne osviežená (miestami ale až príliš suchým humorom) o vtipné momenty, má navyše celkom kvalitnú podporu aj v hercoch. Matthew Perry samozrejme dominuje. Záver potvrdil originalitu a keby sa film rozbehol rýchlejšie a razantnejšie (prvú polhodinu som trikrát zaspal, zvyšok som odpozeral s otvorenými ústami), tak by to bolo skvelé. Takže tí, ktorí máte tendenciu vypínať film po neuspokojivých pätnástich minútach, dajte mu šancu aspoň ďalších pätnásť. 75%. ()

Caszidy

Příjemná dramedy, které vévodí Matthew Perry, jenž zde dokazuje, že rozhodně není hercem jediné polohy. Velice mne potěšila Lauren Graham v roli manželky a dokonale upjatá prudérní sousedka v podání Hilary Swank. Celý snímek má zvláštní atmosféru a logicky předvídatelný konec rozhodně stojí za to. Přiznejme si, kdo z nás by se nezachoval stejně již daleko dříve... ()

P@\/EL

Docela dobré komediální drama, kterému by možná slušelo krapet svižnější tempo. Jinak ale film nabídne zajímavé dialogy a sem tam nějaký ten úsměvný vtípek. Takříkajíc za břicho jsem se nepopadal, tak aspoň že to vyvažuje dramatická rovina filmu s tragikomickými charaktery hlavních postav (zejména roztažnožka a pošuk). Nebýt povedeného závěru s jednou naprosto brilantní scénou na sousedovic trávníku, tak bych nebyl k filmu tak shovívavý. ()

• Film měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 2008. (Terva)
  • Natáčení probíhalo převážně ve městě Darien v americkém státě Connecticut. (Terva)