Vyletět z hnízda

Craig Lucas

Elyse Friedman

Yaron Orbach

Ahrin Mishan

V úvodu je nutné vyjádřit se k herectví Matthewa Perryho. On na mě stále působí jako člověk, kterého vytáhli brzo ráno z postele, strčili ho před kameru a řekli mu: „Tak nám něco zahraj." Zmateně, nic nechápající nakonec něco začne hrát. A kupodivu je to docela dobré. Takhle na mě působil úplně všude. Přáteli počínaje a jeho všemi dalšími filmy konče. A když to funguje všude, zde také. I další herecké výkony jsou docela slušné. Je ale potřeba říct, že dojem z filmu kazí především průměrný scénář. Řada dialogů se vede zdánlivě od ničeho k ničemu, aby se nakonec přece jen k něčemu dobrali. Mě navíc vadí hudba, která se k jednotlivým scénám nehodí. Ale příběh je docela silný. Není vůbec špatný, ale pořád jako by tomu něco chybělo. Těžko říct co. Tak jako tak má film hloubku. Nebýt počátečních vadných debat, které se sice postupně vyvinou v něco důležitého, ale trvá to chvíli a právě ta chvíle nudí, šel bych s hodnocením i výš.(15.4.2017)

Až na podruhé, kdy člověk zná charaktery všech postav, jsem si tohle dílko vychutnal v každém záběru. Scéna kde vítá "univerzální šťastná americká matka" Jaye u sousedů domů: - Ahoj! Vítej doma. Ráda tě vidím. - Vážně? - Ano, vážně! Chceš se seznámit s mým malým chlapečkem? ... ťuťu ňuňu řekni ahoj! Ahoj Jayi. - Je v pořádku? - Ano, proč? - Jeho hlava je nějaká neforemná. - Jayi...!! - Jaká je diagnóza? ...atd ... doplněná výbornym herectvim mi vyhnala slzy smíchu. Výborný film, který potěší a pohladí. Ačkoli nemám filmu co vytknout ve srovnání s podobnými filmy o potrhle upřímném lidství spíše průměr.(5.11.2009)

Ani jsem nečekal, že se mi podaří objevit takovou příjemně hořkou komedii s tak dobrým hereckým obsazením i vykreslenými postavami. Hillary Swank jako prvotřídní kráva byla naprosto geniální, Matthew Perry zahrál perfektně a to samé Ben Foster - prostě nemám si na co stěžovat. Teda kromě scénáře, který se zabořil do postav natolik, že zapomněl na rozumější děj. Neva, i tak 80% :)(12.9.2011)

• markuc

Tak u tohohle filmu jsem fakt nechapal, o co jde. Asi jsem uplne blbej, ale pointa takovehoto dila mi naprosto unika. Co se tyce komedialnich prvku - zasmal jsem se vsehovsudy jednou a to na konci filmu - co se tyce dramatickych prvku - tak ty jsem nezaregistroval vubec. Pro me nulovy zazitek a celkove naprosta nuda a sed - zbytecnost.(14.9.2008)

Opravdu velmi příjemně a lehce plynoucí dramiticko/komediální film o tom, že je lepší mít nekonvenční a trochu psychicky nalomené sourozence - zkrátka rodinu, než sousedy, kteří si hrají na vaše nejlepší přátele. Takovým je nejlepší pokálet trávník před barákem, doslova:)) Jak je u těchto menších filmů dobrým zvykem i zde se sešla výborná herecká grupa, tentokrát v čele s Matthewem "Chandlerem" Perry. A mimochodem Lauren "Lorelai" Graham nejspíš vůbec nestárne - vypadá fantasticky!!(18.6.2009)

• - Natáčení probíhalo převážně ve městě Darien v americkém státě Connecticut. (Terva)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 2008. (Terva)