Zeitgeist: The Movie

Zeitgeist byl vytvořen se záměrem navést lidi k tomu, aby na svět začali nahlížet více kritickým pohledem a aby se zamysleli nad skutečným významem některých věcí, které jsou dnes širokou veřejností považovány za neotřesitelnou pravdu.

Tvůrce tohoto dokumentu si vzal na paškál křesťanství, útok na budovy WTC z 11. září 2001 a velké finanční korporace, které se údajně snaží převzít vládu nad světem. (havLord)

LakiyL

Vskutku vydarený dokument. Všetky tri celky mali veľa pravdy, najmä tá o kresťanstve. Samozrejme, že každý dokument, ktorému ide o presviedčanie ľudí nehovorí pravdu, poprípade ju povie len sčasti alebo zatají práve to nevyhovujúce. Ale tento dokument bol natočený dobre a je na zamyslenie. ()

touchud

Film mi nepřínesl mnoho nového, američanům to možná něco řekne, ale pro mě to byla spíše ukázka opačné demagogie (i když s něčím souhlasím, podání filmu se mi nelíbí). Část první - křesťanství - pro koho je novinka, že křesťanství není orignální? Že je to v podstatě sloučenina všech možných náboženství? Že Bible je v podstatě skládačka pověstí? Náboženství a světský zástupce boha - církev - mělo odjakživa jeden zásadní účel - poslušnost poddaných. Když se to církvi hodilo, fungovala v symbióze se světskou mocí, když ne, měl panovník velký problém. Tečka, opět nic nového. Část druhá - 9/11 - opět - každý člověk s alespoň základním fyzikálním vzděláním vidí na pádu WTC (hlavně 7) něco zvláštního. Jestli si to byl inside job, to bych si tvrdit netroufl, ale něco tu od začátku hoooodně smrdělo. Že se podařilo utišit svědky, zařídit spolehlivé komise, to mě nepřekvapuje, funguje to tak všude a když se to umí, jde to i v těch největších kauzách. Část třetí - finančníci vládnou světu...No a KDO JINÝ? Myslí si snad někdo, že politici? Světu vládne jednoduchý princip známostí - ty pro mě, já pro tebe. Takhle je to ve všem včetně vysoké politiky. Jak by mohl být politik zvolen ve "svobodných" volbách bez finančního zázemí? Komu je pak vděčen, pro koho pak vytváří zákony? Jednoduché jak facka. Jak je finančni odborníci fungují můžeme vidět právě v současnosti. Když už k ničemu, tak možná k zamyšlení tenhle film je. Ale je hodně černobílý. ()

e.Boďo

zhtol som to aj s navijákom,samozrejme autori poukazujú len na same negatíva,nie je tam ani jedna vec na obhajobu ale čo už,o to ide,stačí uveriť alebo povedať-je to kravina,..ja verím.P.S life is like ride in amusement park...uchvatne ()

Hellsniper odpad!

Z první tématu o křesťanství se mi chtělo blít. Autorům je max. do 50 let, křesťanství je tu 2000 let. Další témata jsou decentně zajímavá. To je tak, když se dá vláda lůze... A beztak za to všechno můžou ufouni...:-) ()

BuchtiCZ

paranoia!? skutečnost?! manipulativní blábol?! možná všechno dohromady ale "pro trola s atrofií mozku" (kiddo), který si při škrábání na své mozolnaté trolí prdeli občas rád zapřemýšlí nad tím, jak to všechno vlastně je určitě podnětné... ()

playboy_05

kdo bude chtít tak uvěří, kdo nebude chtít neuvěří, ale každého to donutí alespon trochu k zamyšlení...Zeitgeist je zajímavý na shlédnutí, ovšem místy to chce brát fakt s rezervou, protože tvůrci 2 hodiny mluví o manipulování a přitom se nám celou dobu snaží vnutit jejich pohled...inu "Lhát se nemá, raději si vymyslíme nějakou pravdu". To že za vším jsou peníze je pravda, zabíjejí se lidé, rozpoutávají se kvůli nim války, ale tohle místy hraničí s paranoiou. Nic snad není až tak hrozné, jak je zde prezentováno a pravda je vždycky někde uprostřed ()

Shredder

Bezkonkurencne najlepsi dokument vsetkych cias, hlavne cast o WTC by mala konecne viacerym ludom otvorit oci, pretoze ked vidim, ze este stale existuju blbeckovia ktory uveria kazdemu nezmysku co im natara vlada namiesto toho aby pouzili vlastny rozum je mi z toho zle. ()

Svetlusacek

Mám z toho trošku smíšené pocity, svým způsobem je to geniální počin, nabízí řadu otázek, ovšem u některých si nejsem jistá odpověďmi na ně :) ()

Speck odpad!

Skvělý film pro milovníky židozednářsko-bolševických konspirací, astrologie a podobných sraček... Veliké odhalení pravdy pro dutohlavy a braindeady. ()

Doomer

Zajímavá část o náboženství pak konspirační teorie spojené s méně známými fakty o Americké Bance - nevěřím tedy že je na dalších částech mnoho pravdy, navíc tyto věci nejdou ani moc dohledat a dělat z toho tak divoké závěry jako autoři dokumentu s tím nesouhlasím. ()

lumi3r3 odpad!

Hneď úvodný hlas patrí J. Maxwellovi, teosofickému slobodomurárovi: http://ppjg.wordpress.com/2010/03/04/who-is-jordan-maxwell/. Snímok je len "nemilosrdný duchovný kšeft": http://web.archive.org/web/20090524185239/http://www.reflex.cz/Clanek34505.html. Ďalší pokus o oponentúru k prvej časti: http://revue.theofil.cz/revue-clanek.php?clanek=799. Napriek všetkému, vydržal som až do konca a za Sri Chinmoyovým citátom som sa v záverečných titulkách ozaj dočkal nejakých referencií a hupky na wiki. Dva hlavné zdroje bulvárnych klamstiev sú G. Massey a eklektická "astroteologička a archeoastronomička" D. M. Murdock. Napríklad Masseyova paralela medzi Horom a Ježišom bola v roku 2004 poprednými egyptológmi jednohlasne zamietnutá: http://en.wikipedia.org/wiki/Gerald_Massey. Ďalej odporúčam akademické vyvracanie kvázi-dôkazov "The Christ Conspiracy": http://www.answeringinfidels.com/answering-skeptics/answering-acharya-s/a-refutation-of-archary-ss-book-the-christ-conspiracy-pt-1.html. Prečo toto účelové zavádzanie a klamstvo Zeitgeistu toľkí nekriticky baštia? ()

Juwe

Chápu zde rozdílné hodnocení i komentáře. Hodnocení dokumentu zde velmi závisí na tom, zda tomu člověk dokáže věřit či ne. U mě to je za plnej počet. ()

Expertt

Je jasný, že natočit takovej film neni vubec lehký..ale je to furt jen buď a nebo..50/50 (buď to pravda je nebo ne). Podstatě pravost důkazů a tvrzení posoudit nemůžu. To můžou tak jen nějaký pamětníci, kteří se stýkali a pracovali s politickými elitami..věděli o co jde a kam směřuje tok peněz. Jestli opravdu pokaždé byli z USA financovány obě strany válek..Za předpokladu že by se někdo takový našel a chtěl vypovídat a byla to pravda by bylo zajímavý. Ale čas běží, když to nikdo neřekne teď, tak se to asi těžko někdo dozví, přeci jenom je to už 100 let. To že na 9/11 je něco divnýho je jasný, otázkou je co. Spousta spekulativních otázek: Opravdu byla budova navržena pro střet s letadlem?; Opravdu byly nosníky pokryty jedovatým azbestem, a odstranění by stálo miliony?; Řízená demolice?; Pád Vedlejší budovy? ; Žádné zbytky letadel po pádu na poli ani v Pentagonu? Rychlé odstranění důkazů?...Spoustu otazníků a spekulativních otázek proč se sled událostí stal takto. A proč samy o sobě bezpečností úřady nezveřejní dílčí důkazy. Asi tam taky bude důvod..a to že sama 1/3 američanů si myslí, že za tím byla vláda USA, je taky něco podivnýho. ()

Chamyl

Cui bono? Život a svět je jedna velká iluze a bohužel/bohudík nejsou šťastnější ani nešťastnější ti, kteří iluzi podléhají a nebo naopak ti, jenž v sobě živí iluzi, že jí nepodléhají. Cením si tohoto dokumentu vysoko ne pro jeho dokumentární přesnost a věrohodnost (která je rovněž koneckonců vždy větší či menší iluzí), ale pro jeho schopnost otevřít témata a otázky, které si mnozí z nás nikdy nepoloží. Myslím, že málokdo má šanci dobrat se 100% historické pravdě, ale měli bychom se o to pokoušet a ne pouze papouškovat jednu tezi či myšlenku. A to platí všeobecně. ()

Tormentor665

Já to vnímám jako velký pokrok v rámci nových "buditelských" dokumentů. Je ze židlí vyhazující a znám spoustu lidí, které tento počit skutečně obohatil (jiní si sice ve strachu z mimozemšťanů 21.12. 2012 znehodnotili genitálie, ale to teď ponechme stranou). Jako dokument má sice dobrou slupku, ale tolik chyb a manipulací, že se lépe hodnotit nedá... ()

Godhaj odpad!

,,They do not want you to think too much.“ Mám takový pocit, že totéž nechtěli ani tvůrci tohoto ,,dokumentu“. Pokud se divák jen malinko zamyslí, musí mu dojít, že přes prvotní atraktivitu a senzačnost tohoto filmu se jedná o příšernou patlanici. Logické argumenty podporované důkazy jsou tady nahrazeny skládanými větami vytrženými z historického i logického kontextu. První část o věku vodnáře je plná různých mystických a astrologických blábolů, ta druhá je zajímavější, jenže chybí pořádné důkazy či analýzy. No a třetí část objevuje Ameriku, že je obyvatelstvo klamány politiky a bankéři, a tváří se přitom, že je to bůhvíjaký zločin, přitom se jedná o naprosto přirozený stav věci. No a závěr ve smyslu že láska přemůže komploty zlých manipulátorů, je opravdu naprosto mimo mísu. Pokud se oprostím od obsahu, zbývá mi úděsné zpracování s ohavnými animacemi a přechody, a nepříjemnou hudbou a zvuky. Výsledkem je příšernost nejpříšernější, která ještě ke všemu trvá přes dvě hodiny. ()

celticek

První část mi jako zarytému ateistovi mluvila z duše. Další dvě části jsou už slabší, ale jako protiklad k mediálnímu mainstreamu to funguje dobře. Nic není černobílé. ()

PeterJon odpad!

Myšlienka dokumentu, ktorá hovorí o tom, aby sme neprijímali všetko, čo nám predostierajú v médiách je zaujímavá. No práve tento dokument robí presne to isté... Vykonštruovaným spôsobom nám vnucuje svoj pohľad na vec. Zaujímalo by ma, aká skupina ľudí za dokumentom stojí. Zaváňa to dosť ľavicovo, socialisticky... ()

herrbierer

Pro začátek musím říct, že tu nehodnotím pravdivost dokumentu, ale jeho zpracování. Co se pravdivosti týče, viděl bych to tak, že některé věci asi nebudou úplně věrohodné, ale ani si nedělám iluzi, že je to celý výmysl a že žijeme ve spravedlivém světě. Ale teď už k samotnému zpracování. Zde musím uznat, že se jedná o jeden z nejpůsobivějších dokumentů, jaké jsem kdy viděl. Audiovizuální forma je moc chytře provedena, ale ani obsah nijak nezaostává a návaznost jednotlivých témat a jejich zapadnutí do jednoho působivého celku vychází dokonale. Někdo v tomto snímku samozřejmě uvidí propagandu, ale podle mě je jeho účelem spíš přimět lidi, aby více kriticky přemýšleli, než jim cpát do hlavy svoji pravdu. K dobru mu ještě přičítám zařazení slov mých oblíbenců George Carlina a Billa Hickse. ()