How to Irritate People

(TV film)
všechny plakáty

Formou zábavného pořadu, kterým diváky provází moderátor (John Cleese), se dozvídáme jak co nejefektivněji naštvat lidi. Teorie je ilustrována krátkými ukázkami z praxe. Celý film překypuje humorem, který je dnes spojován s dílem Monty Pythonů, jejichž členy se John Cleese, Graham Chapman a Michael Palin stali o rok později. (Phaedra)

MJMilan

Naprosto geniální. John Cleese je velice inteligentní člověk a takový je i jeho humor. Společně s grimasami, které dovede dokáže rozesmát každého ... nebo taky totálně nastvat! Cleese vychytal snad všechny možné aspekty denního života, které nás lidi jednoduše prudí a dal je dohromady. A výdledek? Podívejte se sami, nebudete v žádném případě litovat a že Vás dnes někdo naštval, na to při tomto snímku s chutí zapomenete ;-) ()

Radiq

Neřekl bych, že by to mělo nějaké valné kvality. Monty Pythonovic skečům se to vyrovná, ale spíše těm méně povedeným. John Cleese coby průvodce pořadem, ve tváři vážný, vůbec nepůsobí vtipně a tak nějak mě iritoval. Scénky takové jakési křečovité a směšnosti na škodu byly hlavně ty časté dávky trapnosti. Vlastně jsem se upřímně zasmál jen jednou jedinkrát - když Michael Palin coby karikatura asiata usazuje ženskou zákaznici a popisuje jí, jak svému personálu nakázal čistit celý den židle olizováním, chch. Jinak je to opravdu taková rozpačitá směsice nepovedených/suchých scének. ()

Triple H

Zjavne natočené pred Cirkusmi. Jeden skeč bol neskôr urobený znova a nutné povedať, že lepšie (uchádzanie o prácu). Pár vecí bolo ozaj dobrých - piloti, matka, vyrušujúci otec, moderátor narcista. Ale pár ich bolo aj dosť trápnych (predajca áut, Indická reštaurácia). Kvalita obrazu a zvuku je mizerná. Ale za 40 Sk - prečo nie? :-) ()

Idego

Scénku s citově vydírající matkou nebo nudící se piloty ještě hodně dlouho nezapomenu. Zrůdně cynické zobrazení lidských vlastností, které nás příšerně štvou :) ()

ybuko

- "What do horses eat?" - " Meat!" - "No no no no no no" - "Other horses!" - "No no no no, horses, Ms. Morris, what do horses eat?" - "Lobsters!" ()

mcleod

Zajímavá předzvěst Monty Pythonů, některé motivy či skeče byly později použity i v létajícím cirkusu. Hodnocení ale není tak jednoznačné jako u Monty Pythonů. Autoři se teprve hledali, ve filmu jsou skeče povedené, ale také některé méně povedené či vyloženě nudné. Snad všem skečům ale chybí pointa zábavná či zajímavá, vše tedy vychází do ztracena. ()

Styxos

mé první a já doufám, že ne poslední setkání s legendární skupinou Monty Python. Dávám 5* protože takhle dlouho jsem se tak dobře nepobavil :-) ()

joker2

Úžasně humorné, poučné a vědecky ucelené. Skeče před Monty Pythons, ale naprosto v jejich duchu. Co scénka to skvost. ()

troxor

Co točili Pythoni před svým létajícím cirkusem? Natočili televizní kurs Jak iritovat lidi. Některé skeče jsou skoro stejně tak dobré jako ve Flying Circus, přestože skupina ještě nebyla kompletní. Vrcholem je asi scéna v letadle. Jiné zas tak povedené nejsou, diváka spíše iritují (že by záměr? :) ... ()

radek512

Neznámé i známé sketche z doby předMontyPythonovské, některé naprosto geniální, některé trošku nedotažené, některé, které již známe z létajícího cirkusu. Hodina kvalitní zábavy,při které se dozvíte jak naštvat lidi. ()

FOCKE_WULF

Umět někoho kvalitně nasrat sice patří k základním sociálním dovednostem, ale určitě nebude na škodu trochu si to zopakovat, zvlášť když naším mentorem bude…ehm…ministr švihlé chůze John Cleese a ostatní magoři z MPFC :-D ()

kilobyte

Zatímco scéna v letadle byla maximálně legrační, ale málo pravděpodobná, tak ostatní scény už nebyly tolik legrační, ale zase o to více ze života. Prostě není nad to když vás někdo vytočí zdvořilostními otázkami. ()

E lan

Na Pytony hodně velké zklamání srovnatelné s posledními díly Flying Cirkusu... Pár scének se opravdu vydařilo (indická restaurace:-), pár je průměrných (např. piloti) a pár absolutně špatných (třeba vyprávění vtipu návštěvě). *** jsou právě za ty povedené vtipy... ()

xenopus

Někomu tohle přijde jako čajíček v porovnání s Cirkusem, však to také vzniklo ještě před oficiálním začátkem spolupráce sexteta MP. Na druhou stranu právě tohle je aspoň pro mě výhoda, neboť některé skeče v MPFC mi přijdou už fakt moc ulítlé (a ty mi až tak k smíchu nepřipadají). Women try to force praise out of us by insulting themselves. "I'm sorry the place is in such a terrible mess." forcing to reply 'Not at all, it's looking beautiful." Actually, a better reply is: "Not at all, I enjoy the little squalor." ()

pepino

Tak jsem se nezasmál už dlouho. Vynikající vzorové situace pro to jak naštvat lidi. Neuvěřitelný John Cleese, i ti ostatní. ()

Forsetino

Rukopis Pythonů je cítit, ale tohle je rozhodně slabší sbírka skečů... Některé scénky jsou povedené, ale v součtu je to tak půl na půl. Čekal jsem o něco víc, takže nakonec pouze lehce nadprůměrná zábava. Scénka s piloty famózní! ()

Berzeger

Miluji humor Monty Pythona, miluji Velkou Británii a suchý anglický humor. Leč z How to Irritate People (jak štvát lidi) nejsem úplně nadšen. Hodinový film obsahuje řadu skečů tří herců, kteří se později stali součástí Monty Pythona, mám ale pocit, že je zde ještě videt nepříliš velká zkušenost. Po prvních pár scénách se začínají nápady opakovat a u některých jsem měl pocit, že by šly ještě více dotáhnout do absurdna přesně tak, jak to máme rádi u Létajícího cirkusu. Neříkám, že se mi film nelíbil, ale jelikož jsem předtím viděl celý Létající cirkus, musím dát pouze tři hvězdy. ()