Studené nohy

Cold Feet

Komedie

Norsko, 2006, 77 min

• Burrows

Komedie, jejímž ústředním motivem je získat kamarádovu holku a jejíž kostra je pěkně ohraná (kdo by to byl čekal). Štvou mě dvě věci, resp. dvě scény: 1) opravdu je nutné dávat do tohoto typu komedií vždy zvracení? 2) a co ta pošahaná scéna se sprejem? Ale najdou se zde i příjemné a pár vtipných okamžiků. Ovšem od norské komedie bych čekal něco víc než obyčejnou komedii, která se dost podobá americké produkci. Hodnocení mezi 1* - 2*(9.9.2009)

Od tohohle jsem podle traileru čekal o něco víc, pravda trailer je styl ala parodie na prcičky, ale i tak mě trailer pobavil, ale bohužel scény přitažené za vlasy nejsou moc dobré, a to nemluvím o některých příšerných klišé, ale pár scén(otec učící syna s pannou) jsou srandovní, ale bhoužel to na nadprůměr nestačí.(30.5.2011)

Docela svižná komedie, trošku na způsob našich "Samotářů", kde je pár dobrých vtípků, pár průměrných a také několik trapných. Problém je s tím, že budete asi fandit spíš padouchovi, protože ten "hodný" hrdina je slušně řečeno "pěkný jelito". Celkově vzato jde o jednoduchou komedii na jedno shlédnutí, ze které si ale určitě budete pamatovat minimálně olizovací stromečky do auta.(16.1.2008)

Použitelná pohodová a svižná norská erotická komedie po česku nazvaná Studené nohy reflektuje strach ze závazků a sexuálních selhání i život na norském maloměstě, kde se skoro všichni znají, takže ví i o Lasseho problémech s eiaculatio praecox. Ještě že jsou všichni tak tolerantní a mají tak progresivního pastora, který čte nejen z Bible, ale i z Kámasútry :o). Pastor je Lasseho otec a jeho problémy se mun snaží pomoci vyřešit, bez čehož by se Lasse radši obešel. Alexander Eik obsadil fešné herečky Sarah Elise Steensby a Hannu Kavli Lund, které jsou na plátně opravdu sexy. Asi nejvíc mě film dostal netradičním použitím tuby s deodorantem potřené lubrikačním gelem - jehož zápletka se dala čekat, ovšem to ohořelé obočí už bylo fakt fór :o). Vtípek se sushi a wasabi je v podobných filmech často k vidění a je dost ohraný, ale v Kalde Fötter je ztvárněn asi nejlépe, jak jsem ho zatím viděl. No a abychom si z toho nakonec vzali poučení, je lépe netoužit po více slečnách, než po jedné, nehnát se příliš za ziskem a krmit rybičky o něco méně. Hned zítra s tím začnu :o).(8.7.2007)

Tenhle film byl pro mě jedním z největších překvapení. Většinou totiž když si koupím film o kterém nevím zhola nic, stojí to za prd. Jenže tady jsem se šeredně spletl a film mi neskutečným způsobem padnul do noty, a to hned z několika důvodů. a) Norsko a sníh, b) rocknroll všude a vždy, odkazy na Cramps, Elvise, no prostě pecka c) soundtrack plný skvělého rockabilly d) skvěle zahrané hlavní postavy a překvapivě dobrá kamera e) několik výborných vtipů (zvoníci, sprej, trapas v sushi restauraci atd). No prostě film kterej můžu vidět pořád dokola i díky parádní stopáži.(3.9.2010)