Pat a Mat: Vánočka

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Česko, 2003, 7 min

Milan Šebesta

Zdeněk Krupa

Vonku je prekrásne nasnežené. Mat zmieta z balkóna snehový poprašok, keď zbadá Pata vracajúceho sa domov s bielou škatuľou. Po krátkom rozhovore sa Mat dozvedá, že krabica ukrýva lahodný obsah a zároveň ho Pat pozýva na posedenie k sebe. Pat doma vianočku vybalí, ale zisťuje, že obrus na stole nezodpovedá nárokom, že o chvíľu bude hostiteľom návštevy. Keď dorazí návštevník, tak Pat sa pred ním snaží ukryť špinavý obrus, ale následkom aj jeho podivného správania sa stáva nehoda a vianočka je zničená. A tak sa rozhodnú upiecť si vianočku vlastnými silami. (pravo)

Jacinda

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality. ()

boshke

Takovéto věci do A je to! prostě nepatří. Pat dělá štráchy kvůli fleku na ubrusu? Pat snowboardista? Co bude příště? Matovi vypadne z balkónu iPod a budou ho opravovat? Patovi spadne wifina a budou se hrabat v routeru? A je to! by nemělo jít s dobou... 40% ()

MikeCool

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde. ()

IllIlIlIIl

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov. ()

stration

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít. ()

lubospoti

Pat a Mat mě dokážou rozesmát v každém svém příběhu. Tyhle novější epizody už sice úplně nedosahují kvalit těch "původních", ale pořád jsou zábavné, zejména z toho důvodu, že jsou naprosto dokonale okoukané ze života. A to ze života v naší zemi, kde se každý cítí být kutilem a odborníkem na všechno. A v této konkrétní epizodě si autoři berou na paškál další naší národní vášeň - vaření ( i když v tomto případě spíš pečení). ()

Tominecek

Cyklus "Pat a Mat se vrací" - ocenění ELSA 2005 v kategorii "Původní domácí tvorba - Animovaný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií. ()

BlackMount

Pat a Mat se chystají na vánoční svátky a k nim neodmyslitelně patří vánočka. Ta kupovaná je v zápalu příprav na Štědrý den zničena a tak našim hrdinům nezbývá než upéct novou. Pečící forma se jim však nevejde do trouby. Když už se zdá, že je všechno marné, přispěchá Mat s originálním řešením. Díl, který neurazí ani nenadchne. ()

hlína

Jeden z mých nejoblíbenějších "večerníčkových" seriálů, jednoduché, vtipné, poučné nejen pro děti. Jen nechápu proč na ČSFD hodnotíme každý díl zvlášť když je to evidentně seriál....????? ()

Godhaj

Název Vánočka předznamenává vánoční atmosféru. Ta tam je, baráček je zasněžený, jak to má být. Pat s Matem tentokrát kuchtí a mě to přišlo trochu slabší, než když něco vyrábí. Oproti jiným dílům jim to tady jde poměrně dobře od ruky, nemají moc záseků, a tudíž nevymýšlí takové šílenosti jako jindy. A to je trochu škoda, starší díly mi přišly trochu lepší. ()

xhonza5

PAT A MAT jsou nejlepší. Každý díl je prostě špičkový. Jestli je někdo alespoň jednou neviděl, tak neví o co přichází. Vynikající práce od Lubomíra Beneše. ()