Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

Melly.pro

zajímavej film... jen sem se pak musel zamyslet nad tim, co prozival ten starej pan... vzal si svoji zivotni lasku a nez se nadal, tak uz byl konec zivota a nic si vlastne neprozil.. nebo prozil? zalezi, na jakou stranu se pridate, pro nekoho muze byt straveni zivota s jednim clovekem vrchol vseho, pro nekoho zase naopak.. ()

ex.it

Nemůžu si pomoct, ale měla jsem u některých scén pocit, že scénář není psaný pro děti. Copak dítě pochopí, co chtějí ve filmu říct v záběru, kdy je žena u doktora a rozpláče se? Copak to malý dítě pochopí, že šlo o dítě, které se nenarodí? Opravdu jsem v některých scénách pokoukávala po mladším bráškovi a sledovala jeho reakce. Doslova klimbal nohama a zaraženě koukal na obrazovku. Na druhou stranu ale zbytek filmu na mě působil dojmem, že je točený vyloženě pro měnší děti - dabing, dialogy, animace... Ale proč kombinovat takové dva extrémy? Vždyť třeba Doba ledová, Shrek nebo Madagaskar dokázaly upoutat všechny věkové skupiny a ani se nemusely na jednu z nich vyloženě zaměřit... Animáky nás v poslední době baví a i dospělí sledují filmy pro děti. Tak proč do toho vsouvat něco, co dítě nepochopí? Jinak musím ale uznat, že děj odsýpal, na film se dobře koukalo, ale rozhodně to není další výborný animák, který bych mohla přiřadit ke Shrekovi nebo Době ledové. Škoda, že nemůžu posoudit 3D efekty, v kině jsem na tom nebyla. ()

Stíba

Jako nejpříjemnější moment filmu bych asi vyzdvihl hned úvodní průřez životem dobrodružného páru. Pravda je, že narozdíl od minulých animáků Pixaru je tenhle mnohem více určen dospělému divákovi nicméně jsem měl místy trochu pocit, jako by se tak stalo na úkor toho lahodného umu, který je pro některé předchozí filmy tak typickým. Stejně tak dabing Pavla Lišky byl srandovní nicméně se mi zdál trochu "nepixarovský" a místy se mi do filmu moc nehodil. Na Pixar se jedná spíše o průměrnou záležitost nicméně i tak jsem si našel několik příjemných okamžiků kterým jsem se zasmál a i pár těch mých oblíbených pixarovských, které mě vždy zahřejí u srdce. ()

Yojimbo

Nemůžu se zbavit pocitu, že filmy od Pixaru začínají být na jedno brdo. Je jedno, jestli je to film o robotovi, autech nebo mořských rybách, stavba příběhu je vždy stejná. Ano, stále je to kvalitní a dobrá podívaná, ale chtělo by to změnu - nejen v hlavním hrdinovi, ale ve i stylu vyprávění. ()

Yomega

Začátek za pět, po vylétnutí do oblak za tři a konec lavíruje mezi tři až čtyři. Celkově tedy slabší čtyři. Jelikož se jedná o kousek od Pixarů, tak pro mě trošku zklamání. ()

A_málka

Začínat kreslený film pro děti smrtí bližního svého? Ale jděte! Ten začátek dojal i mne a po takovém startu už nemohlo přijít za a) nic dojemnějšího a silnějšího, gradace tedy nebyla možná a za b) nic, co by mi mohlo zvednout náladu. A tak si řikám, že jsem snad jediný člověk, který je s animáky posledních let nespokojený.... ()

parabellum

Pro mě bezesporu nejen nejlepší animák roku 2009 ale zařadím ho i po bok takových velikánů jako je Hledá se Nemo nebo Úžasňákovi. Krásná animovaná podivaná, vynikající příběh, příjemný humor i pro mě nevtíravé ponaučení. Dávám silných 95%!!! ()

nikushaa

No táto posledná Pixarovka, dokázala to, čo ešte ani jedna z jej predchodkýň... sklamala ma. Ešte na začiatku som očakávala, že dej sa klasicky rozbehne, príde ohromné dobrodružstvo, pretkané veselými figúrkami a vtipnými scénkami, ale nejako sa nič nekonalo...no aj keď musím pripustiť, že Dug a Kevin boli celkom podarení :) ale čo z toho, keď nezaujal dej, ktorý ničím neprekvapil? Na Pixar bol až príliš jednoduchý, nepriniesol nič nové a veľa scén bolo predvídateľných. Ale aj napriek tomu sa nedá hovoriť o zlom filme...len Pixar si už v minulosti posadil latku príliš vysoko a na ňu tento krát nedosiahol. Jediné, čo zostalo výborné ako vždy, bola animácia ... všetko bolo pekné, krásne rozprávkové, také ako to malo byť :) takže konečné hodnotenie 3*. ()

ganjoman

Film, který pohladí na duši a otevře mysl. K tomu dobrý humor a skvělá hudba. A to jsem to neviděl ve 3D!!! Asi by byla hvězdička navíc. ()

My.KE

Humorné, občas ta romantika a akce... To se mi líbí. Konečně něco jiného co není ohrané. Mě se to líbilo. ()

Biopler

Nonsens za nonsensom. Animák, v ktorom majú postavičky obrovské hlavy, väčšie ako zbytok ich tela, sa mi vonkoncom nepáči. ()

Wopat

Perfektní 3D animace, ale ten děj bohužel nic moc. Velkou část filmu jsem se nudil. Nebýt úvodního průřezu životním příběhem Carla a Ellie a dalších odkazů, které se k němu vraceli, nejspíš bych hodnotil ještě o * míň. Dojemná sekvence doprovázená pěknou hudbou u mě střídavě vyvolávala široký úsměv i smutek. Působivé... ()

Pesosek

Další z řady povedených animáků. Až mě napadá, že se snad na tom nedá ani co pokazit....ale dá. Okouzlující grafika, vcelku povedený zábavný příběh....příjemně strávená hodinka a půl. ()

..Anya

Taky Vás to na začátku dohnalo téměř až k slzám. Mě tedy ano. A když už to tu takhle otevřeně přiznávám i já, tak musí jít o setsakramentsky dobrej animáč! Jen nevím, jestli je to dobře pro děti, kterým je určen, jsem si totiž jistá, že ty to buď nepochopí vůbec (5-ti letá sestra) nebo se u toho rozbulí úplně (10-ti letá sestra). Ale možná to je jen v naší rodině, viděla jsem totiž dokonce mojí maminku, jak zamačkává slzu. ()

groman

Když se nekdo snaží přimíchat do guláše co nejvíc věcí, tak to většinou moc dobře nedopadne. Mix hořké a sladké s příchutí dobrodružství a komedie + nekolik další žánrů = takový (ne)klasický animák od pixaru. Na filmu se mi moc líbila scéna s knihou doprovázena neméně pěknou hudbou a taky Liškův dabing. Nic víc se ovšem vyzdvihnout neda. ()

dandislav1991

Jeden z nejlepší animáků, teda aspoň takhle mi to bylo prezentováno, ale realita je jiná. UP je samozřejmě nadprůměrný film,ale nejlepší zdaleka není. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana