Cutlass

Daniel Mindel

Chris Stinson

Scénografie:

Johannes Spalt

Moc pěknej Krátkometrážní film!.. Podle všeho amatérský, ale podle mě je to další z pokladů Kristen Stewart!... Jak se objevila na scéně už jsem z ní nespustil oči :D... Jak jí Tak Kate Hudsnové se tento film hodně povedl! Taky bych si přál něco takovýho natočit... Když máte profesionální herce, tak at ten film ma treba 5 minut, tak je kolikrát i lepší než film, který má 3 hodiny.. Na tohle je jedině talent. A kdo ho má,t ak at s nim dobře naloží... Film mě bavil plných 14 minut (zbytek titulky). Rodiče byli přísný a tak se má vychovávat a a nakonec Kristen dostane cutlasse, byl to pěknu pohled na Kristen, když měla radost :)...(15.8.2010)

Když jsem si přečetla obsah a srovnala ho s názvem, neseděla mi jedna věc. Co má sakra šavle společného s kytarou? Jak jsem posléze zjistila, tak předmětěm touhy malé hrdinky je Cutlasss, což je typ kytary. To se sice od mého dětského snu diametrálně liší, (toužila sem po opravdové šavli, meči nebo kataně), ale proč se nepodívat na vcelku slušný krátkometrážní debut natočený doposud jen herečkou Hudsonovou.(11.1.2009)

Úsměvné, kapku naivní minidílko, které dokáže pobavit i potěšit. A to zejména skvělou hudbou a hereckým obsazením, ať už Virginií Madsen, Kristen Stewart nebo Dakotou Fanning. 80%. "Maybe I'm crazy. Maybe we're all little crazy when it comes to our kids. But then again as my dad would say: 'Whatever makes you happy, makes me happy. And money is no object... if you’re buying.' "(24.10.2009)

Bohužel jsem neměl tu čest to vidět s titulkama, ale děj byl jednoduchej a zbytek jsem si přeložil sám. Dakota podala vynikající výkon jako vždycky a Kristen zase svůj specifickej jako vždycky :-) Celej děj se točí kolem kytary, kterou Lacy moc a moc chce a maminka to kvůli ceně zavrhne. Pak ale zabrouzdá do vlastních vzpomínek, což nakonec učiní Lacy šťastnou, protože co? ...kytaru nakonec dostane. Kdyby byl film kratší nebo naopak delší, nebylo by to ono. Kate Hudson to vychytala, a nejenom metráží. Trio Stewart, Fanning a Roemer je boží.(16.2.2009)

Příjemný a povedený krátkometrážní snímeček, na kterém potěší kromě hereckého obsazení také jeho příběh, resp. pointa. Ačkoliv se může zdát naivní a nedotažená, má v sobě takovou tu správně lidskou sílu a hodnotu. Ruku na srdce - neměli jste po zhlédnutí tohoto počinu chuť udělat někomu radost a učinit ho šťastným, abyste i vy byli šťastní ze štěstí toho dotyčného? :)(17.7.2016)