Josefína Mutzenbacher: Jak to skutečně bylo... díl 1.

• Česko Josefína Mutzenbacherová: ...jak to skutečně bylo 1. díl (festivalový název) (více)
Pornografický / Komedie
Západní Německo, 1976, 95 min

Josefina Mutzenbacher je mladé nezkušené a zvídavé děvče, které jednou v noci přistihne svého masturbujícího bratra při sledovaní souložících rodičů. Náhlou vzniklou situací je samozřejmě sama vrušena natolik, že svého bratra svede a navzájem se orálně uspokojí. Ať už zní scénář jakkoli absurdně, je tento úvod pouze rozjezdovou dráhou pro film, který se tak nese v odlehčeném duchu. Josefina "prolomila ledy" a objevuje postupně další a další tajemství sexu, jehož náznaky jsou všude kolem ní. Incesty s otčínem, hříchy s farářem i ještě více nezvyklá a odvažná témata se nebojí naťuknout (vlastně úplně otevřít) toto na svou dobu nadčasové dílo, které vás s partnerkou nejen příjemně naladí, ale i nenásilnou formou pobaví. (aR3Zz)

zeres

Na tento film som náhodne narazil ako dieťa, keď som sa hrabal vo VHS-skách svojich rodičov! Moc ma nepochválili! Jednoducho klasika!!! Pri normálnom porne človek niekedy aj chuť dostane, ale pri tomto sa musíte len smiať a smiať. Je skutočne úžasné ako dokázali v minulosti porno natočiť vtipne, vecne, dejovo, a aby to pornom aj zostalo. Ja som sa rehotal a rehotal. Tak milé dámy, ať vás sviedí vaša horká stebřinka!!!! ()

Stejšn

Kvůli spoustě hlášek, u kterých jsem se opravdu zasmál (se simultánním dabingem, na VHSce - asi stopadesáté kopii), dávám 3 hvězdičky. Jako porno je to slabé, jako komedie dobré. Hlášky typu: "Jaktože to nekrvácí? - Ále, bratr už se v tom trochu vrtal" nebo "Tati, ty mě šukáš! - No jo! - Ale mě to nevadí" jsou už dnes opravdu klasické. A představitelka hlavní role je sice trochu oplácaná a má bobra jako kráva, ale je hezká. ()

lesumir

Já věděl, že se mi ta Němčina bude jednou hodit :-) Nejsem sice žádný sběratel filmů pro dospělé, nemám oblíbené herečky ani společnosti, ale tuhle nadčasovou bombu jsem si nemohl nechat ujít. I po těch letech to má pořád navrch oproti těm dnešním, má to zajímavý děj, Rhomberg umí zahrát i něco jiného než jen sténání a dialogy byly kupodivu vtipné! Takhle by mělo vypadat pořádný „Péééčko“… ()

misstake

Kdo tohle nebo nějaké pokračování neměl na začátku devadesátých let ve své videotéce, ten to tam má dodnes :-). 100% kult. Dějové péčko dokazující, že němci jsou naprostí šílenci. Snad 20 scén v každém díle, neskuteční bobři na všech částech těla, šerednější herečky a menší mužské vybavení v jiném P- ani normálním filmu opravdu neuvidíte. ()

gjjm

Není mnoho porna, které by věrně (jak divně to slovo u tohohle filmu zní...) vystihovalo atmosféru určité epochy a mělo úžasný smysl pro humor :)) kdybyste z Josefiny Mutzenbacherové vystřihly všechny erotické scény, byla by sice o polovinu kratší, ale jako (ujeté) historické komedii bych vůči tomu filmu nic nenamítal :)) Rozhodně pět hvězd a zvláštní ocenění za nejvtipnější pornofilm, co jsem kdy viděl :)) ()

• Literární předloha se dočkala i českého překladu – „Josefina Mutzenbacherová neboli Paměti vídeňské holky, jak je sama vypravuje“. (kondor77)
  • Pikantní je, že za jednoho z možných autorů předlohy je považován Felix Salten, jehož jiná práce inspirovala Disneye k Bambimu (1942). (DruidKarel)
  • Film bol zakázaný v Nórsku (1971-2003). (Paldiny)