Městečko Peacock

Peacock

Peacock

Drama / Psychologický / Thriller

USA, 2010, 90 min

Já kolikrát dělám, že přepnu a koukám. Takhle mě zaujal i tenhle film, o kterým jsem nevěděl nic a pak bum...stojí před obrazovkou Cillian Murphy a je oblečenej jak ženská. Měl jsem z toho trošku šok, ale když jsem si přečet obsah, tak jsem všecko pochopil. Proto, právě u tohoto filmu doporučuju nejdřív přečíst obsah. Ať víte do čeho jdete. Já to nevěděl, a pak jsem čuměl jak puk. Kromě toho film není horor ani mysteriózní. Hlavně je ale dost zajímavý, tak na tři hvězdy. Kde právě nápad sežral všechny tři hvězdičky.(8.11.2010)

Verdikt: Nováček v režisérské židli Michael Lander sehnal výbornou partu herců, na první pohled zajímavý scénář, ale nakonec mu z toho vyšel nudný psychologický thriller (žádný horor) s hereckým koncertem Cilliana Murphyho. Ostatní herci mu jen sekundují v nepochopitelném akceptování dvou vytvořených světů - úřednického stydlína Johna a jeho výřečnější "partnerky" Emmy. Pro fanoušky slečny Page - moc si ji ve filmu neužijete.(13.4.2010)

O filmu jsem se dozvěděl teprve nedávno a po zhlédnutí traileru jsem byl plný nadšení, protože to vypadalo na dost slušný thriller se skvělým obsazením. Avšak ono nadšení nebylo při sledování zcela stoprocentně naplněno. K hereckému obsazení nemám jedinou výtku, protože výběr byl zvolen skvěle. Žánrově jde o thriller, i když ne tak "temný a těžký", jak jsem se původně domníval. Cillian Murphy zde předvedl maximální výkon a Ellen Page mu věrně sekundovala. Susan Sarandon, která se zde jen párkrát mihla, také nezklamala. U mnoha filmů hudrám, že mají roztahaný začátek, kdežto tady bych ho zase krapet natáhl. Konec byl pojat jistým osobitým způsobem a jeho význam jsem možná plně nepochopil, což však u mě není na škodu (aspoň budu mít o čem přemýšlet a to já rád). Zkrátka jde o takový lehčí thrillerek, kterému dominují úžasní herci, hudba a zejména poutavé téma, ale i tak v hloubi duše vím, že se to dalo natočit lépe.(14.4.2010)

• sochoking

Mimochodom , Susan Sarandon stvárnila postavu menom Fanny Crill a slovo ' fanny ' v anglickom ( nie v amer. ) slangu znamená ' kunda ' . No nie je to funny ? BTW , film stál zahovno ! Pre mňa bol veľkým sklamaním . Pozerať sa na to , ako sa Cillian furt prezlieka, oblieka , je milý , je nervozny a čakať na starostove zvolenie, tak to chce peknú dávku trpezlivosti. Možno si to tvorcovia uvedomili a zachránili ma tou stopážou , za ktorú ja udeľujem práve tú jednu jedinú hviezdičku , inak by to bolo jasné ...(20.5.2010)

Do 75 minuty to byl naprosto skvělý film, uvažovala jsem dokonce o pěti hvězdách..Závěr mě ovšem tak nehorázně vytočil, že už se hodnocení opravu nedivím..Ve filmu hrál v podstatě jen Cullian Murphy a zbytek ho "doplnoval". Jeho dvojrole byla ale skvělá! Ellen Page a Susan Sarandon, mé dvě oblíbené herečky pospolu v jednom filmu, no čekala jsem větši bombu ale nevadí..4* slabé za ten šílený závěr!(17.5.2014)

• - Film se natáčel od 6. května do 9. června 2008. (poeta)