poster

Městečko Peacock

 • USA

  Peacock

 • Velká Británie

  Peacock

Drama / Psychologický / Thriller

USA, 2010, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  Nikdo tohle nechápe. Skilpovi byli vždycky známí svým tajnůstkářstvím.... Nejdřív to vypadá, že posmrtná závislost na matce bude strašidelným průvodcem po celý film a rozdvojená osobnost bude mít něco za lubem. Uteče 50 minut a je to trochu nuda. John/Emma by se měl(a) konečně vymáčknout. Jít do akce, něco udělat, někoho zabít... A tak příběh z baráku, který zažil hodně špatnýho, stojí na výkonu C.Murphyho (což je hlavní pozitivum!). A všichni ti ostatní známí herci jsou jen ,,nahrávači“. Podivný příběh. Nevím, co o tom napsat víc. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem svoje máma. 2.) Hledám ,,nejzajímavější“ města v USA. 3.) Uspokojují mě podivní lidé. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(11.11.2010)

 • Sobis87
  ****

  Film Peacock by se v jistém ohledu dal považovat za nežánrovou variaci na Hitchcockovo Psycho, či spíše jeho prolog. I zde dochází k démonizaci role matky, přičemž její výchovou zaviněná retardace potomka vede k silné schizofrenii. Psycho bylo více thrillerem, Peacock je spíše pomalým psychologickým dramatem, kde je místo tematizace hrozby schizofrenika pro okolní svět naopak vyprávění semknuto s onou narušenu osobou a jako hrozba zde vystupuje právě okolí ohrožující hrdinovou „harmonické“ soužití se svým druhým já. Celý film stojí na vskutku famózním výkonu Cilliana Murphyho, který dokáže na ploše půldruhé hodiny rozpracovat dvě rozdílné stránky jednoho charakteru do potřebné šíře, aby toto nezvyklé paranoidní drama působilo věrohodně. Na Murphyho charakteru je postavené prakticky celé vyprávění, čímž na něj padla obrovská zodpovědnost, se kterou se ale popral jako ostřílený profesionál. ____ Po výtečné expozici doprovázené líbivou hudbou film sice značně ubere na tempu a trvá asi do padesáté minuty, než celé vyprávění trochu nabere na obrátkách, poté se však napětí a paranoidní atmosféra stupňují s každou další minutou a film „konečně“ naplňuje jistá žánrová pravidla (sice se nejedná o horor, ale jeden vskutku hororový moment se zde nachází). Pro některé diváky v tuto chvíli ale už může být pozdě a Peacocku onu utahanější polovinu navzdory výše řečenému a celkově i velmi působivému závěru nejspíš stejně neodpustí.(8.10.2010)

 • sochoking
  *

  Mimochodom , Susan Sarandon stvárnila postavu menom Fanny Crill a slovo ' fanny ' v anglickom ( nie v amer. ) slangu znamená ' kunda ' . No nie je to funny ? BTW , film stál zahovno ! Pre mňa bol veľkým sklamaním . Pozerať sa na to , ako sa Cillian furt prezlieka, oblieka , je milý , je nervozny a čakať na starostove zvolenie, tak to chce peknú dávku trpezlivosti. Možno si to tvorcovia uvedomili a zachránili ma tou stopážou , za ktorú ja udeľujem práve tú jednu jedinú hviezdičku , inak by to bolo jasné ...(20.5.2010)

 • noriaki
  ****

  Nenápadný, ale hluboký film. Režisér si pro svou prvotinu vybral velice silné téma, které zvládl ukočírovat především díky výbornému obsazení. Vznikl tak koncert pro dva skvělé herce ve třech propracovaných rolích, kterým zdatně přicmrnduje Susan Sarandon. Na snímku je vidět že režisérovi chybí větší praxe, děj se vleče příliš pomalu a zkušenější tvůrce by z něho vyždímal více emocí. Scénář se nejspíš z půlky někde ztratil, citelně chyběla komplikovanější zápletka a napětí. Se závěrečnou scénou jsem se hluboce ztotožnil, konečně finále které dává smysl. Peacock nese všechny neduhy debutujícího díla, Lander přesto ukázal že talent má a druhý pokus by mohl být o dost lepší. Jestli vás někdy zajímalo jak by to dopadlo kdyby se Normanu Batesovi podařilo začlenit do společnosti, pusťe si tenhle film.(7.7.2011)

 • lennyd
  ***

  John Skillpa (Cillian Murphy) a jeho žena Emma žijí navenek velmi spořádaný život - John pracuje jako úředník v bance, a Emma se o něj vzorně stará. Nikdo z celé vesnice ale netuší, že John a Emma je jeden člověk - a že John trpí zvláštním typem schizofrenie, která v něm střídá obě osobnosti. Ale v okamžiku, kdy do jejich domu nabourá vlak a toho chce využít starosta ke své volební kampani, začíná mezi Johnem a Emmou boj. O volební kampaň, o bezpečí "rodinné" přítelkyně Maggie, o samostatnost ... Téma vypadalo velmi slibně, navíc v hlavní roli bezkonkurenční Cillian Murphy (který si "ženskou" roli už kdysi střihl) - doufal jsem že mé očekávání nevyjde vniveč. Bohužel zázrak se nekonal a z filmu, který měl našlápnuto k veleúspěchu, zůstalo jen "obyčejné" (i když rozhodně originální) drama. Spousta hereckých hvězd (kromě Cilliana Murphyho např. Susan Sarandon, Josh Lucas, Bill Pulman, Ellen Page) ale zůstala nevyužita. Nebýt skvělého výkonu Cilliana Murphyho tak by mé hodnocení bylo ještě o stupeň horší ...(21.4.2010)

 • - Film se natáčel od 6. května do 9. června 2008. (poeta)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace