Odsouzeni k boji

Drama / Válečný

Velká Británie, 2007, 97 min

Nick Broomfield

Stuart Gazzard

Sugestivně realisticky kruté... Na to žádný válečný >akčňák< nestačí... A víc už beze slov. - - - - - (Poprvé viděno 12.2.2013 na >odsouzeném prostoru< , hodnocení 1685., komentář zde jako stodvacátý - 12.2.2013)(12.2.2013)

Nejlepší válečný dokumentární film co jsem v poslední době viděl. Chytlo mě to hned od začátku a už nepustilo. Výborný film k zamyšlení. Na film se dá dívat z několika úhlu pohledů.Vynikající kamera.(27.2.2009)

Co k tomuhle říct... Snad jen, že skoro všechny postavy k smrti nesnášíme a hned potom nám jich je líto, že válka je hnus a že jestli je to autentický, je mi na blití a jsem zaraženej, ale zároveň mě to ani trochu nepřekvapuje. Zasraná demagogie.(13.9.2011)

Nekompromisný film, ktorý vzťahuje ukazovák na obidve strany a ukazuje že najviac na to doplácajú nevinný ľudia, ktorý to bohužiaľ nemajú šancu zmeniť, pretože vojna je vecou chorých zaslepených jedincov, ktorý nevidia čo asi sa tam presne odohráva ale tento film im to jasne ukazuje.(9.8.2008)

17.4. 2010 - konečně po dlouhé době nějaký pořádný válečný nářez. Takhle asi nějak to kurvil léta Bush a takhle přesně vznikají konflikty, které většinou vítězí američané. Tenhle konflikt se začínal ke konci hodně zamotávat a opět se ukázala síla, ale i debilita amerických vojáků, kdy bezdůvodně zabili Irácké děti a pár lidí navíc. Takhle to tam chodí. Už to ale asi tak mají v hlavě pomstít smrtí. Nicméně příběh se mi moc líbil a kamera byla ještě o kapku silnější. Hodně v hlavách všech lidí hrála psychyka, kterou jsem tam viděl pořád. Po dlouhé době kvalitní válka v Iráku.(17.4.2010)

• - Jedným z hlavných soundtrackov filmu sa stala pesnička „LiesLiesLies“ od skupiny Ministry. Túto pesničku počúvajú aj mariňáci počas prevozu na svojich vozidlách Humvee. Dej filmu sa odohráva v roku 2005, ale album, ktorý obsahuje „LiesLiesLies“ bol vydaný až roku 2007. (Hookiuko)

• - Realita: Haditha je město na západě Iráku, v provincii Anbar a je baštou povstalců. V Hadithě mají hlavní slovo mudžáhedinové, o moc se tam dělí sunitští extrémisté a přívrženci Al Kájdy. V Hadithě padlo 1.srpna loňského roku šest příslušníků americké námořní pěchoty do léčky a byli zastřeleni. O dva dny později zabila nastražená bomba dalších 14 mariňáků i s jejich tlumočníkem. Odveta byla krvavá. Jednoho listopadového rána zde bylo vojáky z bezprostřední blízkosti zastřeleno 24 civilistů, mezi nimiž byly ženy a děti. (Rodriguez)