poster

Odsouzeni k boji

 • Velká Británie

  Battle for Haditha

 • Slovensko

  Bitka o Hadithu

Drama / Válečný

Velká Británie, 2007, 97 min

Režie:

Nick Broomfield

Střih:

Stuart Gazzard
(další profese)
 • T2
  odpad!

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,310Tržby Celosvetovo $245,521║...tu sa netreba čudovať že to po komerčnej stránke úplne zlyhalo __Ohodnotenie filmu(75%? k 13.05.2009) po pozretí ma nehorázne zaráža, takýto slaboduchý výplach aj môže niekoho vôbec zaujať. Takže je tu viditeľná snaha o autentickosť? Nuž je pekné, že tvorcovia chceli odovzdať veľké posolstvo o hriechoch Americkej armády v Iraku ale v konečnom výsledku to zlyháva vo všetkom, vrátane prevedenia obrazu v dokumentárnom štýle. /0%/(13.5.2009)

 • Matty
  ****

  „Měli bychom jich postřílet víc!“ Broomfieldův dokumentaristický styl nedosahuje sugestivnosti Greengrassovy Krvavé neděle, ke které má Haditha blíže než k mnohovrstevnatějšímu a „mnohemvícřešícímu“ Redacted od De Palmy, ale stále jde o nesmírně působivou výpověď o kurevsky divném světě, v němž žijeme. Dokument o tomtéž by sice vyredukoval podezření z předpojatosti (kterou Haditha podle mě netrpí), ale rapidně by klesla šance filmařů otevřít některým lidem oči (a možná i srdce). Stávající podoba uchovává dojem, že takhle nějak to mohlo být a zároveň vzbuzuje oprávněně silné emoce. Apendix: Co je asi psáno na náborových letácích do americké armády? „Nebaví vás již střílení ve videohrách? Pojďte si zastřílet naživo!“? 80%(5.8.2008)

 • iamek
  ****

  Dlouho jsem neviděl tak realisticky natočený vojenský film. Téma Irák není pro USA zrovna příjemný a tento snímek k podpoře války mezi lidma příliš nepřidal. Pasáž po bombovém útoku na americké jednotky je naprosto, ale naprosto úchvatná. Tenhle snímek si zaslouží trošku lepší ohlasy a tržby než získal.(24.12.2009)

 • Aelita
  ****

  V strachu, nenávisti a smrti je to stejné jako v lásce, důvěře a přátelství – přednastavená očekávání a emoční vyladění určují to, co člověk vidí a jak reaguje. Největší překážky a konflikty mezi lidmi nakonec vytváří ne tak politika, náboženství a společenská zřízení, která jsou spíše důsledkem rozdílů, ale hlavně samotné rozdíly ve způsobu žití a myšlení a neschopnost či neochota tyto rozdíly mírně překonávat. ___ Film značně získal na působnosti a věrohodnosti tím, že ho natočil režisér-dokumentarista. Samotná pomsta za smrt vojáků na civilním obyvatelstvu přibližuje tento snímek k českým filmům Atentát a Lidice včetně jistých politických důsledků a dopadů této pomsty.(19.6.2012)

 • Andre3000
  ***

  Opět jeden hodně chtěně realistický filmeček z dosti populárního Íráckého popraviště. Občas hodně emocí, jindy zase sklamání z toho jak bylo vidět neautentičnost, při projevech neamerických herců. Ukazuje jak mocná můžou být média a nejhorší na tom je, že často to ani nemusí být uplná pravda. Chápu obě strany, jako rozzlobené Íráčany, kteří tím ztratili své rodiny, tak vojáky, na které bylo zaútočeno. Ale ja pravdou, že takovéto vendetty jsou tím pravým pro teroristy a jejich náběrové akce z řad normálních obyvatel. Snad za obamovské éry už nebudou vznikat takové věci.(27.4.2009)

 • - Realita: Haditha je město na západě Iráku, v provincii Anbar a je baštou povstalců. V Hadithě mají hlavní slovo mudžáhedinové, o moc se tam dělí sunitští extrémisté a přívrženci Al Kájdy. V Hadithě padlo 1.srpna loňského roku šest příslušníků americké námořní pěchoty do léčky a byli zastřeleni. O dva dny později zabila nastražená bomba dalších 14 mariňáků i s jejich tlumočníkem. Odveta byla krvavá. Jednoho listopadového rána zde bylo vojáky z bezprostřední blízkosti zastřeleno 24 civilistů, mezi nimiž byly ženy a děti. (Rodriguez)

 • - Jedným z hlavných soundtrackov filmu sa stala pesnička „LiesLiesLies“ od skupiny Ministry. Túto pesničku počúvajú aj mariňáci počas prevozu na svojich vozidlách Humvee. Dej filmu sa odohráva v roku 2005, ale album, ktorý obsahuje „LiesLiesLies“ bol vydaný až roku 2007. (Hookiuko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace