Bryn a Paul jsou manželé, kteří se pokouší zavést svůj život do starých kolejí, poté co zmizel a pravděpodobně se utopil jejich čtyřletý syn. Nastěhují se do bytu v okouzlujícím starém domě. Zanedlouho se ale začínají dít zvláštní věci. Bryn vidí ve výtahu malého chlapce, o kterém se později dozvídá, že už je dávno mrtvý. Zemřel právě ve výtahu, který se utrhl zrovna ve chvíli, kdy se chlapec snažil utéct před svým násilnickým otcem. Bryn se rozhodne chlapcovu duši vysvobodit. Netuší, že dává v sázku svůj život. (oficiální text distributora)

tnp101

Docela provařené téma i zpracování, jehož zábavní charakteristika má však vzestupnou tendenci. Neznamená to, že by se z toho postupně stával kvalitnější film, ale s dokoukáním by nikdo neměl mít vážný problém. Přitom to tak ze začátku vůbec nevypadalo. Několik prvních minut jsem myslel, že se postupně unudím k smrti. Jakmile však začal film nabírat tendenci být tak hloupý, až je nechtěně zábavný, minuty začali ubíhat výrazně rychleji. Ten závěr je navíc, ačkoli se to v průběhu nezdá, docela nepředvídatelný a povedený. Přesně v té chvíli jsem dokonce začal uvažovat o třech hvězdičkách, nakonec ale zůstávám u silnějších dvou. Přece jen je to pořád dost hloupý film, přesto právě díky tomu docela zábavný. A představitelka hlavní ženské role (Teri Polo) umí opravdu vtipně brečet. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: A nyní se podíváme, jak tento film dopadl na levném Blu-ray disku, který pro nás připravila „Blu-ray edice“. Po spuštění nás jako obvykle čeká dvojice trailerů na další tituly v rámci edice, tentokrát „Tak trochu jiná love story“ a „Tunelové krysy“. Poté na nás vykoukne klasická jednoduchá hlavní nabídka, od níž se dostáváme k filmu. Obraz je prezentován v „plném“ 16:9. Ostrost i míra detailů není nějak úžasná, především s postupným doostřováním má kameraman docela problémy, celkově je však v rámci edice docela slušná. Zrno je hrubšího rázu, bohužel znehodnoceno viditelnou kompresí, jež navíc hatí kupříkladu i textury zdí a podobně. Není to něco, s čím by se nedalo žít, ale všimne si toho i méně bystrý divák. Barvy jsou dost vybledlé (nejspíš stylizace), černá je na tom ještě hůř a nízký je i kontrast, který dojem z vybledlého tónu obrazu podporuje. Jen dodám, že jsme se opět dočkali zbytečně obrovských českých titulků, kterých se ještě asi nějakou tu dobu nezbavíme. Originální zvuk je, jak už jsme zvyklí, zastoupen formou DD 5.1 a v rámci edice zní slušně. Dialogy jsou hlasité a čisté, nějakých těch malých detailů se také dočkáme a i basová složka je v tomto případě agresivnějšího rázu. Prostorovost je minimálně zvláštní, jelikož v ní slyšíme výhradně dozvuky, které měli správně zůstat v předních reproduktorech, celkově ale zvuk ujde. Samozřejmě nemůže ani ve snu konkurovat „velkým“ titulům, myslím tím samozřejmě v rámci edice. To česká stopa, opět v DD 5.1, je na tom zvukově minimálně o řád hůř. Všechno je utlumené a znehodnoceno. Samotný dabing není úplně špatný, ten zvuk však minimálně v porovnání s anglickou stopou neskutečně. Žádné bonusy na disku samozřejmě nenajdeme a tím jsme u konce. V rámci edice průměr a procentuálně 60% a v porovnání s plnohodnotnými tituly takových 30%. ()

lykan9

Mrtví mezi námi je výborným televizním hororem, který skvěle pracuje s napětím, hudbou a způsobem vyprávění. Herci jsou až na pár výjimek výborní a závěr je překvapivý. Tvůrci skvěle předvedli, jak si při natáčení nízkorozpočtového hororu poradit se speciálními efekty a maskami a přesto, že je na filmu vidět, že se nejedná o nadupaný horor plný krve a vynikajících děsivých triků, tak hororového fanouška nenudí a některé, jako jsem třeba já, nadchne. ()

zolo23

Porovnávať tento film k šiestemu zmyslu je veľká odvaha a drzosť. Horor pri ktorom sa ani raz nezľaknete, horor bez atmosféry ,bez hereckých výkonov. Neviem presný rozpočet tejto snímky, ale makeup a masky boli ako z nejakého lacného pouličného karnevalu. ()

MiaMoonlight

Jediná hvězdička je za námět, alespoň do tří čtvrtim filmu. Konec mi přišel naprosto trapný, i když mám ráda konce, které zvrátí děj celého filmu, tohle působila společně s maskami až komicky. Děkuju, nechci, ráda tenhle film uložím do archívu, který už nikdy neotevřu... ()

Lisabellla

Podprůměrný horůrek s lehoučkým nádechem tajemna. Takových námětů typu - hele, vidím mrtvolku, musím zjistit, co se jí stalo - už tu bylo mnoho a mnoho a musím podotknout, že nemálo jich je daleko lépe zpracovaných. Dávám dvě hvězdy jen proto, že se na film celkově dalo i dívat a Teri Polo je vcelku pěkná herečka. ()

Holina

A tak tady jsem se lekal daleko víc než kdykoliv jindy, což je dáno rafinovaně maskovanými bubáky v pozadí, ovšem je třeba říci, že mi prostě film zřejmě ten večer prostě sednul, s odstupem času bych nyní zřejmě jednu hvězdu sundal. Především za pitomou pointu. ()

Hyb_rid

Po shlédnutí tohoto filmu jsem měl taky chuť spáchat sebevraždu. Konec to aspoň trochu zachraňuje, což nic nemění na tom, že to byla ztráta času. ()

kenileja

3/4 filmu neskutečné nudy, kdy máte chuť vlézt do obrazu a začít věci řešit nějakým normálním způsobem (když se k tomu nikdo neměl). Nicméně jsem to přetrpěl a ještě že jsem tak udělal. Protože závěr? "Konečně se něco děje!" vykřikl jsem. I přesto ale musím tvrdit, že příběh byl hloupý a nic a nikdo se nesnažil o záchranu (pravděpodobně tušili, že je to nemožné). 2* za závěr. ()

Megynka

Absolutně skvělý film!!! :) Nevím, co k tomu víc napsat. Určitě stojí za to ho vidět. Pátou hvězdičku nedám jen proto, že Dům v růžích je lepší. ()

dewil21

Snímek se točí v kruhu bolesti a demence a vrcholí to traumatem diváka, který stejně, jako někteří protagonisté, začíná pokukovat po nůžkách a cítí při tom nutkání jich polovinu použít. Hysterické scény Teri Polo slabší povahy spolehlivě vyděsí, ti silnější se velmi pobaví. Pobíhající chlapec a jeho tatínek, který vypadá jak kdyby půl roku nespal, se zaručeně objeví vždy, když je čekáte. Dokud vypadají jako lidi, je to vcelku OK, pak se z nich ale vyklubou šmoulí zombíci a začíná ta správná jízda, která překvapivě končí překvapivě... Nicméně za shlédnutí to určitě stojí, když už nic, aspoň se dozvíte, že nekrofilem se můžete stát i omylem... ()

zuzzuli

Nebylo to špatný. Lekačky slušný a na přenocování s kamarádkou to fakt stačilo. Sice ten konec byl tak trochu divnej, ale jinak to byl dobrý horor.. ()

kenny79

Béčkový horor, který vyšel v DVD Edici. Těch pár korunek za to schlédnutí stojí, ale jen kvůli příběhu. Oskara za triky to rozhodně nezíská. :D ()

djbarrel

Film by se dal rozdělit na dvě poloviny. Ta první je naprosto příšerně nudná a nezajímavá. Jsme svědky jen několika hysterických záchvatů a spousty žvanění o ničem. Sem tam se sice zjeví nějaký ten duch, ale nepůsobí vůbec strašidelně a film v těchto chvílích nemá vůbec žádnou atmosféru. Tou dobou je film zralý na Odpad! No druhá půlka začíná pěkně tvrdit muziku a začíná se dostavovat i atmosféra a čím víc se blížíme ke konci tím víc atmosféra houstne a vrcholí závěrečnou patnáctiminutovkou, při které jsem měl pocit, že sleduji zcela jiný film. Konec rozhodně za to stojí a je i docela originální a je celkem potěšující, že film nekončí klasickým happy-endem. Nebýt první polovina tak strašně blbá mohl být film celkově o dost lepší a i mé hodnocení by bylo lepší. Takhle je to ovšem pouze sotva průměrná duchařina se zajímavým koncem. 60 % ()

Cechyno4

Průměrná místy i podprůměrná duchařina. Prakticky všechno co by mělo v hororu fungovat, tu ztroskotalo. Lekačky, napětí, atmosféra. Originalitou film také nečíší. Ač obvykle nekritizuji postavy, musím napsat, že policistka mi bylo velice nesympatická. Škoda, že nebylo vidět jak nakonec dopadla ! Ztvárnění duchů bylo také velice zvláštní. Film v mých očích zachránil hlavně konec, který trochu změnil celým příběh takovým příjemným (hororovým) směrem. Jinak by mé hodnocení bylo asi o něco kritičtější. Takhle můžu říct s klidným svědomím, že divák rozhodně u filmu nudou nezemře, ale tomu kdo chce vidět opravdový horor, bych doporučil raději něco jiného. ()