Absurdistán

Absurdistan

Absurdistan

Komedie

Německo, 2008, 88 min

+4* snad svým hodnocením pozdvihnu zdejší velmi nízké skóre tohoto příjemného filmu, který už 2x potěšil mou poetickou duši a romantické srdce ;-) Příběh je jednoduchý, ale jeho provedení je stejně dobré jako u režisérova dřívějšího Tuvalu. Doporučuji, ale rozhodně ne těm, co hledají ve všem logiku a potřebují efekty a akční scény. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](5.3.2016)

Absurdistán opět obstál svému jménu. Děj je inspirován článkem v novinách, který režisér filmu Veit Helmer zpracoval na jedničku. Film je dost vtipný, ale místy až zbytečně trapný. Manželky odpírající úplně vše na co jsou muži v domácnostech zvyklí, proto že jsou manželé líní. Ovšem mladá generace nezaspí a i přez určité nástrahy dá všechno do pořádku. 83%(31.12.2009)

• joker.george

Absurdistán není ani trochu absurdní. Je totiž nijaký, pouze se snaží svou bezmyšlenkovitost vydávat za něco ozvláštňujícího. Přitom úvod vypadal docela dobře, i když vtipy neměly takovou razanci, jenže jednotlivé gagy nakonec zabírají skoro všechen čas a díky své předvídatelnosti jsou otravné. A do toho je ještě jen tak mimochodem přimíchaný nudný příběh...(7.7.2016)

Jakýpak odpad, senzační crazy komedie, u níž jsem se výborně pobavil. Jistě by se na ní daly hledat mouchy jak co do hereckého umění tak do některých nelogičností, ale ty nejsou pro tento druh filmu zásadní. Příběh zapadlé vesnice, která přijde leností mužů o vodu, kterou jim musí přinést jeden zamilovaný mládenec za cenu nasazení vlastního života. A dívčí válka, to není vůbec nové téma, vzpomeňme na výbornou českou veselohru Vzbouření na vsi. Ta babka byla velice podobná naší Kaplanové, ale fakt to být nemohla, protože tou dobou, kdy se tenhle film točil, už byla po smrti. Pochopitelně, divák, který pokládá za vrchol dnešního filmového umění Hollywood, nemůže tomuto filmu rozumět.(16.8.2018)

Zábavný a vtipný snímek, skvělá práce s herci, i když ti občas úplně nezáří, ale moc toho nenamluví, takže se to dá. Absurdistán je kvalitní pitomost skrytě a možná nevědomky komentující lidské pokolení; mstivé ženské, co by bez chlapů pomřely a chlapská tupost, kde se občas objeví génius. Však to taky bylo natočené na základě skutečné události.(11.7.2008)

• - Veit Helmer procestoval 28 zemí, než našel místo, se kterým by byl spokojen pro natáčení. (exitak)

• - Film byl natáčen v Afghanistánu, krom scény v jeskyni, ta byla natáčena v Gruzii. (exitak)

• - Námět vychází z novinového článku, který četl Veit Helmer - v turecké vesnici vyhlásily ženy mužům sexuální stávku, dokud jim nespraví vodovod. (Noviik)