poster

Absurdistán

 • Německo

  Absurdistan

 • Slovensko

  Absurdistan

Komedie

Německo, 2008, 88 min

Režie:

Veit Helmer

Scénografie:

Erwin Prib
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DJ Kritik
  ***

  Čo všetko sú hlavný hrdinovia schopní urobiť pre ten "slávnostný okamžik". Komédia vystavaná na obrazovom humore, kde dialógy skoro vôbec nie sú je i napriek tomu milá a dá sa na nej pobaviť. Je to taký malý mix rozprávky, surrealizmu a grotesky dopĺňaný komentárom hlavných hrdinov. ........ ........ Humor: ** Vtiahnutie do deja: **(4.2.2009)

 • _aandyy_
  *

  Kdybych film viděla těsně potom, co spatřil světlo světa - tedy dva roky dozadu, okomentovala bych ho takto: "WTF?" Ono je to opravdu hodně ujeté, absolutně nesympatičtí herci dokonali dílo zkázy, které dle názvu mohlo dopadnout lépe. Slovo Absurdistán, které už nejspíše zdomácnělo i v určitých politických kruzích, toho nabízí možná víc, větší satiru, ironii a absurditu než je běžné soupeření mezi pohlavími.(18.7.2010)

 • reqiuem
  ****

  víceméně k jasnýmu obsahu není moc co přidat..možná jenom to, že Absurdistán je vážně po všech stránkách absurdní, Ale nese v sobě pár zajímavejch momentů, který nakonec rozhodly o tom, že tento snímek nedopadl v hodnocení ještě hůř..řekl bych skoro až novodobá podoba iniciace, v níž mladej kluk prokáže, že je připraven zařadit se po bok "dospělých"( který maj snad v celym filmu jenom jediný poslání a to je vylejt si mozek a nebo vymejšlet způsoby, jak se vyhnout nutný opravě ropovodu- což jsou mimochodem fakt vtipný scény, který jsou universální na jakoukoliv dobu nebo místo- řečeno slovy klasika:"chlapy":-), ač jeho cíl podlehl inovaci a naplno odpovídá slovu absurdní(a o absurditě se už myslim zmiňovat nemusim, protože člověk tenhle film ani nemusí vidět na to, aby pochopil, že v něm není normální vůbec nic)..no zatim je to jen jeden moment, ale časem snad něco přidám..každopádně lze tento snímek vnímat na několika rovinách a myslim si, že vychodní prostředí tomu dodalo potřebnou surovost..(6.2.2009)

 • DaViD´82
  *

  Nemám nic proti ochotnickému divadlu, ale ochotnický film - s tím už je to horší. Být ty jednotlivé obrazy z vesnice ve formě desetiminutových groteskních scének na youtube asi bych neměl námitek, ale koukat hodinu a půl na film, který svou hloupost skrývá za domnělou absurditu, neschopnost cokoli filmařsky odvyprávět řeší těmi nejlacinějšími vypravěčkými vstupy, nudu vydává za artovost a opakování jednoho a stále stejného "vtipu" za autorský záměr, tak to nedávám a ostatně ani dávat nehodlám. A Helmera bych spíše než s Kustoricou srovnával s Troškou. On totiž Absurdistán dějem s pramenem, žabomyšími válkami, průběhem i trapností jako by Kameňáku 2 z oka vypadl.(14.3.2009)

 • easaque
  ****

  +4* snad svým hodnocením pozdvihnu zdejší velmi nízké skóre tohoto příjemného filmu, který už 2x potěšil mou poetickou duši a romantické srdce ;-) Příběh je jednoduchý, ale jeho provedení je stejně dobré jako u režisérova dřívějšího Tuvalu. Doporučuji, ale rozhodně ne těm, co hledají ve všem logiku a potřebují efekty a akční scény. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](5.3.2016)

 • Max Mauff

 • - Vodovod ve vesnici opravdu je a to nefunkční. (exitak)

 • - Záběry z plující loďky nad městem točil sám Veit Helmer, protože kameraman byl moc tlustý a hrozilo by přetížení lanové konstrukce. (exitak)

 • - Námět vychází z novinového článku, který četl Veit Helmer - v turecké vesnici vyhlásily ženy mužům sexuální stávku, dokud jim nespraví vodovod. (Noviik)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace