Absurdistán

Absurdistan

Absurdistan

Komedie

Německo, 2008, 88 min

víceméně k jasnýmu obsahu není moc co přidat..možná jenom to, že Absurdistán je vážně po všech stránkách absurdní, Ale nese v sobě pár zajímavejch momentů, který nakonec rozhodly o tom, že tento snímek nedopadl v hodnocení ještě hůř..řekl bych skoro až novodobá podoba iniciace, v níž mladej kluk prokáže, že je připraven zařadit se po bok "dospělých"( který maj snad v celym filmu jenom jediný poslání a to je vylejt si mozek a nebo vymejšlet způsoby, jak se vyhnout nutný opravě ropovodu- což jsou mimochodem fakt vtipný scény, který jsou universální na jakoukoliv dobu nebo místo- řečeno slovy klasika:"chlapy":-), ač jeho cíl podlehl inovaci a naplno odpovídá slovu absurdní(a o absurditě se už myslim zmiňovat nemusim, protože člověk tenhle film ani nemusí vidět na to, aby pochopil, že v něm není normální vůbec nic)..no zatim je to jen jeden moment, ale časem snad něco přidám..každopádně lze tento snímek vnímat na několika rovinách a myslim si, že vychodní prostředí tomu dodalo potřebnou surovost..(6.2.2009)

• M.i.k.e

upřímně nevím co si o Absurdistánu myslet...na jednu stranu si hraje na cosi v Kusturicově stylu (a pár opravdu vtipných momentů se zde najde),ovšem na druhou stranu (hlavně ve druhé půlce) je tam tolik "zvláštních" věcí,že je to vlastně celé úplně blbé.Už dlouho sem v hodnocení filmu takhle neváhal...40% (po velkém váhání)(17.12.2009)

Zábavný a vtipný snímek, skvělá práce s herci, i když ti občas úplně nezáří, ale moc toho nenamluví, takže se to dá. Absurdistán je kvalitní pitomost skrytě a možná nevědomky komentující lidské pokolení; mstivé ženské, co by bez chlapů pomřely a chlapská tupost, kde se občas objeví génius. Však to taky bylo natočené na základě skutečné události.(11.7.2008)

[LFŠ 2008 –- ruská verze] Multikulturní groteska bez dialogů, inspirovaná článkem v novinách. Veit Helmer hledal vesnici dva roky po celém světě. Nakonec ji našel na bohem zapomenutém místě, kam kdysi vedla jediná a dávno uzavřená cesta. Vzhledem k tomu, že se ve filmu prakticky nemluví, tak bylo velmi složité film nazvučit. Byly vytvořeny tři verze: německá, anglická a ruská. Ruská je stoprocentně nejabsurdnější :-)(7.9.2008)

Tento film jsem shlédl vlastně naprostým omylem, neboť jsme s přítelkyní zasedli k obrazovce v domnění, že shlédneme film zcela identického názvu, ovšem z roku 2006. Po počátečním zmatení jsme se však do filmu dobře zakoukali a velmi dobře se až do konce bavili. Určitě to není film pro každého a nepřekvapí mě proto, pokud někdo udělí odpad, nicméně pro ostatní, pokud je ještě navíc film zastihne v tom správném rozpoložení, půjde zcela jistě o vyjímečný snímek. Je to vtipné, je to netradiční, je to správně divné, je to absurdní. Příběh jedné zapomenuté vesnice a války pohlaví. Maně mne napadá vystihující přípitek: "Na krásu našich koní a rychlost našich žen!"(18.10.2009)

• - Veit Helmer procestoval 28 zemí, než našel místo, se kterým by byl spokojen pro natáčení. (exitak)

• - Námět vychází z novinového článku, který četl Veit Helmer - v turecké vesnici vyhlásily ženy mužům sexuální stávku, dokud jim nespraví vodovod. (Noviik)

• - Na place se sešlo 18 národností. Mluvilo se rusky, francouzsky, anglicky a německy. (Noviik)