poster

Na rozcestí

 • USA

  Not Easily Broken

 • Slovensko

  Skutočná láska

Drama / Romantický

USA, 2009, 96 min

Režie:

Bill Duke

Scénář:

Brian Bird

Kamera:

Geary McLeod

Hudba:

Kurt Farquhar

Producenti:

Bill Duke, Aaron Norris

Střih:

Josh Rifkin

Scénografie:

Cecil Gentry

Kostýmy:

Diane Charles
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xavierr13
  ****

  Romantická dráma Na rozcestí prináša americký režisér Bill Duke. Dave a Clare sa vzali a sú spolu šťastní. Tím však pohodový nádych filmu končí. Obaja spolu prežívajú množstvo hádok a rozporov predovšetkým vďaka pracovnému nasadeniu. Každý chce íst niekam a nikto nevie ako z toho von. Manželstvo sa rozpadá a vtedy prichádza na scénu autonehoda. Claire je zranená a Dave sa o ňu chce postarat. Práve znovu rozpoznávajú púto, ktoré medzi nimi je.Určite stojí za pozretie neváhajte!(5.11.2009)

 • Primavera
  ***

  Pozitívum boli dobre pracované myšlienky - nie každého nehoda v živote urobí lepším, to je klišé. Dave sa po nehode nestane hviezdou baseballovej ligy, ale trénuje deti z afroamerickej komunity, aby sa aspoň oni mali šancu nimi stať a tak ide aj do sporu s nepodareným otcom jedného z talentov. Naopak Clarice sa po autonehode stáva nepríjemná hašterivá manželka, ktorej výdatne pomáha ničiť vzťah aj jej panovačná matka. Každého mení nešťastná náhoda inak. Negatívum tu pre mňa však bolo príliš rozprávkové obrátenie všetkého na dobré, manželstvo a láska zachránené, už som čakala len na príchod svokry s pokorným výrazom tváre a s tortou a šampanským v rukách. Ups, to by bol happyend! :-) Škoda.(23.11.2009)

 • honajz
  *****

  Nejen Tyler Perry se s vtipem a nadhledem věnuje sociálním problémům nejen současných Afroameričanů, začíná mít své následovníky. Na úvod krátce na vysvětlenou, kdo netuší, kdo je Tyler Perry. Moderní afroameričtí filmaři už opustili slamy, Harlem a rozbité ulice a soustředí se na problémy středostavovských představitelů této komunity. Protože i ti mají problémy, i ti řeší problémy. A často takové, že se s nimi může ztotožnit i neafroameričan... Zkrátka se ve filmech řeší problémy hledání práce, vztahů, kariéry, rozvodů, podrazů, nacházení se, nacházení sebe sama, jako v obyčejném životě. Díky milé nadsázce pak tyto filmy nevyznívají jako nudná moudra s karatelsky zdviženým prstem, ale prostě jako filmy ze života, kde je spravedlivě rozděleno na dobré, ale i zlé chvíle. Tento film je podobnými "tylerovkami" inspirován. Také se týká afroamerické komunity (i když jsou zde také nějací bílí Američané), avšak téma je nadrasové. Krátce po svatbě si manžel zlomí nešťastně nohu, takže se z něho nestane hvězda NBA nebo jak se jmenuje baseballová obdoba téhle ligy. Jen po práci trénuje malé kluky ze sousedství. Jeho manželka však mířila výš. Stane se hvězdou realitní kancláře a do manžela se strefuje, kde a jak jen to jde. Když se po autonehodě přistěhuje tchyně (ano, skutečně se tchyně píše s krátkým ypsilon), je to ještě horší. Manžel proto spíše nenaváže vztah s ošetřovatelkou manželky, jejíž syn má na to, aby se stal juniorským šampionem v plavání. Pak však dojde k další tragické nehodě, která vztahy mezi lidmi opět zpřehází... Zkrátka jako v životě, v němž má smysl se dál snažit, i když to na první pohled nevypadá nadějně.(29.7.2009)

 • Tommassi3
  **

  "Existuje jen jedna rasa a to lidská !! Ale jsou dva druhy lidí !! Dobrý a špatný.." A s filmy je to vlastně úplně stejně.. Přesto tahle adaptace Jakesova bestselleru - WTF ?? Asi chodím málo do kostela.. - vlastně nepatří ani do jedné kategorie !! ;) Škoda, že se velkýmu sympaťákovi Billu Dukeovi jeho dílko ve svém finále nehodného dramatu vlastně rozpadlo na kusy, protože zprvu se jednalo o skutečně velmi dobrý snímek, byť žijící si ve své vlastní bublině, s opravdu dobrými dialogy.. A tím dobrými myslím natolik skutečnými, až jeden prostě musí cítit zlost, že jimi tvůrci takhle mrhají v rámci něčeho tak manipulativního a neživotného..(29.11.2015)

 • ArdathBay
  ****

  Bez okolků říkám, že "Not Easily Broken" je jeden z nejlepších filmů o černoších. A na svědomí ( závidím mu) ho má člověk, co si láme žiletky v holítkách o svůj obličej a zabíjí divoká prasata holýma rukama ( dost bylo nápověd, no možná ještě poslední - jeho kámoš , dnes dělá guvernéra, vykopne dveře a potom "slušně" zaklepe. Bill Duke předkládá uvěřitelné drama o problémech v manželství, výchově v rodině, o místě víry v životě a hromadu dalších velmi důležitých věcí života lidského. A dělá to nepodbízivým způsobem a nenuceně. Herci jsou skvělí ( tchýně a manželka našeho hrdiny jsou chvílemi na zabití, ale má to svůj důvod ). Zkrátka a dobře - v dnešní době, kdy je velmi moderní spílat na manželství je tento film velmi dobrou reklamou - v tom nejlepším slova smyslu na toto spojení dvou lidí. A jsem rád, že Vám to mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Není to lehké, ale když si dobře vyberete...(20.5.2009)

 • - Filmovanie snímky prebiehalo v amerických mestách Los Angeles a Santa Clarita v štáte Kalifornia. (MikaelSVK)