Půlnoční polibek

• USA In Search of a Midnight Kiss (více)

Los Angeles, 31. prosinec. Wilsonovi je 29 let a právě končí nejhorší rok jeho života. Ve městě je nový, nemá holku, nemá ani plán na večer. Touží se zamknout uvnitř svého bytu a zapomenout, že silvestrovská noc existuje. To vše jen do chvíle, kdy ho kámoš Jacob přesvědčí dát si inzerát na internet. Odpoví mu Vivian, dívka pevně rozhodnutá políbit o půlnoci svého pana Pravého…

Začíná nesmírně komická, chaotická a dojemná procházka ulicemi Los Angeles. S prřibližující se poslední hodinou roku čeká za každým rohem uprřímný černý humor i lehce zranitelné city… (oficiální text distributora)

tančísvlky

Veľké prekvapenie so všetkým čo to obsahuje. Konverzačných komédií je ako šafránu a zamotať do toho silvester a Nový rok ako bonus. Chvíľami máte pocit , že je to dielo Woodyho Allena. Herci majú draif a nechce sa mi dať tomu menej ako štyri hviezdičky. To , že tento film vybral do svojho programu STV na Nový rok je až neuveriteľné.Veľmi dobrý film je na svete a happy new year ... ()

Saintcrux

Milý, nezávislý počin o stretnutí cez internet v čiernobielom prevedení, ktoré dodávalo filmu väčšiu tajomnosť. Dvojica ,ktorá na začiatku stretnutia pôsobí úplne rozdielne sa počas jediného dňa v Los Angeles pomaly zbližuje. Romantika , iskrenie, psychoanalýza a hlboké scény. Do deja sa vžijú hlavne ľudia ,čo sa už s niekým stretli na slepo. ()

myschenka

Nevím, proč si poslední dobou vybírám filmy, které nekončí zrovna happy endem. I když, ony vlastně nekončí ani špatně. Možná tím víc pak dokážou zapůsobit až do morku kostí. U tohohle mě okamžitě strhnula dynamika děje, rychlost, v jaké se to odehrávalo (přece jen se mělo vejít 24 hodin do jednoho 100minutového snímku) doplněná dialogy přecházející přes různé asociace až v nesouvisející věci. Moc se mi líbila ze začátku potrhlá až šílená a upřímná Vivien, která fotí ztracené boty i Wilson, který do všeho jde po minulých zkušenostech „whatever“, nic horšího už mě snad nemůže potkat. A hlavně ta černobílá… Celou dobu jsem si užívala záběry Los Angeles v šedé paletě, které by někomu mohly připadat zbytečně zdlouhavé: Welcome to L. A. Embrace your pain. Děj se odehrává na Silvestra, kdy téměř nikdo nechce trávit poslední minuty roku sám, to je jedna věc, ale taky druhá, že něco končí a zároveň taky začíná. „Někdy si prostě musíš prožít peklo. Není způsob, jak se tomu vyhnout, chápeš? Pak holt musíš přejít přes žhavý uhlí a dostat se odtamtud pryč.“ Kromě fotografií ztracených bot mě zaujala i myšlenka s pohlednicemi, na které mohli lidi napsat svoje zpovědi nejvnitřnějších tajemství, které nikdy nikomu neřekli a poslat je umělci, který jich pak několik tisíc použil jako svoje malířské plátno… Je třeba čelit všemu, svěřit se s něčím, na co nejsme zrovna pyšní a prostě to říct. Je to přece tak ulevující! ()

SalamanderG

Hlavní dvojice mi uplně nesedla. Vivian působila příliš promiskuitně a vybíravě. Za to hlavní postava moc zoufale a analyticky, což nevěstí nic dobrého a už vůbec ne spontánního. Na druhou stranu je zde prosazována myšlenka, že i takový looser a nerd může najít štěstí a osobu, se kterou se cítí ve spojení. Jako dvě duše, které se hledaly tak dlouho, až se našly. No 3 hvězdy a to jsem ještě solidární. ()

rivah

Smutně romantický, autenticky působící malý film o dvou takřka třicetiletých, velmi rozdílných lidech, kteří se navzdory okolnostem dají dohrmady na den a noc a na tu silvestrovskou půlnoc, kdy se políbí. Zajímavé prostředí Los Angeles, podzemka, ulice i u moře. ()

keane

7/10 každá netuctová romantika se musí pochválit! Téhle i přes několik slabších momentů nechybí vtip ani chemie mezi hlavními postavami. ()

zaso162

Niet čo vytknúť. V tomto snímku nenachádzam nedostatok, ktorý by mi vadil. Osobne by som vyzdvihol technickú stránku filmu, na ktorú tu nepadajú príjemné slovné spojenia. Kamera dokázala snáď nemožné. Pri sledovaní som mal pocit, že práve moje oči sú nástrojom kameramana. Sympatickí herci, príbeh zo života a koniec, ktorý viac než prekvapí. ()

lakiboy

Krásny film. Až do konca. Až do úplného konca! Ano, je to tak trochu subjektívny pohľad a nemám k tomu čo viac dodať. ()

VvV14

Je vidět, jak jsou někteří lidé nepochopitelní. Například sem vůbec nepochopil myšlenkový pochody Vivian. Ale dojem z filmu to nekazilo protože je to prostě ženská a ty já nechápu tak obecně. Pocit z filmu jsem měl dobrý. Spousta vtipných okamžiků střídaly vážnější a naopak. Herci nebyli prkení a dokázali se vžít do role. Což je další plus. Sečteno podtrženo mi to vyšlo na slušný 4*. ()

wege

Usnul jsem brzo a ve dvě v noci jsem byl vzhůru, tak jsem si to pustil. Dal jsem tomu 3 a opět usnul. Ale pak se mi o tom zdálo a celé se mi to rozleželo (na takových 7/10). Bylo to krásně nezávislé, v konverzacích odvážné (nevím, jestli bych na prvním rande přiznával, co jsem sám se sebou a nad kým dělal ráno), herecky skvělé. Navíc to mělo to kameru, která tomu dávala strašně realistický rozměr. Působilo to skoro jako dokument nebo jako by to bylo natočeno pouliční kamerou. Zároveň z toho pořád čišel ten low-cost a někdy nedotaženost scénáře. Kdyby nebylo toho, byla by to pro mě nejlepší romantika za poslední roky. ()

Mr.Roman

Ihneď po traileri som ho chcel vidieť. Ten bol čiernobiely, film sa mi však podarilo zohnať len vo farebnej verzii, ktorá prvotné kúzlo plne zmazala, takže som si ho upravil podľa chuti. To mu podľa mňa len prospelo, strata farby zakryje kopec nedostatkov spôsobených striktne obmedzeným rozpočtom. Čo však nemôže divákovi ponúknuť po technickej stránke, to doháňa vo všetkých ostatných. Sympatický, prekvapivo pomerne kvalitní, herci, skvelý príbeh a bezchybný konečný dojem. ()

Queendom

Neskutečně civilní, pravdivý film o jednom dni, ve kterém spolu dva cizí lidi prožijou víc, než většina párů za rok. ()

transbeskyd

Krátke lásky sútie najdlhšie..zpívá v jednom ze svých oplodňováků Palo Habera a nezbývá mi než souhlasit. Láska na jednu noc, která láme rok, osudy i srdce na tu se nezapomíná..Když se filmová romantika povede, nemusí jít o tuctový doják. ()

vitac.

Pěkná konverzační komedie, prosáklá melancholií, s dost slušným soundtrackem (hezká verze Wind of Change) a neokoukanými herci. Viděl jsem šedotónní (černobílou) verzi, prý existuje i barevná. Jak vidím nejsem sám koho zarazily dvě nenadálé změny v chování Vivian, ale to je snad jediná větší výtka, kterou bych k filmu měl. Naopak hodně jsem si užil architekturu Los Angeles (spojitost prázdných budov a prázdných lidí) a zajímavý závěr. Ale úplně nejvíc na mě zapůsobily dvě scény v rychlém sledu po sobě v klubu těsně před půlnocí, to bylo bolestivě skutečné. Viděno v Artu. ()

Mistr_Moon

Tenhle film je opravdu zvláštní, hodně neamerický. Celé se to motá kolem ústřední dvojce, pointy vtipů přijdou třeba až za půl hodiny, všechno je to přirozené, konverzace dává smysl, uvěřitelné charaktery, prostě film, který Vás chytne za srdce a rádi se na něj podíváte třeba někdy znova. ()

gicous

Černobílé, životem provoněné, emocemi prodchnuté vyprávění o dvojici ztracených duší, jejichž setkání bylo plné nadějí. Ty ale ztroskotaly. Roztříštily se o útesy životních úskalí, nad nimiž nemá člověk vládu. Racionální rozhodnutí, nutno podotknout že oboustranné, pouze posílilo mé přesvědčení, že jsem zde narazil na neobvykle vyzrály filmový produkt, který si vystačil s málem a dokázal mnoho. A tak když odbila půlnoc a příběh po ní ještě chvíli gradoval tou poslední intimní věci, o niž se oba dva ještě museli podělit, zavládnul ve mně pocit mírného smutku nad promarněným potenciálem, který v sobě Vivian a Wilson třímali. Nezbývá než jim popřát hodně štěstí a ať jim ten Wind of Change přivane další příjemné životní pohlazení. 8/10 ()

Trumper

„I’m a worthless piece of shit that should just die and not be buried.“___ Totální nezávislák v černobílém hávu, bez kterého by místy působil jako argentinská telenovela. Zpočátku (…nepočítaje prvních pár scén) několik hrozně „vychtěných“ situací, co nastanou jen v hlavě scénáristy-romantika, nikdy však v reálu, a pár zvláštních postaviček, které si musíte oblíbit hned na začátku, jinak vám celý film polezou na nervy… protože celý film je jen a jen o tom, jak se jim dostat do jejich ustaraných hlaviček.___ Skromný, skoro amatérský, ale hodně atmosférický a ryze konverzační film, který bych před pár lety bez váhání hodnotil plným počtem. Dnes ho takto hodnotím proto, že bez problému obstojí i vedle mých starých srdcovek s podobným vyzněním (1,2,3), které vlastně nejsou o nic lepší. A taky proto, že jsem musel dlouho, hódně dlouho hledat, než jsem na film tohoto typu narazil… což považuji za asi největší prohřešek současné produkce.___ Jo a kdo by čekal, že Wind of Change může znít dobře i od někoho jiného než od Scorpions. /+90% ()