Šest Napoleonů (TV film)

Šesť Napoleonov

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 1986, 50 min

David Carson

Velmi překvapivě výborná epizoda, která v mnohém překonává povídku. Nápad s těmi soškami je vážně dost originální - vůbec, Doyle je mnohem originálnější než třeba Agatha, ale vraťme se k epizodě, u které jsem se velmi příjemně smál. Lestrade se diví a Sherlock se mu směje. Holmes a Watson před Lestradem hrají svůj příchod do bytu. A nakonec ta Sherlokova radost ! Brett je prostě borec, a tady exceloval víc než kdy dřív. takže opět krásný výsledek.(26.12.2011)

Sice trochu zmatený díl s příliš překotným rozuzlením, ale to, jak se Holmes předvádí před Watsonem a Lestradem, to je zkrátka něco nevídaného. Smál jsem se od plic, tentokrát snad tvůrcům ani o nic jiného nešlo.(19.3.2017)

Nevím jestli byl nejlepší nápad dát na začátek po "columbovsku" co se ve skutečnosti stalo, bylo to pak ještě předvídatelnější než v originále. Jinak Brettova klasika, příhrává mu vydatně Lestrade, dokonce ho na konci málem rozbrečel. Pro Marinu Sirtis to byla poslední role před nástupem do Star Treku, stydím se, nepoznal jsem ji hned.(31.1.2016)

Bolo zábavné po dlhom čase baviť sa televíznou detektívkou. Napriek kratšej stopáži je príbeh Sherlocka Holmesa dobre rozohratý od úvodu, čo pomáha udržať diváka v napätí. Absolútna väčšina scén sa odohráva v interiéri, čo občas prekáža, ale výborný výkon Jeremy Bretta to vynahradzuje v plnej paráde. Navyše netreba zabudnúť na Marinnu Sirtis, ktorá napriek gréckemu pôvodu, hrá pôvabnú Talianku, ktorá je dcérou akéhosi bokombradami zarasteného krstného otca.(8.12.2012)

Zatím jedna z nejlepších epizod, co jsem viděl (ono totiž u tohodle seriálu hodně záleží na předloze) Jeremy Brett exceluje jako vždy a já jsem si náramně užíval to, jak si Sherlock Holmes užívá tupost inspektora Lestrada, kterýmu prostě nedocvaklo, že na těch rozbitejch Napoleonech něco prostě je. Nádherný taky bylo na konci to Holmesovo dojetí.(4.9.2010)