Octave je mistr světa. Jeho krédem je: "člověk je jen produkt, jako všechno ostatní". Pracuje pro jednu z největších reklamních agentur na světě - Ross & Witchcraft, přezdívané "La Ross". Má vše - peníze, holky, kokain... - přesto není šťastný. Dvě náhlé příhody mu změní život: románek se Sophie - nejkrásnější dívkou z reklamky a pracovní schůzka u Madone - největšího výrobce mléčných výrobků, kterým nabízí svůj reklamní spot. Tehdy se rozhodne vzbouřit se proti svým vlastním hodnotám, proti všemu co dosud stvořil, a začne svůj neúprosný boj se sebou samým. Vymanit se ze systému, který jste sami stvořili však není jen tak. Podaří se Octavovi uniknout ze své zlaté klece? [Přeloženo, upraveno, kráceno z: www.99francs-lefilm.com] (kozish)

Unrealik odpad!

Nejprve mě mrzelo, že "Macháčka" nenadaboval Macháček. Ovšem ani jeho hlas by to nezachránil. Nedodíval jsem se, po hodině jsem to vzdal a jen proklikal, nudná blbost, navíc natočená stylem, který mi nesedí. ()

3k7

Je to velmi zvláštní film....Líbí se mi statistiky, fakta. Příběh byl opravdu zvláštní. Líbí se mi volba hlavního hrdiny. Ne v tom, jestli je dobrá či zlá, ale spíš proto, že všichni víme, jaké by to bylo, kdyby si vybral "dobře". Řadím to na pole experimentálních filmů, kde někdo s něčím experimentuje, ať už to jsou kamery, střih, nebo režie celková, či nějaká konkrétní technologie. Film je béčko a možná bych se abecedou dopočítal i dál, ale zvláštní. Váhám, jestli je aktuálních 72% dostatečných, nebo moc. Pocitově film vnímám kolem 57 až 65%. Je tam hromada zbytečných, zdlouhavých a nudných záběrů, které bych rozhodně vyhodil ať film získává trošku spád. Některým záběrům jsem vůbec nerozuměl, v něčem je ten film ohromný paskvil, v něčem je zase naprosto geniální. Doporučuji dokoukat až po titulky v závěru, budete odměněni nějakými dalšími záběry po titulcích (a tohle spoiler není!). Jinak ten film je takový...melancholický, zvláštní, jak jsem uvedl v úvodu zcela sedí. Ani jednou jsem se bohužel ničemu nezasmál. Tento film bych měl řadit spíš mezi kázající filmy, které na něco poukazují a je to takovým zvláštním francouzským způsobem. Občas se objevila nějaká zajímavá myšlenka a za to ty 3 hvězdy dám. Je to zkrátka rozporuplný film. Buď je tak geniální, že ho lidé pochopí za 30 let, nebo je tak zmatený, že aktuální hodncení zhruba odpovídá tomu, co jsem viděl a mým dojmům. Jestli bych doporučil? Snad jen filmovým kritikům, někomu kdo má zájem ve francouzských filmech a potřebuje protrénovat jazyk. Viděl jsem bohužel verzi s dabingem. Dabing průměrný, na zadek jsem se z něj neposadil, ale vyloženě mizerný taky nebyl. Vidět původní originální znění by mohlo mít mnohem lepší atmosféru. Je to film, u kterého si dáte nějaké víno, k tomu nějaký sýr, nebo whiskey pro okamžiky, kdy nemáte nic jiného ke sledování. Film řadím spíš mezi drama, komediálních prvků tam bylo minimum a když, tak mi ten humor přišel takový přízemní, laciný, nepobavil mě, nerozveselil mě. Víc k tomu asi nemám, asi mi ten film nesednul, připadl mi zcela průměrný na to, jaký měl rozpočet. ()

jabbo123

Všechno je pomíjivé - láska, umění, planeta ... ty, já ... hlavně já ... Vizuální hostina o pokrouceném světě reklamy a marketingu. Někdy příliš fatalistické, protože ne každý ředitel společnosti je takový kretén, jako ten co stál v čele Starlight a ne každý reklamní producent je pološílený narkoman. Ale jako výkřik, umělecké grafity na stěně nadnárodní korporace funguje film skvěle. Spousta písní a básniček, které naříkají na zvrácenost a pokřivenost světa se dá odvrhnout a vyargumentovat jejich přílišnou zaslepenost a obecnost. Ale o to v umění nejde. Film vyvolává náladu a soustředí se na jednu tvář světa reklami a vystihuje ji výborně. Předem bych chtěl upozornit všechny, kteří si přečtou žánr snímku 99 franků, že o komedii se jedná jenom velice vzdáleně a povětšinou v duchu černého humoru. Nebýt prvotřídní střihové a vizuální práce, byl by 99 franků jenom průměrným dramatem o člověku, který si v životě podělal úplně všechno. Jan Kounen jde naštěstí hlouběji, než je běžné lidské drama a skáče z vyprávění o jedinci na globální satiru. Několik výborných drogových halucinací a vynikající "alternativní" závěr, který je sám sobě výsměchem. Nebýt několika scén, které na můj vkus obsahovaly až příliš tělních tekutin a podle mě nebyly nutné, určitě bych si snímek pustil ještě minimálně jednou. Rovněž musím zkritizovat několik nudnějších pasáží a fakt, že film mohl být o 20 minut kratší. Přesto ve mě nechal silný zážitek a rád jsem se zase jednou podíval na něco "jiného". 7.5/10 ()

JARDAHONDA

Všechno se dá koupit ! Láska, umění planeta Země,, vy i já... Já především ! To je krédo Octava Paranga, největšího reklamního mága své doby. On je tím, kdo vám podsouvá sny o tom, co nikdy nebudete mít. Oblíká se do světových značek, balí nejkrásnější baby, pije super drinky i drogy si kupuje v té nejvyšší kvalitě. Pokud si snad někdy ušetříte na auto vašich snů, pro Octava už bude z módy. On dnes rozhoduje o tom, co budete chtít zítra. Jeho práce je manipulovat s vámi. Bezesporu prvních 33 let jeho života bylo vážně úspěšných. Octave však není hodnej kluk, ale pěknej hajzl. Užívá si života plnými doušky, jednou ale narazí. Zamiluje se a málem mu to utrhne srdce. Chce změnit svůj žebříček hodnot, ale uniknout starým zvykům není, tak snadné.. První film, který divákovi nabízí dva konce,,,, jinak vychytaný vizuál, skvělá originalita, u mě dobrý **** ()

Bobby_Fisch

Tak tohle mi moc nesedlo. Jasně, spousta mladých kreativců i režisérů může mít v palici takovej zmatek, ale proč ho vnucovat světu, to mi zůstane záhadou ()

Jean Dujardin se začne neodvratně zmenšovat

Jean Dujardin se začne neodvratně zmenšovat

05.11.2023

Připravte si lupu. Držitel Ceny Akademie Jean Dujardin (The Artist, Novembre) by si měl zahrát hlavní roli v připravovaném francouzském sci-fi snímku The Incredible Shrinking Man od produkční… (více)