Série(2) / Epizody(26)

Na jedné japonské škole se její ředitel snaží ukončit dlouhý boj mezi lidmi a upíry, za pomocí tzv. krevních tablet. Na této škole vedle lidí studují i upíři. Nikdo z lidí neví, že studenti z noční třídy jsou upíři, až na dva prefekty, kteří mají za úkol uhlídat, aby se obyčejní studenti v noci nestřetli se studenty z noční třídy. Mezi studenty noční třídy je i čistokrevný upír, který zachránil ředitelovu dceru před útokem hladového upíra. Ředitelova dcera se do něho zamiluje. (artuš)

loveless

Z počátku slibně vypadající upíří anime v druhé polovině sklouzává do nudy a animace se zhoršuje... Příběh se rozjíždí a záhy končí a vlastně se skoro nic nestalo. Velké plus tohoto anime je, že Zera prostě nejde nemilovat :3 ()

Angelos

Hodnotím s nadhledem. Přišlo mi to totiž jen jako odrazový můstek pro druhou sérii, která má dle mého názoru velký potenciál, takže pokud se s tím správně naloží, mohlo by to být velmi zajímavé. Uvidíme po druhé sérii... ()

Blacki

Líbil se mi nápad, ale provedení mě zklamalo. Jediným tahounem byl Zero a jeho nešťastný osud. Přišlo mi to až moc překombinované. Pořád nějaké záhady a tajemství, že jsem kolikrát nevěděla která bije. ()

RomcaT

Klasické anime s upíří tématikou. Yuuki neví jestli miluje Zera nebo Kanameho. O Zera má strach, protože se z něj stává upír a jen díky její krvi se drží na živu..Kaneme je velmi tajemný a mocný upír, který pro ní má slabost. Kdo by si nepřál být v takové situaci? ;o) Zkrátka kdo má slabost pro anime a zbožňuje upíry, přijde si u tohoto seriálu na své stejně tak jako já. Má ale jednu velikou chybu - jsou zatím jen dvě série, ale nadšenci si mohou přečíst Mangu, která se ale trochu od seriálu liší. ()

boo-boo

Pritazlivy vzhlad, velmi slubny rozjazd, no klesajuca kvalita. Ale priznavam - postava Zera ma bavila (aj ked to, co pise komentar nizsie, je pravda - bol to prakticky patlak) a Yuki so svojou nekonecnou dobrotou tiez. Lenze sympaticke postavy nezaujimavy a mdly dej samy neutiahnu. A kto uveril riaditelovi post naj-naj lovca upirov, nech zdvihne ruku:D:D ()

Chinese Ashio

Vampires? Oh sh*t! Prosím, vycucajte zo mňa všetku krv pred tým, než stihnem dopozerať toto otravné anime... Neskoro. Ani sama neviem ako som bola schopná si to celé pozrieť... uf, asi budem potrebovať zrestovať mozog. 1* za... sexi super bishíka Zera bez mozgu, pretože, aby sa zamiloval do Yuuki jednoznačne nemôže mať rozum. ()

ikilledjenny

Ačkoliv mi už není 15, abych byla úplně unesená z upírů, pořád to bylo zajímavé anime s úžasnou hudbou. Yuuki je otravná, dětinská a naivní, ale její vztah s Kaname i se Zero je prostě něco zvláštního. Zero a jeho osud je nejzajímavější na celém příběhu. Ostatní upíři jsou jen hezká výplň. Ředitelovy gagy jsou příjemně zábavné. Animace je líbivá. Takže to hodnotím jako mírně nadprůměrné. ^^ ()

IZFNP

S odstupom takmer dekády som si tento kúsok pozrela znovu, pretože kedysi ma očaril. A úprimne ma prekvapilo, že na druhý raz ma toto anime dostalo ešte viac. Vo Vampire Knight sa stále významne pozerá, obkecáva jedna vec aj štyri diely, vývoj v deji je za celé dve série takmer nulový... Ale to vôbec nevadí, pretože Vampire Knight i Vampire Knight Guilty majú atmosféru, vlastné tempo, vlastný štýl. Kresba nie je zložitá, ale za to krásna, a soundtrack je veľmi podarený. Skrátka a dobre, toto je guilty pleasure ako vyšité. Vampire Knight fanúšikovi (ok, fanúšičke) poskytuje famózny fanservis a zároveň ju necháva totálne na holičkách, pretože happy end sa tu nekoná. Pre nikoho. Na prvý pohľad plytká shoujo záležitosť, ale podľa mňa komplexnosť vzťahov medzi postavami posúva toto dielko o dosť vyššie. Nielen, že sa na toto anime dobre pozerá, i príbeh má čo ponúknuť a hlavne postupné odhaľovanie histórie tomu dodáva drive. Jediné čo, tak by postavy mohli menej spomínať - štvrtina stopáže je len o tom, ako niekto (hlavná hrdinka hlavne) prehráva scény, ktoré sa stali v posledných dieloch a do toho sa pýta dokola tie isté otázky. Posledné diely série Guilty ma emocionálne vcelku zničili, tá bezútešnosť, no zároveň hĺbka vzťahu ústrednej trojice je tu podaná naprosto famózne. A hlavne je to niečo, o čom som premýšľala ešte pár dní, snažiac sa to uchopiť, zaškatulkovať, ale bez úspechu. Nepoznám seriál, ktorý by ma podobným spôsobom činil tak spokojnú a zároveň tak ultimátne nešťastnú. ()

ReaperMan

Pomalé tempo, hlavní postava se chová zcela nelogicky, což sice není v anime neobvyklé ,ale chová se nelogickým způsobem, který mě postupem času vyloženě iritoval. Anime má dobrý soundtrack, spíše nesympatické postavy, některé díly jsou opravdu nudné. ()

Thalin

S nostalgií vzpomínám, jak mě v pubertě tohle anime bavilo, sháněla jsem s ním pracně merch a klepala se na každý díl. Jistě, je to místy dost naivní a schválně to tlačí právě na ty holčičí fanynky Zera a milostného trojúhelníku, na který se tu pořád naráží. Yuuki samotná mi nikdy moc k srdci nepřirostla. Vlastně mi přišla spíš otravná a vůbec ne tak zajímavá, jak se všichni kolem ní tváří. Což se nedá říct o mužských protagonistech anime, kteří měli mnohem propracovanější osobnost. I když možná zbytečně moc rádoby záhadnou. Kdo mě tu ale bavil určitě nejvíc, byl ředitel\adoptivní otec Yuuki. Pošuk, ale zábavný a když o něco opravdu šlo, dokázal přepnout na vážnou notu. Není to žádný vrchol anime, má mnoho vrtochů, nudných momentů a otravných postav, ale pro mě je to zkrátka nostalgická záležitost. ()

Isshin

Tak nič teda, ani po druhej serií som nezmenil názor. Ale ako vidím, tak to začína byť akosi populárne u teen dievčatiek. ()

Kikaa_B

Tajemný a kouzelný seriál o upírech a mladé dívce Yuuki. Krásně animovaný a opředený zvláštním tajemnem. Myslím, že tento seriál stojí za shlédnutí. Vyzdvihla bych moje oblíbené postavičky jako je Maria Curenai, Zero a Kuran Kaname. Moc pěkné! A abych nezapomněla, hudba je taky výborná. ()

arctican

Takže Vampire Knight a Vampire Knigh Guilty dopozerané. V podstate 1. season aka VK je taký rozbeh a uvedenie do deja (niekto by si povedal že 13 dielov na uvedenie je trošku moc ale nedá sa nič robiť) samozrejme v pár posledných častiach sa čo to stane aj ked to nie je bohvie čo. A potom prichádza na rad season 2, ktorej začiatok možno je tiež taký ten "rozjazdový" no hneď na to sa začne konečne niečo diať a dej zamotávať. Koniec fajn aj keď som čakal na niejaký dodatok za endingom no čo už prvá season dostala 3/5* a druhá 4/5* ()

ajxmen

Tohle je super. Žádný protivný scénář jako v Twilight. Něco na tom je. Líbí se mi prostředí, hudba, atmosféra, dialogy, postavy. Tohle mě dohnalo i k tomu v tomhle seriálu pokračovat. Mám zkouklou první i druhou serii a pokračuji mangou. Snad se dočkáme i té třetí serie v anime zpracování. Tenhle seriál totiž dokazuje, že anime ono vůbec neni pro děti, ale jak bylo původně zamýšleno - pro dospělé. Myslím, že to nebylo vůbec lehké v tomhle zpracování, ale nevadilo to kouzelnou tajemnou atmosféru. Trochu to se mnou zahýbalo a našla jsem si platonickou lásku - Zera, ačkoliv jinak vůbec nepatřím do davu poblázněných fanynek co touží po nějakém tom herci ()

Suzzie

Vampire Knight je dalsi skvele shoujo anime, co se tyce tematu romance a vampire a troufnu si rici, ze jeden z nejlepsich, co nam zatim v tomto zanru jsou japonsti tvurci schopni nabidnout. Doporucuji precist i manga. ()