Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V jednom království vládl hloupý král. A ten najednou zmoudřel, protože potkal kouzelného dědečka, který mu věnoval ruksak. Kdopak by si pomyslel, že je možné nosit moudrost v ruksaku? Rozhodně to netušili poddaní pana krále, který přišel tak zvláštním způsobem k rozumu. Jenže ne nadlouho. A tak si musel král svou moudrost i milovanou nevěstu pěkně zasloužit... Ve veselé pohádce si zahrál hlavní roli Karel Heřmánek. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (27)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Zásluhou Karla Heřmánka, Ladislava Mrkvičky a scénáře nezapomenutelná televizní pohádka, která by jinak mezi všechnou tou papundeklovou ČST tvorbou pro mládež osmdesátých let zapadla. Učit se, učit se, učit se - a číst, a číst, a číst, sakra práce. Ony ty zpracované povinné četby na internetu totiž nejsou vždycky správně, a hlavně vás o spoustu věcí ochuzují, cucáci:P Jenže to odhalí a dovede napravit jen dobrý učitel, takový ten nadšenec, co i za ty peníze nekončí tím, že si "to svoje" odvykládá, hlavně aby to už s těmi zpovykanými zmetky měl za sebou. Královský ruksak si už jednou provždy zaslouží osmdesát procent. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Poučná a vtipná pohádka s výborným hereckým obsazením. Moudrost musí mít člověk v hlavě ne v nějakém ruksaku na zádech. Nicméně, ten kouzelný dědeček pronesl velkou pravdu, batohy nacpané moudrostí můžeme skutečně vidět. Nosí je přece děti jdoucí každé ráno do školy. Zatím tu moudrost mají ukrytou v nich. Skrývá se v knihách a sešitech. Je to moudrost, kterou budou jednou potřebovat pro život. Aby se člověk stal moudrým, musí se hodně učit. ()

Reklama

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Veselá moudrá výchovná pohádka se skvělým Karlem Heřmánkem v hlavní roli. Také ostatní herecké osobnosti - vtipný šašek v podání Ladislava Mrkvičky, Ladislav Pešek jako kouzelný dědeček a Pavel Zedníček jako rádce se svých rolí zhostili se ctí. I po těch letech se bavím originalitou této pohádky. Knížky do aktovky, aktovku na záda a hurá do školy sbírat vědomosti. ()

brooklyn73 

všechny recenze uživatele

Reziseru Karlikovi se podarilo vytvorit veselou, milou,studiovou, kulisovou pohadku. V hlavni roli krale se predstavi Karel Hermanek, jemuz zdarne sekunduje jeho sasek v podani Ladislava Mrkvicky, ci Jan Preucil s jeho vecnym "Sakulajda". Opomenout se nesmi kouzelny dedecek, ktereho si zahral Ladislav Pesek. Pohadka nepokryte vybizi k uceni, za jehoz pomoci se moudrosti dosici da. To znamena batoh,ruksak (skolni tasku) na zada a hura vedomostem vstrici. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Správně prdlá, ale zároveň milá pohádka. Heřmánek se v roli krále skutečně vyřádil a jak hloupý, tak chytrý král jsou v jeho podání bravurní pohádkové postavy. Žádná jiná postava nedostala výraznějšího prostoru, ale Heřmánek to svým herectvím nahradil a ostatní ho dobře doplnili. Taková pohádka by se měla opakovat vícekrát, zaujme velikého i malého diváka, navíc si nese velké poselství a moudrost. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama