poster

Strom v srdci (TV film)

 • USA

  The Memory Keeper's Daughter

 • Slovensko

  Rozdelené dvojičky

Drama

USA, 2008, 86 min

Režie:

Mick Jackson

Předloha:

Kim Edwards (kniha)

Scénář:

John Pielmeier

Hudba:

Daniel Licht

Producenti:

Michael Mahoney

Scénografie:

Doug McCullough

Kostýmy:

Debra Hanson
(další profese)
 • berusche
  ***

  Životní tajemství je tíha, která se evidentně těžko udržuje. Klobouk dolů před hlavním hrdinou, pro mě asi těžko udržitelné. Tak to je asi vše, co mě osobně na tom příběhu zaujalo, páč já bych s tím žít nemohla. Co ovšem na snímku budí skutečným dojem, je opět dokonalý výkon Emily Watson. Znovu totiž dokázala, že ona se do role umí vžít a že v jejím podání byste jí věřili, nejen mezeru mezi očima. Dalším kladem je Dermot Mulroney, ačkoli jeho tváři chybí a vždycky chybět bude, mimika, je to kluk skutečně s charismatickým projevem a já se na něj ráda koukám. Vyčítám ale scénáristům, že opomněli rozvést důvody k odcizení, které u pana doktora nastalo. Ano, máte se čeho chytit, ale něco tu schází.(22.5.2011)

 • Lukoboss
  ***

  Zápletka velice slušná, která umí vytvořit poměrně napínavý situace. Na druhou stranu se tam objeví několik divných (rozuměj poměrně nelogických) situací, který jsou tam právě pro zvýšení dramatičnosti, nicméně po zamyšlení si člověk musí občas klepat na čelo, že takhle by to teda nešlo. A vedle toho všeho následuje silnej nátlak na city, přece jenom to má být doják. Ani jednu stránku ale tvůrci neumí vymáčknout na 100% a zůstane to nějak na půli cesty. Proto i to hodnocení, který nejspíš odpovídá. Podíval jsem se na to, nebylo to úplně špatný, ale asi to ani znovu vidět nepotřebuju.(31.1.2018)

 • jafuska
  ****

  hodně zajímavý příběh o rodině, které se narodí dvojčata jedno zdravé a druhé postižené, jedno má šanci žít ve své skutečné rodině, druhé takoví štěstí nemá, opravdu asi není jednoduché se rozhodnout, kdo má šanci na lepší život, kor když je dítě postižené, film byl fajn, ale neuvěřila jsem, že dítě s downovým syndromem může být tak chytrý jako tato holčina, ale třeba je i lehčí forma této nemoci kdoví, i závěr byl hodně nadsazený, takto by to určitě ve skutečnosti nebylo, ale jinak milé podívání(23.9.2010)

 • Sofia
  ***

  Komorní rodinné drama o tom, jak jedno osudové rozhodnutí může tragicky ovlivnit životy ostatních lidí. Občas to sklouzává až k citovému vydírání, ale to se dá u takového příběhu (dítě s Downovým syndromem) očekávat. Škoda jen obsazení hlavní role hereckým dřevem Dermotem Mulroneym. Srovnání film/knížka (Kim Edwards) - 5/5.(6.8.2009)

 • herr_carter
  ***

  O tomhle filmu se dá bez nadsázky mluvit jako o příjemném překvapení, i přes ty tuny komentářů tady, které odkazují k citovému vydírání, k prvoplánovitosti, k jasným znakům TV filmu, k obličejové Dermotově mimice rovnající se dřevěnému provedení a mnoha dalším béčkovým aspektům. Já na to naopak koukám z té lepší stránky a spíš jsem si v tomhle filmu našel pozitiva. Hezky je tady ukázáno, kam až člověka dovede jedna zásadní lež a to sice, že nebude mít dopad jenom na svědomí dotyčného, ale na široké okolí, svých bližních nevyjímaje. V rámci v tu chvíli nejlogičtějších možností učiní člověk životní rozhodnutí, které se po čase začne projevovat jako životní krok vedle a jako lavina s sebou bere vlnu méně a více tragických okolností, které nakonec ovlivní většinu hlavních aktérů. A Danielu Lichtovi uděluji jedničku za výběr hudby...................moje hodnocení = 6,5 z 10.(30.1.2018)

 • - Film byl natočen na motivy románu „Strom v srdci“ od spisovatelky Kim Edwardsové a z části také podle skutečné události. (AngelusCZ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace