Strom v srdci (TV film)

Scénografie:

Doug McCullough

Kostýmy:

Debra Hanson

Televizní slzyroňka inspirovaná skutečnou událostí – tak to mě potěš koště! Jak je možné po porodu dát jedno dítě člověku, který si ho místo odvezení do ústavu nechá, aniž by se jeho biologická matka něco dozvěděla a měla ho za mrtvé – no nic. Rodinné drama lehce sklouzavší k citovému vydírání s až příliš (na to co má ústřední trojice za sebou) televizně hrajícími herci. Lehce nad televizním průměrem.(23.2.2011)

• Tommassi3

"Ve foťáku je všechno skryté !! Ale fotografie pravdivě ukazuje, co bylo utajeno !!" Stejně jako film v důsledku ukazuje všechny nedostatky lidí, kteří se na něm podíleli v celé jejich nahotě, režiséra, herce, scénář i hodnotu příběhu !! Desetiletý chlapec padá asi z dvoumetrové zídky do sněhu a je kolem toho křiku a hysterie, že to jednoho až musí šokovat !! A hystericky se tu řve a propadá amokům vlastně celou dobu.. Cynik by řekl: "Mnoho povyku pro nic !!" Televizní film Micka Jacksona působí hodně uřvaným a uplakaným dojmem, ale v tak prkenném a křečovitém podání, že to prostě alespoň ve mně ty očekávané emoce vzbuzovat nemůže.. Ty neustálé uslzené flashbacky prostě rozčilují !! Schovávat se za nálepku "podle skutečného příběhu" ?? Ale jděte, na tenhle háček se dnes ještě někdo může nechat chytit ?? Vyvolává to ve mně jen nevěřícné otrávené pohledy a nejzásadnější otázku ze všech.. Je to, k sakru, ten samý Mick Jackson, který dal světu kinematografie jeden z mých nejoblíbenějších filmů, Osobního strážce ?? Není to úplně špatné, jen tahle televizní záležitost prostě pobrala příliš mnoho těžkých slabě rozvedených i zpracovaných témat k zamyšlení, které se mezi sebou bijí, a velmi tak snižují celkovou kvalitu Stromu v srdci, přičemž si vůbec neláme hlavu s těmi nepříjemně ostrými časovými posuny děje, a nedokázala se vyvarovat naprosto nesmyslných scének ( Mulroney napíše do bloku vzkaz a pak jej dlouze přeškrtává, místo aby list vytrhnul !! Gretchen Mol sbírá po domě špinavé prádlo, odnese ho do koupelny, začne cpát do pračky, aby ji nakonec nechala napůl otevřenou s prádlem koukajícím ven a se slovy, že musí do práce, odchází !! ) !!(26.7.2013)

• Judy24

Ale jo, vlastně to bylo dobré, líbil se mi scénář a celkem i herecké výkony, ale připadalo mi to hrozně...nedotažené, jakoby "televizní", což je u televizního filmu možná čekatelné, ale rozhodně ne správné. Možná kdyby to vzal do ruky někdo schopnější a natočil to jako skutečný film, byl by docela dobrý, ale takhle je to slabší průměr.(23.2.2012)

Životní tajemství je tíha, která se evidentně těžko udržuje. Klobouk dolů před hlavním hrdinou, pro mě asi těžko udržitelné. Tak to je asi vše, co mě osobně na tom příběhu zaujalo, páč já bych s tím žít nemohla. Co ovšem na snímku budí skutečným dojem, je opět dokonalý výkon Emily Watson. Znovu totiž dokázala, že ona se do role umí vžít a že v jejím podání byste jí věřili, nejen mezeru mezi očima. Dalším kladem je Dermot Mulroney, ačkoli jeho tváři chybí a vždycky chybět bude, mimika, je to kluk skutečně s charismatickým projevem a já se na něj ráda koukám. Vyčítám ale scénáristům, že opomněli rozvést důvody k odcizení, které u pana doktora nastalo. Ano, máte se čeho chytit, ale něco tu schází.(22.5.2011)

Srdcervúci film o slabochovi, ktorý si nezaslúži byť otcom, o slabochovi, ktorý sa zbaví vlastného dieťaťa, len pre to, že sa narodilo retardované. Napriek tomu, že si to do konca svojho života vyčítal, nikdy sa ani len nepokúsil svoju fatálnu chybu napraviť. Ako to však býva, pravda vždy nakoniec vypláva na povrch a matka po dlhých rokoch nakoniec nájde svoje dieťa, o ktorom si myslela že je mŕtve. Vcelku pekný film, striedavo úsmevný a zároveň smutný.(27.11.2013)

• - Film byl natočen na motivy románu „Strom v srdci“ od spisovatelky Kim Edwardsové a z části také podle skutečné události. (AngelusCZ)