Strom v srdci (TV film)

Scénografie:

Doug McCullough

Kostýmy:

Debra Hanson

Životní tajemství je tíha, která se evidentně těžko udržuje. Klobouk dolů před hlavním hrdinou, pro mě asi těžko udržitelné. Tak to je asi vše, co mě osobně na tom příběhu zaujalo, páč já bych s tím žít nemohla. Co ovšem na snímku budí skutečným dojem, je opět dokonalý výkon Emily Watson. Znovu totiž dokázala, že ona se do role umí vžít a že v jejím podání byste jí věřili, nejen mezeru mezi očima. Dalším kladem je Dermot Mulroney, ačkoli jeho tváři chybí a vždycky chybět bude, mimika, je to kluk skutečně s charismatickým projevem a já se na něj ráda koukám. Vyčítám ale scénáristům, že opomněli rozvést důvody k odcizení, které u pana doktora nastalo. Ano, máte se čeho chytit, ale něco tu schází.(22.5.2011)

Komorní rodinné drama o tom, jak jedno osudové rozhodnutí může tragicky ovlivnit životy ostatních lidí. Občas to sklouzává až k citovému vydírání, ale to se dá u takového příběhu (dítě s Downovým syndromem) očekávat. Škoda jen obsazení hlavní role hereckým dřevem Dermotem Mulroneym. Srovnání film/knížka (Kim Edwards) - 5/5.(6.8.2009)

Televizní slzyroňka inspirovaná skutečnou událostí – tak to mě potěš koště! Jak je možné po porodu dát jedno dítě člověku, který si ho místo odvezení do ústavu nechá, aniž by se jeho biologická matka něco dozvěděla a měla ho za mrtvé – no nic. Rodinné drama lehce sklouzavší k citovému vydírání s až příliš (na to co má ústřední trojice za sebou) televizně hrajícími herci. Lehce nad televizním průměrem.(23.2.2011)

Televizní film o jednom osudovém rozhodnutí a jeho následcích. Je to film, který je téměř k neroznání podobný filmům od Steelové, zkrátka příběh ze života, kde se postupně kazí vztahy všech zúčastněných a jediný, kdo je nejvíce šťastný, je právě ta postižená holčička, která vyrůstá v lásce a ideálním rodinném prostředí. Konec už potom docela solidně graduje v jakési citové vydírání, kdy jsem nedokázal zadržet své slzy, a asi to tak mělo být, protože jakýkoliv jiný konec by byl pro mě jako diváka spíše zklamáním. Pokud se podívám na herecké představitele, tak Dermot Mulroney si odehrál svůj standard, kdy ani neolsňuje, ani vyloženě nezklame, prostě přijde, odříká své repliky, pokusí se dát najevo nějaké emoce a to je vše. Ale v tomhle televizním filmu to naprosto stačí a více jsem toho od něj ani nečekal. Naopak mě zaujala Emily Watson, kterou jsem snad dosud v žádném filmu neviděl, nebo jsem ji možná jen nezaregistroval, ale zde byla velice výrazná a příjemná. Pokud tedy mám zhodnotit film jako celek, tak musím říci, že nevybočil z průměru, ale na druhou stranu ani pod ten průměr nespadl, takže vlastně pokud o tomto filmu řeknu, že se jedná o průměrný snímek se zajímavým námětem a zajímavou studií rozpadající se rodiny, tak to je asi ta správná charakteristika. Uděluji tři hvězdy.(18.11.2010)

• Judy24

Ale jo, vlastně to bylo dobré, líbil se mi scénář a celkem i herecké výkony, ale připadalo mi to hrozně...nedotažené, jakoby "televizní", což je u televizního filmu možná čekatelné, ale rozhodně ne správné. Možná kdyby to vzal do ruky někdo schopnější a natočil to jako skutečný film, byl by docela dobrý, ale takhle je to slabší průměr.(23.2.2012)

• - Film byl natočen na motivy románu „Strom v srdci“ od spisovatelky Kim Edwardsové a z části také podle skutečné události. (AngelusCZ)