poster

Strom v srdci (TV film)

 • USA

  The Memory Keeper's Daughter

 • Slovensko

  Rozdelené dvojičky

Drama

USA, 2008, 86 min

Režie:

Mick Jackson

Předloha:

Kim Edwards (kniha)

Scénář:

John Pielmeier

Hudba:

Daniel Licht

Producenti:

Michael Mahoney

Scénografie:

Doug McCullough

Kostýmy:

Debra Hanson
(další profese)
 • sona123
  **

  Jednoduchý TV film, velmi schématický, dojemný až jímavý, hrající na city. Nejsilnější stránku vidím v hudbě. Věřím, že knížka mohla být o x tříd výš.(18.5.2012)

 • Sofia
  ***

  Komorní rodinné drama o tom, jak jedno osudové rozhodnutí může tragicky ovlivnit životy ostatních lidí. Občas to sklouzává až k citovému vydírání, ale to se dá u takového příběhu (dítě s Downovým syndromem) očekávat. Škoda jen obsazení hlavní role hereckým dřevem Dermotem Mulroneym. Srovnání film/knížka (Kim Edwards) - 5/5.(6.8.2009)

 • May_tee
  **

  Příběh je opravdu velmi zajímavý, bohužel jeho zpracování už nikoliv.(18.11.2010)

 • eLeR
  ***

  Kniha je naozaj čítateľná a film fajin tak na televíziu... Watson tradične dobrá.(9.10.2013)

 • freddy
  ***

  Televizní film o jednom osudovém rozhodnutí a jeho následcích. Je to film, který je téměř k neroznání podobný filmům od Steelové, zkrátka příběh ze života, kde se postupně kazí vztahy všech zúčastněných a jediný, kdo je nejvíce šťastný, je právě ta postižená holčička, která vyrůstá v lásce a ideálním rodinném prostředí. Konec už potom docela solidně graduje v jakési citové vydírání, kdy jsem nedokázal zadržet své slzy, a asi to tak mělo být, protože jakýkoliv jiný konec by byl pro mě jako diváka spíše zklamáním. Pokud se podívám na herecké představitele, tak Dermot Mulroney si odehrál svůj standard, kdy ani neolsňuje, ani vyloženě nezklame, prostě přijde, odříká své repliky, pokusí se dát najevo nějaké emoce a to je vše. Ale v tomhle televizním filmu to naprosto stačí a více jsem toho od něj ani nečekal. Naopak mě zaujala Emily Watson, kterou jsem snad dosud v žádném filmu neviděl, nebo jsem ji možná jen nezaregistroval, ale zde byla velice výrazná a příjemná. Pokud tedy mám zhodnotit film jako celek, tak musím říci, že nevybočil z průměru, ale na druhou stranu ani pod ten průměr nespadl, takže vlastně pokud o tomto filmu řeknu, že se jedná o průměrný snímek se zajímavým námětem a zajímavou studií rozpadající se rodiny, tak to je asi ta správná charakteristika. Uděluji tři hvězdy.(18.11.2010)

 • - Film byl natočen na motivy románu „Strom v srdci“ od spisovatelky Kim Edwardsové a z části také podle skutečné události. (AngelusCZ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace