Strom v srdci (TV film)

Scénografie:

Doug McCullough

Kostýmy:

Debra Hanson

O tomhle filmu se dá bez nadsázky mluvit jako o příjemném překvapení, i přes ty tuny komentářů tady, které odkazují k citovému vydírání, k prvoplánovitosti, k jasným znakům TV filmu, k obličejové Dermotově mimice rovnající se dřevěnému provedení a mnoha dalším béčkovým aspektům. Já na to naopak koukám z té lepší stránky a spíš jsem si v tomhle filmu našel pozitiva. Hezky je tady ukázáno, kam až člověka dovede jedna zásadní lež a to sice, že nebude mít dopad jenom na svědomí dotyčného, ale na široké okolí, svých bližních nevyjímaje. V rámci v tu chvíli nejlogičtějších možností učiní člověk životní rozhodnutí, které se po čase začne projevovat jako životní krok vedle a jako lavina s sebou bere vlnu méně a více tragických okolností, které nakonec ovlivní většinu hlavních aktérů. A Danielu Lichtovi uděluji jedničku za výběr hudby...................moje hodnocení = 6,5 z 10.(30.1.2018)

Televizní slzyroňka inspirovaná skutečnou událostí – tak to mě potěš koště! Jak je možné po porodu dát jedno dítě člověku, který si ho místo odvezení do ústavu nechá, aniž by se jeho biologická matka něco dozvěděla a měla ho za mrtvé – no nic. Rodinné drama lehce sklouzavší k citovému vydírání s až příliš (na to co má ústřední trojice za sebou) televizně hrajícími herci. Lehce nad televizním průměrem.(23.2.2011)

• Judy24

Ale jo, vlastně to bylo dobré, líbil se mi scénář a celkem i herecké výkony, ale připadalo mi to hrozně...nedotažené, jakoby "televizní", což je u televizního filmu možná čekatelné, ale rozhodně ne správné. Možná kdyby to vzal do ruky někdo schopnější a natočil to jako skutečný film, byl by docela dobrý, ale takhle je to slabší průměr.(23.2.2012)

Zápletka velice slušná, která umí vytvořit poměrně napínavý situace. Na druhou stranu se tam objeví několik divných (rozuměj poměrně nelogických) situací, který jsou tam právě pro zvýšení dramatičnosti, nicméně po zamyšlení si člověk musí občas klepat na čelo, že takhle by to teda nešlo. A vedle toho všeho následuje silnej nátlak na city, přece jenom to má být doják. Ani jednu stránku ale tvůrci neumí vymáčknout na 100% a zůstane to nějak na půli cesty. Proto i to hodnocení, který nejspíš odpovídá. Podíval jsem se na to, nebylo to úplně špatný, ale asi to ani znovu vidět nepotřebuju.(31.1.2018)

hodně zajímavý příběh o rodině, které se narodí dvojčata jedno zdravé a druhé postižené, jedno má šanci žít ve své skutečné rodině, druhé takoví štěstí nemá, opravdu asi není jednoduché se rozhodnout, kdo má šanci na lepší život, kor když je dítě postižené, film byl fajn, ale neuvěřila jsem, že dítě s downovým syndromem může být tak chytrý jako tato holčina, ale třeba je i lehčí forma této nemoci kdoví, i závěr byl hodně nadsazený, takto by to určitě ve skutečnosti nebylo, ale jinak milé podívání(23.9.2010)

• - Film byl natočen na motivy románu „Strom v srdci“ od spisovatelky Kim Edwardsové a z části také podle skutečné události. (AngelusCZ)