Strom v srdci (TV film)

Doug McCullough

Kostýmy:

Debra Hanson
  • Judy24

Ale jo, vlastně to bylo dobré, líbil se mi scénář a celkem i herecké výkony, ale připadalo mi to hrozně...nedotažené, jakoby "televizní", což je u televizního filmu možná čekatelné, ale rozhodně ne správné. Možná kdyby to vzal do ruky někdo schopnější a natočil to jako skutečný film, byl by docela dobrý, ale takhle je to slabší průměr.(23.2.2012)

Zápletka velice slušná, která umí vytvořit poměrně napínavý situace. Na druhou stranu se tam objeví několik divných (rozuměj poměrně nelogických) situací, který jsou tam právě pro zvýšení dramatičnosti, nicméně po zamyšlení si člověk musí občas klepat na čelo, že takhle by to teda nešlo. A vedle toho všeho následuje silnej nátlak na city, přece jenom to má být doják. Ani jednu stránku ale tvůrci neumí vymáčknout na 100% a zůstane to nějak na půli cesty. Proto i to hodnocení, který nejspíš odpovídá. Podíval jsem se na to, nebylo to úplně špatný, ale asi to ani znovu vidět nepotřebuju.(31.1.2018)

Televizní slzyroňka inspirovaná skutečnou událostí – tak to mě potěš koště! Jak je možné po porodu dát jedno dítě člověku, který si ho místo odvezení do ústavu nechá, aniž by se jeho biologická matka něco dozvěděla a měla ho za mrtvé – no nic. Rodinné drama lehce sklouzavší k citovému vydírání s až příliš (na to co má ústřední trojice za sebou) televizně hrajícími herci. Lehce nad televizním průměrem.(23.2.2011)

Downův syndrom je tady jako výmluva, pojem, který s divákem od začátku jen manipuluje. Zakomponovat téma vývojové poruchy do vztahového dramatu vyžaduje jiný formát. Zde jsme ochuzeni o ambivalenci v přijetí postiženého dítěte. Až do konce zůstáváme na povrchu. Ale herecky strhující, vysoko nad standardem soap oper.(30.1.2018)

• Tommassi3

"Ve foťáku je všechno skryté !! Ale fotografie pravdivě ukazuje, co bylo utajeno !!" Stejně jako film v důsledku ukazuje všechny nedostatky lidí, kteří se na něm podíleli v celé jejich nahotě, režiséra, herce, scénář i hodnotu příběhu !! Desetiletý chlapec padá asi z dvoumetrové zídky do sněhu a je kolem toho křiku a hysterie, že to jednoho až musí šokovat !! A hystericky se tu řve a propadá amokům vlastně celou dobu.. Cynik by řekl: "Mnoho povyku pro nic !!" Televizní film Micka Jacksona působí hodně uřvaným a uplakaným dojmem, ale v tak prkenném a křečovitém podání, že to prostě alespoň ve mně ty očekávané emoce vzbuzovat nemůže.. Ty neustálé uslzené flashbacky prostě rozčilují !! Schovávat se za nálepku "podle skutečného příběhu" ?? Ale jděte, na tenhle háček se dnes ještě někdo může nechat chytit ?? Vyvolává to ve mně jen nevěřícné otrávené pohledy a nejzásadnější otázku ze všech.. Je to, k sakru, ten samý Mick Jackson, který dal světu kinematografie jeden z mých nejoblíbenějších filmů, Osobního strážce ?? Není to úplně špatné, jen tahle televizní záležitost prostě pobrala příliš mnoho těžkých slabě rozvedených i zpracovaných témat k zamyšlení, které se mezi sebou bijí, a velmi tak snižují celkovou kvalitu Stromu v srdci, přičemž si vůbec neláme hlavu s těmi nepříjemně ostrými časovými posuny děje, a nedokázala se vyvarovat naprosto nesmyslných scének ( Mulroney napíše do bloku vzkaz a pak jej dlouze přeškrtává, místo aby list vytrhnul !! Gretchen Mol sbírá po domě špinavé prádlo, odnese ho do koupelny, začne cpát do pračky, aby ji nakonec nechala napůl otevřenou s prádlem koukajícím ven a se slovy, že musí do práce, odchází !! ) !!(26.7.2013)

• - Film byl natočen na motivy románu „Strom v srdci“ od spisovatelky Kim Edwardsové a z části také podle skutečné události. (AngelusCZ)