Radko

Znelka detského televízneho programu tvorená časťou melódie piesne "Wir sind die Roboter" kapely Kraftwerk, energickými kresbami Alana Lesyka a detským viachlasom, v duchu názvu postupne dopĺňajúcim názov vytvorila v hlavách husákovskej generácie detí kolektívne vpečatenie, na ktoré sa nezabúda. Obsah bol často vajatavý, no v tomto prípade ho nezabudnuteľná a geniálna znelka totálne prebila. ()

MM_Ramone

De. Detí. Detíka. Detektíka. Detektívka. "Detektív Karol"! A do toho znelka, ktorá vznikla zostrihaním skladby „Wir sind die roboter“ od nemeckej cyber-elektronickej skupiny Kraftwerk. Na to sa nedá zabudnúť. Ale inak ku tejto socialistickej, propagandistickej relácii neprechovávam žiadne sympatie. V tomto prípade u mňa nefunguje ani stará, dobrá nostalgia. Bola to obyčajná normalizačná, komunistická sračka, ktorá mala už mladých divákov pripraviť na realitu aurotatívneho, policajného, totalitného štátu. "Detektív Karol" bol mediálne nastrčeným agentom ŠtB. * ()

corona

kultový slovenský náučno-vzdelávací seriál s vtipnou zvučkou de-detektív-detektívka-detektívkarol, Karola a jeho partiu mladých pátračov Zvedavku, Pravítka, Štuplíka vždy výborne dopĺňali pani Straková a ujo Horák!! ()

vojo

Trochu nadnesených 5 hviezd tentoraz aj možno trochu červených:), ale za tento kult z detstva inak nemôžem, pretože mi otvoril dvere do sveta detektívok. Ujo Horák a teta Straková forever... ()

cure

Výborná zábavno-náučná relácia pre deti ako darček od ujov súdruhov. V porovnaní s dnešnými reláciami určenými pre mládež (teda žiadnymi) je to za plný počet. ()

brasek

Detektív Karol... ach jaj, krásne nostalgické spomienky na mladosť. Kultová náučno - vzdelávacia relácia pre deti a mládež. Absolútne odcudzujem názory, že išlo o nejakú "štb" reláciu! ()