Krvavý sníh

Blood Snow

Horor / Thriller

USA, 2009, 74 min

• Vyrida

Další z řady neuvěřitelně hloupých nízko rozpočtových filmů, jejichž obaly na nás nic netušící kolemjdoucí mrkají z trafikové vitrínky. Už od úvodních minut jde rozpoznat, jakou pak šokující pohádkou nás pan scenárista nakrmí tentokrát. Nic překvapujícího se nekoná ba co víc je to jedna velká bída. Celý film na mě působí totiž děsně odbytě a je jedno jestli za to může práce s kamerou či amatérismus všech herců ( nejspíše obojí ), ale dramatické scény byly tím to na silném bodu mrazu. Jinde se to aspoň snaží jakžtakž zachránit vraždícími scénkami, které aspoň na chvíli odvedou vaši pozornost od těch nesmyslných dialogů a hloupých nelogických situací. Zde si můžete i tuto jindy pestrou kategorii přihodit do stejného pytle k ostatním už zmíněným podmětům, protože vše je natočeno stereotypně bez nějakého nápadu a hlavně nudně s velkým N. Do toho si musím ještě přičíst osobní negativní pocity z prostředí, protože mě vážně nikdo na lyže někam do hor dobrovolně nedostane a tak hodnotím jednou hvězdičkou i když mi teď vážně není pořádně jasné, proč ten odpad zase po čase nevybalit...(5.7.2011)

• Campbell

Vole to byla zase jednou sračka. Čekal jsem překvapení protože sníh a horor k sobě dobře pasujou. Nicméně tenhle film začal jako sračka a skončil jako sračka, nejenom že postavy jsou strašné klišé, ale příběh celkově nedává moc smysl a navíc děsně nudí. Herci jsou příšerní a jejich neustálé utíkání sem tam je nuda o ničem. Film postrádá cokoliv co by měl pořádnej horor mít. Atmosféra nulová, gore nulové sem tam jenom kapka krve. Chudák Berryman, proč chodí do tíhlech filmů?(27.3.2014)

• honajz

Studentský amatérský filmeček, kde by člověk toleroval nemastné neslané triky, kdyby to aspoň o něčem bylo. Tvůrci nejdřív vymyslí mytologii, aby se pak pokračovalo jakoby ve slasherových klišé - skupinka mladých přijede do divného města v horách, a pak se už vlastně nic nestalo. Sem tam se objeví nějaká moukou potřená holka v blých hadrech a kyne na chlápka prstíkem, pojď sem, aby mu ukázala další duchy, ale ti jen chodí okolo jak pešek. Chlápek pak zblbne a jestli jste si po příjezdu do chaty říkali, že tu brokovnici někdo použije, tak si pište, že jo. Jinak chata je to luxusní - na jeden generátor utáhne i vyhřívaný bazén, jenom ve sklepě je holt zima. S naznačenou mytologií se vůbec nepracuje, s naznačenou linií "po 25 letech" už vůbec ne, a nakonec vlastně ani nevíme, jak to skončí, ani proč to skončí. Trošičku si to asi chtělo hrát na Shining, ale kde funguje postupný psychologický rozpad osobnosti, to zde má zastoupit "tajuplný" pohled zpoza víček. A ty neuvěřitelně amatérské herecké výkony! Holkám k roli stačilo, že mají velké kozy, chlapy vybírali podle statného těla. Ale když mají vyjádřit strach, tak jim to jde jak psovi pastva. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/krvavy-snih.html(22.12.2009)

• ecceHOMMO

Bol tu síce náznak dobrej myšlienky na film, ale tá nebola ani z tretiny využitá a vlastne horor ako taký sa nekonal. Prišlo mi to ako keby sa vývoj deja niekde v polovici zastavil a potom šiel len zotrvačnosťou ( a aj to nešiel dopredu, ale " cúval" ). A z toho čo som čakal a čo bolo vo filme vyslovené ako mýtus a teda krv, kanibalizmus, pomätenie, zúfalosť situácie sa nekonalo nič. Ak by som to hodnotil ako horor musel by som váhať medzi odpadom a jednou * . Ak to beriem ako triller s trochou mysterióznosti tak váham medzi jednou a dvomi hviezdami. Takže to zpriemerujem.(17.12.2009)

• Deratizer

Tak hrozný to není, jak se tu odpadově hodnotí. Film má málo děje a hororových scén, je to slabý, vždy nějakej náběh a nijak více se to nerozvine, je to takový odvarový, ale nijak extra to nenudí . Záběry zasněžené krajiny mají svoje kouzlo a hezky se mi na takový záběry dívá. Zajímavý, že chlap z vesnice jim přišel na pomoc a sám tvrdí, že se odtamtud nemají šanci dostat. Tak jak se tam dostal on a jak by se dostal zpátky? To měl v plánu tam zařvat s nimi? Nebo to byl taky duch? No, zkouknout se to dá, takže za dvě hvězdičky.(3.1.2010)

• - Krvavý sníh byl nominován v 10 z celkových 16 kategorií na festivalu: Los Angeles Reel Film Festival 2009. (Pumiiix)