Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Šestice kamarádů si přijíždí užít volno a sníh na chatu daleko v horách. O víkendu ale udeří silná sněhová bouře, která skupinu mladých lidí úplně odřízne od světa. Nikdo z nich nemá ani tušení, že chata stojí na místě, kde v roce 1846 nejničivější blizzard v historii uvěznil na cestě do Kalifornie několik osadníků, vedených bratry Donnerovými. Členové této výpravy postupně přicházeli o rozum a nakonec se v beznadějném boji o holý život začali navzájem pojídat. Novým zajatcům hor se postupně začnou zjevovat duchové zemřelých osadníků a jejich realita se pomalu začíná rozpadat. Jsou to skuteční démoni, nebo jen atmosféra místa, která probouzí hluboko skrytý strach a paranoidní představy? Co vede dřívější přátele ke vzájemné nenávisti? Pozvolna nade všemi přebírá vládu šílenství a na vlastní kůži prožíjí hrůzný konec Donnerových lidí. Snímek Krvavý sníh, ve kterém si zahrál James Kyson (seriál Hrdinové), George Stults (seriál Sedmé nebe), hudební idol Tiffany (I Think We’re Alone Now) a Michael Berryman (The Hills Have Eyes), je víc než jen strhujícím filmem o smrti, odvaze a přežití. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (51)

lennyd 

všechny recenze uživatele

Měla to být báječnej oddych, daleko od civilizace, v dřevěné chatě uprostřed panenské přírody, plný lyžování, alkoholu a žhavého sexu. S touto představou vyráží šestice odrůstajících teenagerů na chatu jednoho z nich, kterou nedávno koupil. Nikdo z nich ale netuší, že chata stojí na místě, kde před několika staletími došlo k velké tragédii, kdy skupina osadníků uvězněna sněhovou bouří z nedostatku potravy začala bláznit, a poté se pojídat navzájem. Sotva se šestice ubytuje, přichází sněhová bouře... bude se historie opakovat? ... Když jsem si četl text distributora, začal jsem se tetelit blahem (zvlášť při vzpomínce na mé oblíbené Dravce). Myslím že ale můžu všechny směle uklidnit, z výše zmíněným filmem nemá Krvavý sníh lautr vůbec nic společného. O tom že se naši teenageři začnou postupně likvidovat nepochybuje nikdo, ale i to dokázali autoři tohoto filmu pěkně zpackat (již zpočátku malé osazenstvo se ještě zmenší když dvojice odjede pro pomoc a vzápětí se objeví u chaty zmrzlá). Atmosféra veškerá žádná (a už vůbec ne hororová), a jediný vizuální efekt, na kterém se autoři mohli vyřádit, a to sněhová bouře, mi svoji kvalitou velmi připomínala jeden postarší český film o nebeském představiteli na dovolené ... ()

Deratizer 

všechny recenze uživatele

Tak hrozný to není, jak se tu odpadově hodnotí. Film má málo děje a hororových scén, je to slabý, vždy nějakej náběh a nijak více se to nerozvine, je to takový odvarový, ale nijak extra to nenudí . Záběry zasněžené krajiny mají svoje kouzlo a hezky se mi na takový záběry dívá. Zajímavý, že chlap z vesnice jim přišel na pomoc a sám tvrdí, že se odtamtud nemají šanci dostat. Tak jak se tam dostal on a jak by se dostal zpátky? To měl v plánu tam zařvat s nimi? Nebo to byl taky duch? No, zkouknout se to dá, takže za dvě hvězdičky. ()

Reklama

zdenny 

všechny recenze uživatele

Upozornění: Tento komentář bude shodný i k filmu "Mrtvý sníh". Věci společné: Parta zamilovaných párů se vydá na chatu do hor. Hned po příjezdu začínají prohánět sněhové skútry. Lokace chaty je opředena děsivou legendou. Rozdíly: V "Mrtvém sněhu" jde o klasickou vyvražďovačku, která je ale ke konci vyvedena ad absurdum. V "Krvavém sněhu" se spíš jedná o psychologický horror, kde zešílí jediný člen party. V "Mrtvém sněhu" jsou zombie německých vojáků slušně vyvedeny. V "Krvavém sněhu" je celkem strašidelná monotónní hudba protkaná hlasy dětí. Oba filmy mají slibné úvody, závěry ale slušné dojmy jen pokazí. Co se týče prostředků filmů (hlavních nosných linií), dech dochází dříve "Krvavému sněhu". ()

ecceHOMMO 

všechny recenze uživatele

Bol tu síce náznak dobrej myšlienky na film, ale tá nebola ani z tretiny využitá a vlastne horor ako taký sa nekonal. Prišlo mi to ako keby sa vývoj deja niekde v polovici zastavil a potom šiel len zotrvačnosťou ( a aj to nešiel dopredu, ale " cúval" ). A z toho čo som čakal a čo bolo vo filme vyslovené ako mýtus a teda krv, kanibalizmus, pomätenie, zúfalosť situácie sa nekonalo nič. Ak by som to hodnotil ako horor musel by som váhať medzi odpadom a jednou * . Ak to beriem ako triller s trochou mysterióznosti tak váham medzi jednou a dvomi hviezdami. Takže to zpriemerujem. ()

SeanLSD odpad!

všechny recenze uživatele

Slušne vymyslený a zo začiatku potenciálne naštartovaný dej s dobrou atmosférou a pohodovými postavami sa pozvoľna ( ak sa pri tak krátkej stopáži dá toto slovo použiť ) zmenil na tú najhrubšiu amatérčinu a neschopnosť. Akoby sa spočiatku zapáleným tvorcom odrazu minuli peniaze, chuť, logika i sebareflexia. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

  • Krvavý sníh byl nominován v 10 z celkových 16 kategorií na festivalu: Los Angeles Reel Film Festival 2009. (Pumiiix)

Reklama

Reklama