Pokračování bláznivé komedie o dvou tajných superagentech, kteří jsou pro své okolí velkou pohromou. Natočeno podle slavného komiksu.  Planeta Země čelí obrovské hrozbě v podobě velkého sucha. Schizofrenní obchodník se svou partou kriminálníků mají ďábelsky šílený plán: zničit veškeré zásoby vody na Zemi a přinutit tak celý svět, aby kupoval vodu jen od nich. V rukou mají geniální vynález profesora Bacteria na výrobu vody. Nejlepší agenti z celého světa se sejdou, aby našli způsob, jak katastrofu odvrátit. Ale zločinci odpálí na sjezdu bombu a všechni dobří agenti skončí v nemocnicích. Až na dva „superšpióny“ Mortadela a Filemona. Jeden je blbec, druhý idiot. A oni dva jsou pro svět jedinou nadějí... (oficiální text distributora)

Ratchet007

Pokračování filmu mě skoro vůbec nenadchlo. Pár dobrých scén tam bylo, ale hlavně nejtěžší bylo vůbec pochopit ten děj. ()

Vonter

Luxusní komedie, která na ČSFD doplácí na umístění v žebříčku nejhorších filmů a tudíž automatické udělení odpadu od blbounů nahánějících si hodnocení. Po slabším prvním dílu je dvojka velice příjemným překvapením. Nenechte se odradit zdejším hodnocením a zkuste si film splašit. Nebudete litovat. ()