poster

Poslední zločin

 • Francie

  Cortex

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Francie, 2008, 105 min

 • Lyncha
  ****

  Jeden z těch filmů, které je potřeba vidět do konce, protože jinak bych si o něm udělala nesprávnou představu. Smutný rozpad člověka na sklonku života je okořeněn lehkým humorem.(24.11.2008)

 • Snorlax
  *****

  Mírně nadprůměrná detektivka, které přidává punc neotřelosti nemoc vyšetřovatele. Cortex je spíše velmi zajímavým dramatem o rozpadu osobnosti lidí trpících Alzheimerovou chorobou.(7.12.2012)

 • Terva
  ****

  Film začíná smutně. Nutí nás zamyslet se nad naším stářím a nad tím, zda se to může stát i nám. Myslím tím Alzheimera - prostě sklerózu. Příjezd hlavního hrdiny, policisty v důchodu z Alzheimerem, do sanatoria, spustí náš detektivní příběh. CITÁT - Jeden dobytek na víc......... Náš hrdina začne řešit záhadná úmrtí v sanatoriu, ale v pátrání má jednu velkou překážku, paměť, ta už moc neslouží. Stále se však snaží roztancovat svoje mozkové buňky aby případ zdárně vyřešil - zda se mu to povede nebo ne, nebudu prozrazovat. CITÁT - Hodně úmrtí za tak krátkou dobu............ Smutný, dramatický a zajímavý snímek. V hlavní roli André Dussolier.(31.3.2011)

 • lepo
  ***

  Experimentálná sonda francúzskej kinematografie do duší ľudí so syndrómom "Alzheimer", s presvedčivým výkonom pána Dussolliera v roli Charlesa. Neľahká téma vložená do krimi zápletky ponúka zaujímavé myšlienkové pochody postihnutého človeka a jeho snahu odolať a nepodľahnúť, i keď progresia degenerácie cortexu-cerebri je nevyhnutná. Reálie prostredia filmovania slušne dopĺňajú ponurú a smutnú atmosféru príbehu.(26.2.2012)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,062,203(4.7.2010)

 • - Natáčení probíhalo ve francouských městech Paříž a Yvelines. (Terva)

 • - V roli Thomase Boyera se měl objevit Guillaume Canet, nakonec ji ale hrál Julien Boisselier. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace