Jméno zločince se skrývá v jeho paměti. Boj se zločincem nebo s vlastní slabostí? Komisař ve výslužbě Charles Boyer onemocněl Alzheimerovou chorobou. Kvůli zhoršující se paměti odchází raději nakonec na specializovanou kliniku, kde se brzy spřátelí s personálem i pacienty. Když začnou záhadně umírat pacienti, chopí se Charles ještě jednou případu - svého posledního... (oficiální text distributora)

burton

Zajímavý pohled do života člověka, který celý život pracoval mozkem, řešil kriminalistické případy a teď mu ten mozek vypovídá službu. A on se přesto snaží dělat dál to, co dělal celý život - vyřešit zločin. A Vy si až skoro do samého konce filmu říkáte: je to jen jeho nějaká utkvělá představa? Nebo je to fakt a na klinice se něco nekalého děje? Napínavý, akční....ale i dojemný. ()

lepo

Experimentálná sonda francúzskej kinematografie do duší ľudí so syndrómom "Alzheimer", s presvedčivým výkonom pána Dussolliera v roli Charlesa. Neľahká téma vložená do krimi zápletky ponúka zaujímavé myšlienkové pochody postihnutého človeka a jeho snahu odolať a nepodľahnúť, i keď progresia degenerácie cortexu-cerebri je nevyhnutná. Reálie prostredia filmovania slušne dopĺňajú ponurú a smutnú atmosféru príbehu. ()

Terva

Film začíná smutně. Nutí nás zamyslet se nad naším stářím a nad tím, zda se to může stát i nám. Myslím tím Alzheimera - prostě sklerózu. Příjezd hlavního hrdiny, policisty v důchodu z Alzheimerem, do sanatoria, spustí náš detektivní příběh. CITÁT - Jeden dobytek na víc......... Náš hrdina začne řešit záhadná úmrtí v sanatoriu, ale v pátrání má jednu velkou překážku, paměť, ta už moc neslouží. Stále se však snaží roztancovat svoje mozkové buňky aby případ zdárně vyřešil - zda se mu to povede nebo ne, nebudu prozrazovat. CITÁT - Hodně úmrtí za tak krátkou dobu............ Smutný, dramatický a zajímavý snímek. V hlavní roli André Dussolier. ()

Snorlax

Mírně nadprůměrná detektivka, které přidává punc neotřelosti nemoc vyšetřovatele. Cortex je spíše velmi zajímavým dramatem o rozpadu osobnosti lidí trpících Alzheimerovou chorobou. ()

• Natáčení probíhalo ve francouských městech Paříž a Yvelines. (Terva)
  • V roli Thomase Boyera se měl objevit Guillaume Canet, nakonec ji ale hrál Julien Boisselier. (Terva)