Madisonské mosty

Drama / Romantický

USA, 1995, 135 min

Clint Eastwood

Předloha:

Robert James Waller (kniha)

Richard LaGravenese

Jack N. Green

Joel Cox

Scénografie:

Jeannine Oppewall

Kostýmy:

Colleen Kelsall

Spolu s GRAN TORINO a PERFECT WORLD asi nejsilnější Clintova trojka. Slzavý údolí, jak všichni slibovali, se sice nedostavilo (možná mám jen mimořádně pohodové období), nicméně je to moc pěknej film a ten konec je velmi strhující. Celkem by mě zajímala rozvodovost po uvedení tohoto filmu na trh a taky kolik z vás zažilo něco tak stejně silnýho a jak jste se k tomu postavili???(27.12.2014)

Že bych zrovna ujížděl na romantických filmech se říct nedá, ale rozhodně se nebráním filmům tohoto žánru. Mohu s jistotou říci, že Madisonské mosty byly pro mě tím pravým šálkem čaje. Poutavý děj, uchvacující atmosféra dokreslená romantickým a ke konci i trochu smutným nádechem. Herecké výkony samozřejmě není třeba komentovat, Eastwood a Streepová neumí hrát špatně. A všechny tyto klady mě příjemně potěšily v tu pravou chvíli. Je dobré se občas odreagovat a vžít se do dojemného životního příběhu dvou do sebe zamilovaných osob. Myslím, že Clint moc dobře věděl co dělá jak za kamerou tak před ní. Příjemný film 80%(15.3.2010)

Nestačí byť dobrým človekom, mužom a starostlivým otcom. Na to aby bola žena vo vzťahu spokojná a šťastná treba asi niečo viac ako len nechať ju stáť pri hrncoch a každodennom kolobehu pozostávajúceho z maličkostí a drobností okolo detí a rodiny. Čím viac človek starne, tým ľahšie si uvedomuje prípadnú nenaplnenosť zvojho bytia a to môže byť niekedy veľmi deprimujúce. Zároveň akákoľvek vyhliadka na zlepšenie a vytrhnutie zo stereotypu môže byť neodolateľne lákavá... Ako bolo aj vo filme vyslovené, niečo také môže prísť len raz za život. Už od prvého momentu ako vkročí C. Eastwood do kuchyne M. Streep je jasné, že práve nastal takýto moment. Od zamilovania až po postupné vytriezvenie a reálne zhodnotenie ich vzťahu tak má divák možnosť sledovať herecký koncert oboch hviezd, najmä M. Streep, ktorá si toho Oscara právom zaslúžila. Emočná stránka s ohľadom na celú situáciu tu v priebehu deja pekne pomaly stále narastá, pričom ku koncu je to už skoro na nevydržanie. Úžasne vťahujúca atmosféra na záver exploduje v gejzíre emócií za doprovodu myšlienok hodné pamätania. Niečo takéto si dokáže divák plne vychutnať, len keď už má niečo odžité, má rodinu a deti, len vtedy pochopí tú jednoduchú krásu slov a pocity hlavnej hrdinky - Rodine a deťom som venovala celý svoj život, Robertovi chcem venovať to čo mi ostalo. Výrok, ktorý hovorí za všetko. Skrátka geniálne.(30.11.2015)

Přiznám se, že jsem se na film šla podívat jenom kvůli tomu, že tam hrál Clint EASTWOOD a Meryl STREEP. Jelikož jsem román nečetla, tak jsem netušila, co mohu očekávat. No - očekávala jsem nějaký "cajdák" z červené knihovny. Ale film mě velmi mile překvapil svou psychologickou hloubkou a výkony obou herců. Až když jsem si nakonec zjistila režiséra, tak už jsem se přestala divit. Je jim Clint EASTWOOD. Ikdyž je to romantický film, nebudete se u něj nudit. Nakonec ještě jednu poznámku : naprosto respektuji názory uživatelů ať jsou zničující sebevíc, ale dát tomuto filmu "odpad" je přece jen silné kafé. Naštěstí je to pouze v jediném případě z 962 hodnocení.(14.10.2007)

„Staré sny boli dobré sny. Síce mi nevyšli, ale mal som ich rád.“ Má sa za to, že režisérske práce hereckej legendy Clinta Eastwooda začali byť obecne rešpektované až v roku 2003 (teda po kriminálke TAJOMNÁ RIEKA), ale minimálne už v roku 1995 nakrútil poctivý kus filmárčiny, ktorá ho odlišuje od iného kovboja, Roberta Redforda, ktorý sa miestami ako režírujúci herec predsa len príliš stráca v okolitej prírode. Eastwood sa naopak spolieha skôr na dialógy, medziľudské vzťahy a vyhrotené situácie (v ktorých sa väčšinou málokedy čo i len dvíha hlas), zbavuje postavy filmárskej afektovanosti a kreše z nich obyčajných, uveriteľných ľudí, ktorí po obede umývajú taniere. V MADISONSKÝCH MOSTOCH ide o zaujímavý milostný vzťah medzi dvoma zrelými starnúcimi ľuďmi, ktorí už plus mínus vedia, čo od života chcú – a keď vezmeme do úvahy, že ich stvárnili Meryl Streepová a Eastwood osobne, i po hereckej stránky sú MADISONSKÉ MOSTY výborné. K tomu pekná výprava, atmosféra rámcovaná „súčasným“ a prekvapivo o nič nezaujímavejším mini príbehom „o dcérach a synoch“, IQ réžia a strhujúci dojemný záver o tom, že niekedy stačí iba otvoriť dvere na aute. Už keď som MADISONSKÉ MOSTY videl prvý raz myslím niekde v polovici deväťdesiatych rokov, hlboko na mňa zapôsobili, len som ešte nevedel povedať prečo. Dnes ich pokladám, napriek drobným chybičkám na kráse, za jeden z najultimatívnejších filmov o láske.(14.2.2009)