Madisonské mosty

Drama / Romantický

USA, 1995, 135 min

Clint Eastwood

Předloha:

Robert James Waller (kniha)

Richard LaGravenese

Jack N. Green

Joel Cox

Scénografie:

Jeannine Oppewall

Kostýmy:

Colleen Kelsall

Clint Eastwood v Hollywoodu mj. přezdívaný „serial womanizer“ mě tímto snímkem fakt dostal. Kdo by řekl, že zrovna člověk s takovou pověstí dokáže vytvořit film, ve kterém je láska Roberta a Francescy téměř hmatatelná? Madisonské mosty jsou opravdu velmi intenzivní, a čeho se cením nejvíc, romantický, ale ne hloupý film. Takových by jste snad napočítali na prtech jedné nohy. A co se herců týče, Streepovou nemá cenu hodnotit, ta je talentovaná a vždy se dokáže profesionálně připravit, velkým překvapním je i v tomto případě Eastwood, který svůj nepříliš široký herecký rozsah do posledního odstínu využil k vytvoření charismatického a citlivého chlapíka, který je prostě sympatický. Po režijní stránce jsou Madisonské mosty standartní, zaměřují se na herce a nechávají jim hodně prostoru a závěr s auty na křižovatce, to je ale parádní, frajersky suvernéně odvedená, filmařina.(26.7.2012)

Těžko k tomu cokoliv psát. Nádherný snímek po všech stránkách, kde nic nepřečnívá, nic nechybí, všechno je na svém místě ve správný čas. Dle mého nejkrásnější a nepřekonatelný romantický film. A jestli kdy měla Meryl Streep dostat Oscara, tak to bylo za Madisonské mosty. A Lennie Niehaus za tu nebeskou hudbu jakbysmet.(19.12.2012)

• dobytek

Ani se mi nechce věřit, že to trvalo "pouhých" 135 minut. Já měl pocit, že jsem u toho seděl snad celej večer. Posledních cca 45 minut jsem si už při každý druhý scéně řikal, že tohle už je určitě konec a ono pořád nic. Ale on se celej film děsně táhne a nudnej děj je vyplněnej větama typu "Chcete limonádu? Nedáte si pivo? Máte chuť na kafe?". Prostě nuda... Líbila se mi zejména atmosféra celýho filmu a herecký výkony. I když Clinta Eastwooda bych stejně radši viděl třeba v roli drsnýho detektiva. Romantický filmy mě holt moc neberou, ale věřim, že svý příznivce si tenhle film určitě najde.(22.11.2008)

"Tvařte se jako herečka !! Třeba Gina Lollobrigida.." Nechci bejt za hnusáka, ale to půjde asi dost těžko.. Když totiž tak koukám na Meryl, jakkoli platí vlastně za tu zřejmě nejlepší herečku všech dob, napadá mě velmi zajímavá otázka, proč si vlastně Clint pravidelně "vybírá" za partnerky / femme fatale do svých skvostných bijáků takové ohyzdy.. Hlavně ať mi tu nikdo netvrdí, jak se mu zdá vzrušující pohled na nahou Streepovou..;) Eastwoodova žánrová i tvůrčí všestrannost snad nezná mezí.. Stejně jako moje fascinase, až na čestné výjimky potvrzující téměř absolutní pravidlo, právě jeho řemeslně precizní tvorbou a těmi mocně silnými finále, která umí jako nikdo jiný..(12.6.2016)

Ježíšku na křížku, nešlo to udělat nejméně o půl hodiny kratší? Oblíbený film mojí mamky, ale já jsem ještě nedospěla do věku, kdy bych byla nadšená z roztahaných romantických cajdáků. Absence děje byla vyvážena pitváním vzájemných vztahů, psychologie a romantika - o nic jiného nejde. Jednoznačným kladem je obsazení superherečky Meryl Streep, Clint Eastwood se taky za svůj výkon nemusí stydět (ani za ten v režisérském křesle), ale prostě musím strhnout ty dvě hvězdičky za neúnosně dlouhou nudu. 55% EDIT: Po letech už mi to nepřišlo až tolik nudné, ovšem důvod k navýšení počtu hvězdiček nevidím. Procenta přihodím a na třetí sledování počkám nějakých deset let - co asi budu říkat coby usedlá, sedřená čtyřicátnice, najdou u mě Meryl, Clint a jejich hormony více pochopení? 66%(20.3.2009)

• - Scenárista Richard LaGravenese oproti knize děj posunul do minulosti a zarámoval příběhem Francesciných (Meryl Streep) dětí, které se teprve po její smrti dovídají o celé aféře. Navíc svoji adaptaci oprostil od Wallerovy přece jen příliš "kuchyňské" prózy a především na rozdíl od předlohy učinil středem příběhu Francescu. (kenny.h)

• - Román "Madisonské mosty" spisovatele Roberta Jamese Wallera se celé měsíce držel v USA na žebříčku nejprodávanějších knih, přestože kritiky byl hodnocen coby nepovedená červená knihovna. Velkou senzaci tak způsobilo, když filmová práva zakoupil Clint Eastwood. (kenny.h)

• - Film se natáčel chronologicky. (casyy)