Madisonské mosty

Drama / Romantický

USA, 1995, 135 min

Clint Eastwood

Předloha:

Robert James Waller (kniha)

Richard LaGravenese

Jack N. Green

Joel Cox

Scénografie:

Jeannine Oppewall

Kostýmy:

Colleen Kelsall

Zavrhuji vše, co jsem o filmu předtím napsal - může mne omluvit to, že mi tenkrát bylo osmnáct. Aby jej člověk docenil, musí pořádně vyzrát, dospět a něco prožít. Ta civilní letní atmosféra a velmi živá chemie mezi ústřední dvojkou mne tak pohltila, že jsem nebyl schopen odvrátit oči. Clint Eastwood natočil snímek civilně, nestrojeně, bez karamelu. Výkony ústřední dvojice jsou tak uvěřitelné, že jsem ani nevnímal jejich skutečnou identitu. A i kdybych tisíckrát chtěl a řekl si, že mne nic nedojme, závěrečných patnáct minut mě vždycky rozseká. Nesentimentální dospělá romance pro diváky s otevřeným srdcem. 95%.(8.7.2005)

Myslím, že ja sa nikdy neocitnem v situácii, v ktorej sa ocitla Francesca. Ale keby som sa predsa len ocitla, urobila by som presne to čo ona. Musela to byť neskutočná sila, keď toto všetko dokázali 4 dni. Veľmi skutočný a silný film. A tomu dojímavému koncu dávam 10 hviezd. Meryl famózna a muzika tiež. Videné v rámci Season Challenge Tour (4.12.2015)

Těžko k tomu cokoliv psát. Nádherný snímek po všech stránkách, kde nic nepřečnívá, nic nechybí, všechno je na svém místě ve správný čas. Dle mého nejkrásnější a nepřekonatelný romantický film. A jestli kdy měla Meryl Streep dostat Oscara, tak to bylo za Madisonské mosty. A Lennie Niehaus za tu nebeskou hudbu jakbysmet.(19.12.2012)

Silný příběh, skvěle zpracovaný a zahraný. Rozhodně nedejte na komentáře typu "tohle je pro vdané ženské po čtyřicítce", protože autoři těchto komentářů nepochopili, že "vdaná ženská po čtyřicítce" je jenom prostředek, který je využit k ústřednímu sdělení, které se může týkat každého z nás, ať je to muž nebo žena, ať je starý nebo mladý. Rozhodně nejlepší film, který jsem za poslední dobu viděl!(14.1.2014)

Pomale? Roztahane? Nudne? NIKDY! NOT IN A MILLION YEARS! Nadherny film, ktory ma dojal neuveritelnym sposobom, pretoze toto sa stava iba raz za zivot a dopadne to vzdy takto, nie happyendom, ktory vidavame v hollywoodskych filmoch o tom, ako vsetci zijeme stastne az na veky s tym pravym/pravou. Bravurne herecke vykony oboch predstavitelov a ja im za cely film vzdavam hold.(13.7.2009)