Reklama

Reklama

Noční život

  • Česko Piccadilly (festivalový název) (více)

Obsahy(1)

Kriminální drama z prostředí luxusních londýnských klubů, jehož hrdinkou je žena vamp exotického čínského původu. Pro Američanku Annu May Wongovou mimořádná příležitost konečně prokázat své herecké umění i v hlavní roli. (Letní filmová škola)

Recenze (6)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Noční život Ewalda André Duponta patří mezi nejúspěšnější filmy tohoto německého režiséra. Sám Dupont začínal jako filmový kritik a scénárista. Po mnoha zkušenostech, včetně práce na vlastním seriálu, byl za film Varieté označen americkým časopisem Film Daily za jednoho z deseti nejlepších režisérů. Nicméně výrazná hollywoodská kariéra mu dopřána nebyla a svá nejlepší díla natočil v Evropě. Ještě před Nočním životem to bylo Moulin Rouge a po něm Atlantic nebo Der Läufer von Marathon. Po roce 1933 je nucen opět pracovat v Hollywoodu, kde se jeho kariéra rozmělnila až k naprostému konci. Jiný příběh se váže ke kariéře hlavní star Nočního života - první úspěšné Američance čínského původu, Anně May Wongové. Anna May se vyšvihla díky hlavní roli v barevném filmu točeném na dvoupásový Technicolor The Toll of the Sea, zaujala Douglase Fairbankse a pokračovala ve Zloději z Bagdádu. Bohužel společenská situace panující ve Spojených státech byla zrcadlem hollywoodských filmů a celá řada dalších rolí Annu May rasově zaškatulkovala. Tento trend se jí podařilo zlomit díky práci v Evropě, kde se věnovala nejen filmu, ale také divadlu. Což jí po návratu do Hollywoodu pomohlo k prolomení stereotypů. Po roce 1931 natočila například Šanghajský expres a ke své práci přidala také rozhlas. Začátkem 50. let se dočkala vlastního televizního seriálu a nakonec byla její celoživotní práce skutečně oceněna. K samotnému filmu pak musím dodat, že na Piccadilly nikdy nebylo líp. Skvělý svět vyšší společnosti ve víru nočního života roku 1929 uvádí i mě ve vír. Morálka v úpadu, fantastický příběh plný nečekaných zvratů a v jedné z vedlejších rolí démonický Cyril Ritchard, který byl v témže roce zavražděn Anny Ondrou, když jí udělal naprosto nevhodnou nabídku k sexu za úplatu. Inu, v určitých směrech a v určité době mohl Londýn nabídnout skutečně mnoho. Pastva pro oči, výborný soundtrack, strhující kostýmy a celková nálada, toť blaho. ()

Cimr 

všechny recenze uživatele

Slušně - na svoji dobu snad dokonce výborně - natočený snímek, který ale podle mého názoru trochu vyčpěl. Na rozdíl od jiných němých thrillerů (např. Kabinet dr. Caligariho, Fantom opery, rané filmy Hitchcockovy a mnoho dalších) atmosféra není tak hypnotická a navíc je celkem jasné, k jakému rozuzlení film od počátku směřuje. Proto se trochu nepříjemně táhne a působí delší, než ve skutečnosti je. Pozoruhodný je ovšem tím, že zde femme fatale ztvárňuje Asiatka. ()

Wiliem 

všechny recenze uživatele

Atmosféra filmu je opravdu užasná, taková temná a tajemná s nádechem Orientu s výborně zvolenou hudbou. K tomu ještě krásná Anna May Wong a velice zajímavý děj. Opravdu vyjímečný snímek. 90%. ()

PetraMishka 

všechny recenze uživatele

Noční život představuje Annu May Wong, která se konečně dočkala pořádné role, a to nadané tanečnice z umývárny luxusního podniku, která zaujala jeho majitele natolik, že se rozhodl jí dát šanci a nechat ji předvést vlastní číslo. Shosho má obrovský úspěch a rozhodne se, že si ho připoutá ještě víc. Druhý den je objeven zločin a hledá se pachatel, ale nic není tak jednoduché, jak se zdá. Noční život je dalším z britských snímků, který vynikající kamerou zachytává život v klubu od sálu až po nejzapadlejší pokoje. Tyto prostory jsou zaplněny živoucími postavami, které dokážou zaujmout i překvapit. ()

Reklama

Reklama