Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalý voják Fu shání peníze, aby své matce postavil dům. Když zabiják jménem "Anděl smrti" zavraždí mocného obchodníka Tsukamota, podle jeho závěti vypíšou stomilionovou odměnu pro toho, kdo najde a zabije vraha i jeho objednavatele. Fu se s pomocí kriminálníka Loa dostane na setkání zabijáků a chce získat lukrativní zakázku, ale problém je v tom, že neumí zabíjet lidi! Lo jej začne učit umění zabijáka, a začnou spolu pátrat po vrahovi. Musí přitom bojovat s omnoho zkušenějšími konkrenty, a zároveň uniknout policejnímu inpektoru Kwanovi! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (67)

lennyd 

všechny recenze uživatele

Zámožný obchodník Tsukamoto je zavražděn, a při čtení jeho závěti je vypsána soutěž - kdo najde a zabije jeho vraha, zvaného jako Král zabijáků, dostane odměnu 100 miliónů dolarů. Do soutěže se přihlásí spousta nájemných zabijáků, a to včetně mladého Fu (Jet Li), který potřebuje peníze pro svoji matku. Se svým garantem Louem (Erik Tsang) se i přes velkou konkurenci rychle blíží k vytouženému cíli - ale zároveň je pod bedlivým dozorem policejního inspektora ... Film má největší problém, a to, že ačkoliv je zaškatulkován jako akční, tak akce tu tolik (oproti jiným Jet Liho filmům) není. Vlastně kromě závěrečné bitky (každej s každým) a jedné uprostřed filmu se tu víc povídá, než bojuje - a to je škoda. Příběh je celkově takovej nijakej - spousta zbytečných scén (Louova dcera, apod), a ty akční scény, i když jsou parádní, to rozhodně nijak nevytrhnou. Celkově jsem trochu zklamán, čekal jsem větší zábavu... ()

Zombi 

všechny recenze uživatele

Nevím zda to tak je i v originále, ale dabing tu udělal z Jeta Li mentálce, nebo přinejmenším mírně prostoduchého, jak se tak říká, on se tak i trochu chová, tak nevím. Zápletka by nebyla až tak špatná, ale to zpracování fakt není nejšťastnější, jako komedie to moc nefunguje, sice tu pár úsměvných scének je, ale to je všechno. Akce je spíš až ke konci a celkově jí moc není, zase kdo si počká na konec, dočká se obstojného střílení a rubaček, ale nečekejte nic extra. ()

Reklama

Z0oMb3E 

všechny recenze uživatele

Jet Li je ako mladšia verzia Jackieho Chana no ani zďaleka naňho nemá. Veľmi jednoduchý, priamočiary a predvídateľný scenár, pri ktorom sa miestami budete nudiť. Dej a obsadenie rovnaké, ako pri akčných komédiách tohto typu (Wasabi, Rush Hour...), kde je na frajera sa hrajúca nula v konfrontácii s málo asertívnym frajerom. Hudobný doprovod v akčných scénach v podobe rapu bol absolútne nevhodne vybratý, dokonca pôsobil rušivo. Pokusy o fóry typu, už spomínaného, Jackieho Chana vyzneli dosť silovo a nútene, a tak vám ostane kamenná tvár počas celého filmu. ()

HKstars 

všechny recenze uživatele

Film je navzdory drsné zápletce spíše akční komedií, zvláště komik Eric Tsang (hraje např. s Jackiem v Accidental Spy) tu obstarává verbální a situační humor (Jet Li je v této poloze trochu prkenný). I přes trochu pomalejší tempo (které rozvlní jen pár precizních akčních scén) film příjemně ubíhá, nebránil jsem se ani papírem šustící romanci mezi Jet Lim a Tsangovou dcerou (ve stylu tatínek je sice podvodníček, ale vlastně hodný, dcera okouzlující a chytrá). Jet Li je samozřejmě slušňák a navzdory svému povolání během filmu nikoho nezabije... Všechno samozřejmě spěje k explozivnímu finále ve kterém se Jet, Anděl smrti a syn oběti (kterého hraje Keiji Sato - mistr meče, šampión v kendo) proplétají mezi sebou a v báječné choreografii dělají věci, které se jen tak často nevidí (ani v hongkongských filmech). Všechno samozřejmě skončí dobře a tak můžu tenhle netradiční mix akce a komedie (který místy trochu skřípe a trochu nudí) s klidnou duší doporučit. Není to majstrštyk, ale dobrý standard... 70% ()

SeBig 

všechny recenze uživatele

No čtyři s odřenýma očima, fighty byli opravdu skvělý hlavně jak bojovali rychle tohle umí Jet Li parádně. Za celý film 4 akční scény, ale jinak je to fajn filmek který ani tak nenudí, hudba je taky parádní. Jediný co mě sralo bylo pár nerealných situací, příběh se mohl trochu víc spestřit a přiběh byl takový trošku odfláklý se mi zdál.. vše ostatní bylo dobré. Jet Li je fakt "cíťa" ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama