Král zabijáků

The Contract Killer

Kráľ zabijakov

Akční / Komedie

Hong Kong, 1998, 103 min

Pro mě perfektní film. Od hongkongských akčních komedií většinou čekám nějaké potrhlosti, což mi nevadí. Ale tenhle film byl celkem normální, žádné kravinky. Velice pěkné akční scény a dobrý humor. Jet Li byl fajn ale více mě potěšil Eric Tsang. Byl to asi první film, kde jsem ho viděl v hlavní roli.(19.12.2012)

Na akční komedii je to hodně slabé, ale jako thriller se zdá být tento počin daleko přijatelnější. Na přílišnou akci v podobě soubojů se tu v žádném případě nehraje. Jet Li se snaží dát své postavě přirozenou lidskost a těžko říci, jestli se mu to povedlo. Jeho herectví však není nejhorší. Fanoušci ale budou jistojistě zklamáni. Nu což, nic přeci netrvá věčně.(14.12.2014)

No, není to nic extra, ale líbila se mi ta jednoduchost a lehkost. Akčních scén bylo málo, které byly ještě místy zkaženy špatným střihem, zejména scény ve výtahu, ale Jet Li je prostě bezva. Filmu bych odpustila i tu skutečně nehodící se hudbu, která doprovázela akční scény. Tam bych fakt čekala něco víc "od podlahy" a ne laciný hip-hop. Je pravda, že nebýt Jeta Li, film by neměl absolutně nic, čím by zaujal, takže 3hvězdičky jsou především za něj.(13.1.2009)

Jednoduchý scénář, který na sebe nabaluje prvky jako rádoby silná psychologie postav či poněkud zmatečné vztahy mezi nimi, a jenž měl sloužit pouze jako záminka pro jeden souboj za druhým, nakonec zůstal „nevytěžen“. Dramaturgicky absolutně nezvládnutý počin, v němž se až příliš dlouho kecá o ničem a příliš krátce bojuje pro nic za nic. Scény pěstních soubojů kombinovaných se střelbou se objeví zhruba až ve druhé polovině, z čehož však jenom dvě dokáží pořádně zvednout ze židle. Scéna ve výtahu okamžitě zaujme svým originálním umístěním, bohužel je poněkud rychleji sestříhaná, což jí dost škodí. Avšak úplný závěr je absolutním vítězstvím snažení choreografů, protože názory na svou sílu si začnou vyměňovat kulky s pěstmi a navíc se k tomu přidá i klasická katana. Ale i přes svoje nezpochybnitelné kvality je Contract killer jenom průměrnou záležitostí, zvláště při započítání takových „primitivností“ jako je nepříjemně vtíravá hudba či beznápaditá práce s kamerou, které chtě nechtě shazují mé hodnocení dolů.(18.9.2005)

Je to taky nekonzistentny mix komedie a thrilleru s drsnou akciou. Jet tu hra dobrosrdecneho chudobneho zabijaka, ktory nema srdce kohokolvek zabit. WTF? A cely cas sa to prelina s temnou liniou o zaporakovi, ktory chce pomstit smrt svojho deda. Jet sice pôsobi uveritelne ako naivka, ale humor mu prilis nejde. Pobavil ma len v scene ked si skusal zabijacke obleky medzi ktorymi bol aj oblek z Leona alebo sa predviedol v klasickej Chow Yun-Fatovej poze so zapalkou v ustach. Jackie Chan by sa do tejto ulohy hodil viac a snad by ten sialeny mix dokazal lepsie predat divakom. Z hercov zaujme Eric Tsang ako nenapravitelny podvodnik a potesil ma aj môj oblubenec Simon Yam ako detektiv, ktory to cele vysetruje. FIlm mohla achranit aspon poriadna davka akcie, ale tej je v prvej polovici prilis malo a poriadnej porcie sa dockame az vo finale. Nastastie, ked uz na nu dôjde, tak to stoji za to. Bitky su neskutocne dynamicke, pôsobia kontaktne a drsne, choreografia je kvalitna aj ked je miestami mierne predratovana. Najlepsi je suboj Jeta s Paulom Rapovskim, ktory pouziva prstene, aby Jeta oslepil. Eric Tsang predvedie v bitke zase nejake zabavne kusky. A este ma zaujala akcna scena vo vytahovej sachte. Takze ak by si tvorcovia vybrali jeden styl (bud komediu alebo drsny thriller) a pridali akcne sceny, tak to mohla byt pecka. Takto je to len slusny nadpriemer s trochou kvalitnej akcie. 6/10.(25.3.2017)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 25. (Zdroj: ČSFD.cz)