Milionář Manners (Harold Lloyd) je celým městem obdivován a ctěn pro svůj ledový klid, se kterým řeší všechny situace. Velmi mu v tom pomáhá i jeho šeková knížka, kterou má vždy po ruce. Když omylem zapálí vozík kazatele v chudinské čtvrti, neprodleně mu vypíše šek na tisíc dolarů. Kazatel peníze použije na založení misie a všude rozhlásí jméno dobrodince, což Mannersovi není po chuti. Jenže kazatel má krásnou dceru, a tak Manners na její přání přivede do misie místní lumpy a udělá z nich beránky. Svatba se neodvratně blíží a Mannersovi bohatí přátelé z klubu, kterým se manželství s chudou dívkou nelíbí, se ho rozhodnou unést. Napravení kumpáni z misie se vydají na pomoc, i když v dost podroušeném stavu, a tak Manners musí dostat na svatbu nejen sebe, ale i bandu rozjívených opilců.
(mortak)
Komentáře uživatelů k filmu (4)
Iggy
Harold je nechutně zkažený milionář. Omylem podpálí dobročinný stánek kazateli a zaplatí mu 1000 dolarů, za což on postaví misii. Harold se z tisku dozví, že misie nese jeho jméno a protože nechce, aby vypadal jako boháč, který si takto lacině buduje dobrou pověst, vydá se z misie své jméno strhnout. Okouzlí ho ale kazatelova krásná dcera Hope a Harold rázem vidí všechno jinak. Aby jí udělal radost, přivede do misie poněkud svérázným způsobem všechny místní raubíře (podle mě nejlepší scéna filmu). A protože je Harold v jádru správný a má taky trochu štěstí, získá si brzy na svou stranu celý pouliční gang. Těsně před svatbou ho však unesou jeho bohatí přátelé snažící se mu svatbu s chudou dívkou rozmluvit. Gang však Harolda zachrání a je zase na něm, aby své opilé zachránce dopravil zpátky na svatbu, což není vůbec snadné a skončí to slavnou bláznivou honičkou v dvoupatrovém autobuse. Lloydův standard.(13.8.2007)
Morien
Harold je zabiják. Hodnoceno podle míry smíchu, tenhle film je jeden z jeho nejlepších.(28.2.2012)
mortak
Svižné, vtipné, a hlavně nápadité. Například použití už v té době profláklé banánové slupky v nečekaném okamžiku či nábor nových věřících (už jen to vrstvení gagů v jednoduché honičce - Lloyd v zápalu kopne podobně oblečeného člověka a pak musí zase upoutávat pozornost pronásledovatelů), až po gagy nabitý závěr, ve kterém se Harold musí dostat na svatbu a neztratit přitom ani jednoho člena uvítacího výboru.(30.6.2009)
Mol
Film nabitej skvělejma scénkama. Nechápu hodnocení MichaelMyers112.(11.11.2010)