Chodící mrtví

• Česko Zabít pro pana Perkinse (více)

Když byl Ronald Perkins malý chlapec, byli jeho rodiče brutálně zavražděni. Postupně došel k přesvědčení, že vrah se pro něho vrátí. Unesl čtrnáct obětí, z kterých vytvořil armádu zabijáků s jediným cílem. Zabít pro pana Perkinse! (TV Barrandov)

Nick Tow

Som rád, že som Perkinsa videl predtým, než som si stihol prečítať Livingdeadov koment a anotáciu od Negatif(a). To, čo tu (na hrane spoilerovania) píšu, má na diváka počkať do tretiny filmu ako jedno z prvých (milých) prekvapení. Nehovoriac o tom, že posledné tri vety anotácie sú "vedle jak ta jedle". Pozor na to chlapci! ()

*CARNIFEX*

Seržantovi malého policajného oddelenia pred niekoľkými rokmi zmizne syn. Jeho telo nikdy nenašli a všetci okrem neho sú presvedčení, že je dávno mŕtvy. Jedného večera zoberie službu za chorého kolegu. V cele má Ronalda Perkinsa. Na pohľad obyčajného muža s veľkými známosťami, ktorý má byť čoskoro prepustený. Seržantovi však nehrajú určité zhody okolností a začína mať pocit, že daný muž by mohol vedieť kde sa jeho syn nachádza. Rozhodne sa spolu s kolegom bez povolenia súdu prehľadať jeho dom. V podkroví sa však skrýva temné tajomstvo, ktoré nikdy nemalo vyjsť na povrch. Prvú hodinku dosť nudný film o ktorom som mal pocit, že nemá čo ponúknuť, najme vďaka "sympatickým" hercom a ich "nadštandardnému" hraniu. Posledná pol hodina však veľa vecí vynahradila a musím povedať, že to nebola najhoršia voľba pre nudný večer. Celkom slušné scény posunuli tento film na úroveň 50 %. Čiže priemer. ()

PetrPan

Od režiséra příšerného Dark Ride jsem čekal podobně pitomou záležitost, kupodivu mne však Craig Singer v tomhle ohledu překvapivě zklamal a předložil mi kus koukatelné hororové řezničiny, která sice postupem času ztrácí dech a na konci zmodrá a chcípne, ale než se tak stalo, bavil jsem se a ten konec jsem stejně prodřímal. ()

MM_Ramone

Tento film som si zohnal predovšetkým kvôli tomu, že si v ňom zahral Michale Graves. Je to americký spevák, ktorý istú dobu pôsobil v mojej obľúbenej monster punkovej hudobnej skupine Misfits. Bol som hodne zvedavý na jeho herecké schopnosti. Graves si strihol len menšiu vedľajšiu rolu, ale som rád, že ma jeho meno v titulkoch upozornilo na tento snímok. Bol to dosť dobrý horrorový masaker. Štrnásti "Chodiaci mŕtvi", ktorí sú vždy pripravení "Zabiť pre pána Perkinsa". "Perkins´ 14". *** ()

mala_kea

Konečně další horor, kde nezabíjejí nedpřirozené bytosti nebo přerostlá zvířata. Tento kousek má v sobě cosi kouzelného, ale režisér to nedokázal tak dobře podat, na druhou stranu se to ale nesnažil zapatlat zbytečnými masovými scénami, které by koukání rozhodně zkazilo a člověk by nedokázal pochopit, ani tento jednoduchý děj ()