Chodící mrtví

• Česko

Zabít pro pana Perkinse

Perkins' 14

Horor / Thriller

USA, 2009, 95 min (Alternativní: 92 min)

Craig Singer

Vlad Vieru

Kostýmy:

Hannah Walter
  • mcleod

Dopředu jsem moc nevěděl, na co se budu dívat, takže mé překvapení neznalo mezí... něco tak ubohého jsem si opravdu nedokázal ani zdaleka představit. Bože! A navíc, když si po shlédnutí čtu ten obsah, musím říct, že o tomhle ten film vůbec není... první třetina se odehrává na policejní stanici, kde zcela jasného psychopata a únosce prověřuje místní policista ve scénách rádoby napjatých a odvážných, v důsledku ale spíše směšných. Druhá část filmu už nepotřebuje komentář, protože se v něm vůbec nic neděje, dochází jen k pochybnému vyvražďování plného nesmyslů a ubohých nechutných scén. Tohle snad ani kvůli obrovské porci nudy nejde označit za horor.(17.5.2015)

Pomsta prý nejlépe chutná za studena. Ronald Perkins čekal dost dlouho na to, aby vymyslel a zosnoval opravdu šílenou a krutou pomstu, kterou by mu mohl závidět snad i Freddy Krueger. Jen škoda, že je tento skvělý a poměrně originální nápad snižován levným zpracováním a v závěru filmu až příliš velkým kopírováním zombie sraček. 3,5* Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz.(9.3.2011)

Som rád, že som Perkinsa videl predtým, než som si stihol prečítať Livingdeadov koment a anotáciu od Negatif(a). To, čo tu (na hrane spoilerovania) píšu, má na diváka počkať do tretiny filmu ako jedno z prvých (milých) prekvapení. Nehovoriac o tom, že posledné tri vety anotácie sú "vedle jak ta jedle". Pozor na to chlapci!(25.3.2009)

Hmmm, tohle se mi líbilo. Část filmu je psychologické drama, kde se toho moc neděje, ale napětí je cítit. Říkáte si, že pokud bude masový únosce brzy chycen, o čem bude zbývající část filmu...a ono se nám to přehoupne do variace na zombie apokalypsy! Pravda, hlavní hrdina se příliš často chová jako debil a na to také doplatí. Jestliže se film zpočátku líně vleče, tak směrem k závěru jeli autoři nejspíš v LSD. Kupodivu mi místy běsný střih nevadil, a stal se pěknou protiváhou k psychologickému začátku. Slušivé gore, kde se pro střeva nejde daleko, snímek hezky okořenilo.(28.11.2015)

• *CARNIFEX*

Seržantovi malého policajného oddelenia pred niekoľkými rokmi zmizne syn. Jeho telo nikdy nenašli a všetci okrem neho sú presvedčení, že je dávno mŕtvy. Jedného večera zoberie službu za chorého kolegu. V cele má Ronalda Perkinsa. Na pohľad obyčajného muža s veľkými známosťami, ktorý má byť čoskoro prepustený. Seržantovi však nehrajú určité zhody okolností a začína mať pocit, že daný muž by mohol vedieť kde sa jeho syn nachádza. Rozhodne sa spolu s kolegom bez povolenia súdu prehľadať jeho dom. V podkroví sa však skrýva temné tajomstvo, ktoré nikdy nemalo vyjsť na povrch. Prvú hodinku dosť nudný film o ktorom som mal pocit, že nemá čo ponúknuť, najme vďaka "sympatickým" hercom a ich "nadštandardnému" hraniu. Posledná pol hodina však veľa vecí vynahradila a musím povedať, že to nebola najhoršia voľba pre nudný večer. Celkom slušné scény posunuli tento film na úroveň 50 %. Čiže priemer.(3.11.2012)