poster

Politická střelnice (TV pořad)

Komedie / Talk-show

Česko, 2009, 30 min

 • kingik
  ***

  Politická satira podle Jablonského. Možná je v Česku až příliš přepolitizováno a není už taková nálada smát se donekonečna forům a narážkám na politické dění u nás. Petr Jablonský si zvolil imitátorství jako svoji profesi a jde mu to náramně dobře. Postupně představil celou řadu známých osobností, a to nejen z politického spektra, a dovedně se jim přizpůsobil stylizovaně legračním namaskováním vzhledu, charakteristickými posunky, gesty a vadou řeči, pokud jí ten či onen trpí. Řada předvedených osobností pobavila nebo překvapila (John, Filip Troška), některé už měl "zmáklé" natolik dokonale, že jim dával až příliš velký prostor (Zeman, Klaus), u některých dokonce uměl nasadit i jejich nesympatický výraz lépe než jejich hlas (Kalousek, Topolánek). Jablonský postupně zastínil svými vystoupeními i svoji kolegyni a ostřílenou moderátorku na politické dění Zuzanu Bubílkovou. Dlouhou dobu pořad fungoval na Tv Barrandov a pak ze dne na den skončil. Když se politická satira může dělat, tak najednou není na tv obrazovkách, ale jak už jsem naznačil v úvodu, český divák je přesycen politikou a záleží jen na vysoké sledovanosti, která zábavný pořad udrží při životě. Pořad začal stagnovat a i dobrý politik, stejně jako dobrý imitátor, by měl vědět, kdy má odejít. Mělo by to být pokud možno včas. Jinak totiž hrozí přesčas a tím i otravnost. Mé hodnocení: 60%(1.11.2013)

 • ranp
  *

  Hodnocení odpad! jsem nedal jen proto, že jsem tento pořad před jeho zdejším ohodnocením včas přepnul na jiný..s panem Šimkem to bývaly výborné časy, mělo to nápad i šmrnc, ale Zuzana Bubílková bohužel sklouzává ke stále větší trapnosti. Každej se sice musí nějak živit, ale tohleto už je zkrátka moc.(20.9.2010)

 • Amroth666
  ****

  ____ skvělé 4* za ---- Trefné, politicky zvrácené, z politického pohledu znechucené, o to lepší, perfektní vtipy. ---- Naše politika asi už dlouho nedostala nafackováno. Ale jen přišla Zuzana Bubílková, vše je jinak. Respekt a úcta k ní. Spolu s Janem Krausem si jich obou vážím právě kvůli tomu, že se nebojí říct názor v televizi, před kamerami. Takové lidi potřebujeme. ____ Česká politika je v prdeli a vždycky tam bude!!! ____(21.12.2010)

 • ajfelka
  odpad!

  Nedávno se mi nechtělo spát, a tak jsem zapnula televizi. Nikde nic, na Barrandově reklama, říkám si, že počkám, co tam bude. No... reklama byla lepší. Paní Bubílková definitivně ztratila soudnost, je trapná, nevkusná, snaží se dělat legraci, ale vůbec jí to nejde, je v naprosté kreči a umělý smích v tomto pořadu nemá co dělat, protože tam nic vtipného není. Bez Miloslava Šimka spadla do úplně stoky plné výkalů.(27.6.2011)

 • InJo
  *

  Vlastně mě to nijak extrémně neštve, ale v rámci současných českých televizních pořadů to téměř jistě patří mezi to nejslabší. Naprostá většina zde prezentovaných vtipů a satirických glos má bohužel velmi nízkou kvalitativní úroveň, takže divák se v lepším případě nudí, a v tom horším se cítí trapně. Zuzany Bubílkové je mi svým způsobem líto...(24.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace