Jablko a jeho strom (TV film)

Komedie

Československo, 1977, 25 min

Jaroslav Dietl

Karel Mareš
  • Peß

Nejlepší hláška přišla až nakonec: Škrtněte noc ze seznamu spánku! 30%(16.3.2010)

• gudaulin

Ale ano, Sovák je stále roztomilý, Iva Bittová sympatická, jenže co naplat, to jsou tak jediné klady téhle mikrokomedie bakalářských rozměrů. O tom, že nejlépe je vychovávat vlastním dobrým příkladem. Scénář je mizerný a vzhledem k obsahu by stačila poloviční stopáž. Celkový dojem: 25 %.(16.3.2010)

• sator

Scénář a to velmi slabý, Dietl. Jedna * za Sováka a druhá za nohy Bittové :)(16.3.2010)

hehe, taková ta malalá televizní "mikrokomedie"... pobavil jsem se i místy upřímně zasmál, Sovák skvělej!(16.3.2010)

Alkohol je metla lidstva a otec (Pupík/Jiří Sovák) s dcerou (Bobkem/Ivou Bittovou) si oplácejí tresty za alkoholový prohřešek. Smršť v podání Jiřího Sováka. "A pozor: zákaz říkat mi Pupíku na doživotí." Zásadní (oblíbené slovo hlavy rodiny) sice tato mikrokomedie není, ale z hlediska synonymity slovesných tvarů použitých pro vyjádření opilství i za vtipné repliky si zaslouží autor scénáře Jaroslav Dietl respekt. I když svou mikrokomedií nenudí, i díky vhodně zvolenému hereckému trojlístku, který se výborně doplňuje, tak by se hlavně střední pasáž dala ještě o tři čtyři minutky prostříhat, aby měl vtipný snímek větší spád. Vypovídající je název. A pozornost zaslouží i další hlášky: "Mezisklady jsou prvním článkem mezi sklady." // "Je rozdíl mezi opilstvím a opojením z úspěchu..."(17.3.2010)