Vraždící kostlivec postupně zabije, až na jediného vojáka, členy vojenského komanda. Tento přeživší voják zanechá videonahrávku nové pátrací skupině, která má za úkol vraždícího kostlivce vyhledat a zničit. Jak ale zabít někoho, kdo už vlastně mrtvý je? (oficiální text distributora)

Godhaj

,,Ty to vezmeš přes kopce, já půjdu údolím." Skeleton man je opravdu horor, u nějž se ale nebudete bát, ale smát. Záporák je k uzoufání legrační a předčí ho jen ,,speciální" jednotka složená z největších neumětelů, jaké si jen dovedete představit. Přidejte k tomu hrůzunahánějící střih a máte vražednou kombinaci super céčkového filmu. ()

TERRORDROME odpad!

Ďalší filmový klenot ktorý dokazuje že ľudská hlúposť je naozaj nekonečná a z tohoto hľadiska to má teda v podstate istú poučnú hodnotu. Indiánska smrtka s parádne vystuženou kapucňou si to serie lesom a morduje ľudí. Prečo to robí vie snáď iba indiánsky šaman ale ten je mešuge a za konzervu fazule ( "hmmm, fazuľa dobrá... ) zabľaboce akúsi dementnú historku z ktorej nie je veľa osohu. V lese sa náhodou pohybuje aj skupinka zmätených turistov alias super duper drsné americké komando. Bohužiaľ, aký sú drsný taký sú sprostý, respektíve pán "režisér" im nedáva žiadnu šancu pretože nemá ani šajnu o tom čo vlastne robí a aj jednoduché zoradenie záberov do nejakého zmysluplného sledu je pre neho nadľudský výkon. V jednej chvíli pochodujú komanďáci lesom v hrdinsky spomalenom zábere a v ďalšom zábere je každý z neznámeho dôvodu niekde inde. Jedna z naj scén je tá kde naverímboha blúdiaci Casper natrafí uprostred lesa na diaľnicu kde náááááhodou stojí kamión ktorého vodič si musel akurát oskočiť, šlohne ho a pokúsi sa smrtku zraziť. Úplná normálka je aj scéna keď dáky inteligent chytá ryby udicou z okraja stometrového vodopádu(!) a smrtka ho zastrelí od chrbta, takže šíp sa mu zapichne do hrude. Ó a ešte som nespomenul nášľapnú mínu na ktorej blikajú rôznofarebné svetielka a k tomu robí PÍP-PÍP aby ju náhodou nikto neprehliadol ( tomu sa hovorí humánna bomba ). To že je v tom lese aj chemická továreň, že ten smrtkoš odstrelí šípom zadnú vrtuľu z helikoptéry a že keď sa drsný komandoš potkne o papek zletí divokými kotúľmi 20 metrov po mierne naklonenom kopci na vystúpanie ktorého naásledne potrebuje lano sú už len také milé mušky na obrovskom plesnivom lajne. Ak bol Plán 9 najhorším filmom 20 stročia, tak Skeleton Man je hneď na úvod horúcim kandidátom na najhorší film 21 stročia. ()

gp_one odpad!

Tahle hrouda si normálně zaslouží, aby jí každý viděl. Dnes je spousta amaterských výkřiků z TvéTuby na mnohem vyšší úrovni jak po technické stránce, tak v kvalitě scénáře psaného narychlo pod lavicí při hodině biologie. Normálně kraviny nedělám, ale tady mám obrovskou chuť dát z recese plnej počet hvězdiček, bo jsem fakt nevěřil vlastním očím ani uším. Hláška za hláškou - perla za perlou, jeden záběr lepší než druhý. Započal jsem se chechtat už ve chvíli, kdy asi ve čtvrté minutě kostra sebere z police lebku skrz břicho právě zabitého archeologa, který ve vteřině zemřel po cca půlcentimetru hlubokém záseku sekerky do hrudní kosti a v bolestivých křečích své bránice jsem se vydržel tlemit až do chvíle, kdy mne naprosto šokoval příchod závěrečných titulků okamžitě po Rookerově prohlášení, že je po všem. Nezapomenutelné scény zapsané navěky do dějin kinematografie: Rybaření ve vodopádu, chemička+vojenská základna s letištní věží+frekventovaná dálnice+hafo postav oněch 70 kiláků od civilizace uprostřed lesů, sestřelení vrtulníku, resp. rosekání vrtule na maděru půlmetrovým kinderlukem, zničehonic proměnivší se výbava "komanda" z turistických karimatek a baťůžků na taktické vesty a arzenál jak do Vietnamu (prvních 20 minut nemá nikdo z komanda ani pistolku na boku, následuje cca v 21-22 minutě záběr, kde Rooker jde s loveckou kulovnicí s celodřevěnou pažbou a s ním ještě ten druhej trotl se samopalem aby následně zbraně zmizeli a dalších 20 minut se celé komando ploužilo převlečené za turisty) atd. Prostě naprostá pecka a pro mě určitě přímo kultovní dílo. ()

Mr.Bulanek

hodne spatne vykradeny Predator. Mensi lakado bylo Casper Van Dien ale ja ho tam poradne ani nevidel byl tam vubec?? Herci vypadaji jako kdyby vzali nejakou partu co si tam nekde hrala airsoft. Ve fabrice vypnou elektriku ale porad tam jede (nemyslim ty oranzove svetla) hm zajimave, zajimalo by me kolik mel vlastne koni 3? 4? kdyby mel v jedne scene jednoho tak to beru ale ze ma v jedne scene dva ruzne kone tak to je fakt moc, no a plno dalsich podobnych veci by se naslo. (SPOILER) Nejlepsi na tom filmu je ten konec ze bezi titulky rikate si to konci nejak divne proste smik a titulky ale pak se vrati ukazou ze kostlivec prezil a pak uz bezi titulky normalne, tak uz to potom bylo lepsi. ANO videl sem to cele. Slaba 1* ()

Gemini

Zzzzzzzz. Ne jako že byste u toho spokojeně usnuli (protože je slušná šance, že budete tu hodinu a půl sedět s otevřenou.... ústy a občas zaúpíte), ale jako že Skeleton Man patří do kategorie nejhlubších Zetek. To jsou takové ty "filmy", které by neměly být vydávány ani na DVD, a nikdo by za ně nikdy neměl zaplatit ani korunu, protože jakákoliv podpora (s)tvůrců tohoto monstra se rovná účastenství na zločinu proti lidskosti. Zkrátka v měřítkách našich komerčních televizí ideální kus na všední den (tím hůř, že o prázdninách) na desátou večerní. Skvosty jako The Heat se klidně můžou vysílat od půl druhé v noci, lepší je učinit přístupným co nejširšímu publiku nějakou takovou příšernost. Ale nač skuhrat nad politikou, dejme se do "filmu" jako takového. Jediné dvě tváře, které si můžete pamatovat, jsou Michael Rooker (v podstatě samé vedlejší role, ale dovede hrát) a Kašpar Van Dýně - ten je zde navíc jako správný "veterán z Delty" zdrsněn pár jizvami, ale nenechte se mýlit, je to on, kdo tu má vedlejší roli;) Herectví nula, pronášená slova mínus deset. Scénář tady sestává z rádobydrsných keců a provařených žánrových momentek. Tedy, scénář...spíš ty relativně náhodně za sebou seřazené listy papíru, na nichž byly napsány dialogy a scénické poznámky. Jak jinak si vysvětlit, že se máte pohybovat v hlubokých lesích, kde zmizela suprvycvičená suprjednotka, aktuálně hledaná hůř vycvičenou suprjednotkou (protože ti první cvičili ty druhé a jsme neustále zásobováni vzpomínkami na to, jak byli ti první drsní), která se na noc zakope a určí hlídky, a najednou dva z členů týmu osamoceně pobíhají po lese, nacož Kašpar !!!UKRADNE CISTERNU A POKUSÍ SE PŘÍZRAK PŘEJET, COŽ SE MU NEPOVEDE A CISTERNA UPROSTŘED SILNICE EXPLODUJE!!! WTF?!?! No, prostě tak;) Zbytek "filmu" je prošpikován naprosto debilně vsazovanými detaily hlavních postav, stokrát vidíte tentýž záběr na smrtonosného smrťáka (což je BTW duch indiána, a proto kolem sebe máchá klasickým raně středověkým evropským mečem;)), zranění hrdinů se objevují a zase mizí, tytéž zbraně vydávají pokaždé jiný zvuk, a tak by se dalo pokračovat až "do alelujá". Nutno říct, že režisér - lépe řečeno osoba, jíž byla svěřena úloha režiséra - Johny Martin je ostříleným kaskadérem, a tohle je jeho jediný "režijní" počin. Ale to je prostě na vysvětlení málo, protože nedosti na výše uvedeném, tohle ani není klasická nadpřirozená vyvražďovačka, jaké točí kluci na střední na ruční kameru. Deset minut po začátku "filmu" totiž začne kostlivec kostit nikdy předtím ani potom nezmíněné vojáky v nějaké budově, a deset minut před koncem se pro změnu přesouváme do obří chemičky, kde pobíjí úplně všechny, a kde dojde k "fajnl šoudaun", po které Rooker zahlásí "Je po všem." a naskočí závěrečné titulky. Tady zkrátka nefunguje vůbec nic, a momentů hodných smíchu nad debilitou toho všeho je strašlivě málo - vybavuju si jenom ten, kde suprjednotka vystartuje na dva borce, de facto mimo záběr je zpacifikuje zkroucením ruky za záda, pak jednomu vytáhnou z maskáčů nějakou kartičku a hlavní ranař zahlásí: "Pch, pytláci!" Ve státech se na to asi fasuje nějaká legitka;) Výsledek je 20%, ruce pryč, nepřibližujte se, a zabijte svůj čas něčím lépe natočeným. To splní i Pokémoni... () (méně) (více)

• Původně se film měl jmenovat Cottonmouth Joe. (Yoda666)
  • Rybář je nad vodopádem střelen šípem do zad, ale šíp ho zasáhne do hrudi zepředu. (Yoda666)
  • V Německu je film označen jako komedie, ne jako horor. Reklamní slogan na obalu DVD oznamuje "Zde žije duch Eda Wooda". (hladass)