Kimssi pyoryugi

• Jižní Korea 김씨 표류기 (více)

ondey

Vélmi smuná sranda a vélmi milá exotika. Naprostý filmový zážitek, který jsem díky nemožnýmu plakátu vůbec nečekal. Trochu jiný humor, trochu jiná jídla a trochu jiná schýza, než jsem dosud viděl :) ()

dzberry

Na tuhle čisťounkou lahodu bude nejlepší se dívat nešťastně zamilovaný, hladový a zadlužený. Pak to teprve chytne grády. Laskomina. Přitroublý úsměv vyvolávající, originální, smysly rozbroukávající a dál už třeskyplesky ani muk. Koukat, kochat, nekecat. ()

RigorMortis

"Stroskotanec" na ostrove za mestom a milo pošahaná slečna s voyeurskými sklonmi, ktorej svet donedávna tvorili iba steny jej bytu. Sympatická zmena oproti tak typickým kórejským svižne romantickým filmom. Neviem, či by som to zaradil k dráme, no humor a romantika rozhodne nechýbali. Jae-yeong je skvelý herec. ()

Bobofon

Na tohle jsem se hodně těšil, povzbuzen čtením místních nadšených recenzí (chyba kterou už nikdy neudělám). Dal jsem tudíž nohy na stůl, zapálil doutník tlustej jak vemeno a vnořil se do díla. Po skončení zbyla pachuť v puse, jako kdybych vypil hrnek bahna z Nilu, kde se právě spářili krokodýli, a otázka: jak někdo může tohle považovat za komedii, proboha??? Srandy je tam jak v chladicím boxu pitevny a pokusy o ni jsou přirozené a nenucené jako plakát k tomuto filmu. Celkově mě to pobavilo jak objetí onoho bezdomovce, jehož osudy mi byly úplně šumák. A nezachránila to ani skvostná Jeong Ryeo-won, a to už je co říct. ()

spookee

Naprosto dokonale, naprosto originalni, naprosto necekane zbavne! Klanim se a tleskam... Tento film je pro me jedním z tech 'nadosmrti'. ()

PanChodny

Tak trochu jiná love story z jižní Korei(e?), která lehce upozorňuje na novodobé problémy mladých lidí, např. odcizení identity na internetu a problémy s interakcí s běžnými lidmi. Doporučuji. ()

muti

Hl. hrdina Kim (Welkeom tu Dongmakgol, Someone Special, Public Enemy 3) je odhodlany skoncit so zivotom, ked zisti ze prisiel o vsetko. po neuspesnej samovrazde sa ocita na ostrovceku, z ktoreho sa nevie dostat pretoze nevie plavat. nez si to ale znovu skusi hodit tak sa rozhodne ze preskuma ostrov. kde vlastne je? no predsa v strede mesta! (taky ostrovcek na rieke Han) tak blizko a tak daleko... avsak nie sam. vsimne si ho dievca ktore je daleko nielen od neho, ale od celeho sveta. jej svetom je totiz korejsky Cyworld. originalny filmik s posolstvom. vitajte na ostrove pana Kima (Hawaii NETPAC Award, Best Actor Golden Cinematography Awards, Udine Far East Film's Audience Award, Fantasia's Special Jury Prize & Audience Awards...) ()

Palisander

Približne v pätnástej minúte sa na scéne zjavil prvý strom a film prišiel o zápletku. A ďalej... Čojaviem. Asi som sa mal radšej zavrieť do skrine. Pritom romantická linka je celkom milá. Ale toto je neodpustiteľná fušerina. Pár minút mi pokazilo celý film. ()

xpaja

To tam nemaji žádné developery co by ten ostrov zastavěly? To by se u nás nestalo :-). To je první co mě napadlo, když film začínal. Příběh má docela nápad, ale rozhodně to není ani komedie a ani romantický film. Prostě jen hezký film co příjemně pomalu plyne. A ta holka byla vážně psychouš, ještě že se trochu srovnala. Dávám --- == 80% == --- . ()

godd

Moc příjemná podívaná. Taky vás při tom napadá, že Západu něco chybí? Málokterý západní film si dovolí na tak malém prostoru tolik témat k zamyšlení... Ten východ je myšlením opravdu dost jinde, což je super. ()

Issaden

Ten film má krásně absurdní scénář, ale především je o skvělých hereckých výkonech hlavních postav. V jednoduchosti je krása a tady se nijak nekombinovalo. Prostě se hrálo a točilo a to skvěle. Náramně vtipný a dojímavý flm, který mě bavil od první minuty do poslední. ()

Agent Orange

Přiznávám bez mučení, že jihokorejských filmů jsem zatím moc neviděl, ale brzy to napravím, protože tenhle kousek mě dostal na všech frontách. Taková lehkost vyprávění, zpočátku dvou naprosto tragických příběhů, které je však protkáno spoustou mile vtipných scének a všechno to kupodivu drži pohromadě jako celek naprosto dokonale. Absurdita dvou naprosto excentrických lidských osudů do sebe najednou zapadá, tak krásně... Už dlouho mě žádný film takhle mile nepřekvapil. ()

Mickel

Po Welcome to Dongmakgol další jiho-korejská srdcovka, která u mne jen potvrzuje sílu současného tamního filmu. Navíc Jae-yeong Jeong je podle mého jeden z nejlepších herců současnosti a tato role mu palda jak ušitá na míru. Film úsměvnou formou poukazuje na současné "choroby" v hodnotách moderní společnosti, které si dnešní člověk uvědomí jen v kritických situacích. Příběh dvou lidí, kteři v tomto chaotickém iluzornim světě zapoměli milovat sami sebe a očistnou cestou stoupaji jeden k druhému. ()

Ondrew

Dalsi krasny juhokorejsky film, ktoremu tradicne nechyba patricne originalny namet, o celkovom spracovani ani nehovoriac. Nech uz je predmetom snimky cokolvek... hladanie zmyslu zivota, netradicne patranie po laske alebo skratka unik pred kapitalizmom pohananou dobou, v kazdom pripade ide o vynikajuce dielo, na ktore je skratka radost sa pozerat. 90%. ()

marrrrian

Nebyť začiatku, kedy som rozmýšľal či to vlastne chcem pozerať, bol by to dokonalý film. Našťastie úvody netrvajú večne a na mňa silne zapôsobila tá idilka na ostrove, taká až romantická predstava samoty. Byť neobmedzovaný, vyslobodený z moderného, hektického sveta a môcť riešiť malé-veľké boje, ktoré prinášajú jednotlivé dni. Tá predstava ma tak nejak nahlodala a úplne ma otvorila filmu. Film napredoval, neuveriteľne komické scény (v dobrom zmysle), striedali vážne a dvaja hlavný aktéri si hľadali každý svoju cestu. Na konci som napäto čakal, ako to dopadne. Dopadlo to ako to dopadlo, nechcem prezrádzať, ale už dlho som nebol po filme taký smutný, že skončil a ten začiatok mu odpúšťam. ()

RomanT

Nic tak originálního a potěšujícího jsem už dlouho neviděl. Dva hrdinové a dvě různá ztroskotání. Zatímco reálné ztroskotání uprostřed civilizace si dokážu představit, problémy dívky Kim by se mi ještě před týdnem zdály jakoby z jiného světa. A přitom podobným problémem zvaným hikikomori trpí až milión Japonců. (BBC 4.7.2013) ()