Anarchisti

(festivalový název)
  • Francie Les Anarchistes (více)
Trailer 1

Paríž 1899. Chudobného poddôstojníka a sirotu Jeana Albertiniho vybrali, aby sa infiltroval do skupiny anarchistov. Je to pre neho obrovská príležitosť na získanie vyššej hodnosti. Jean musí neúnavne čeliť novej situácii, avšak vo svojom vnútri je čoraz viac rozorvaný. Na jednej strane doručuje policajné hlásenia svojmu nadriadenému Gaspardovi, na druhej strane prechováva čoraz hlbšie city a sympatie ku skupine anarchistov. (Film Europe)

Trailer 1

Anderton

Úžasne príťažlivý námet, ktorý je nakrútený dosť nevzrušivo, ale aspoň kameraman sa snaží hľadať pekné obrazy. Ale nejde to príliš ľahko, keď sledujeme historický film takmer celý sa odohrávajúci sa v interiéroch. A keď sa pozrieme von, tak nás čakajú skôr polocelky a polodetaily, takže z tej dobovej atmosféry toho veľa nezachytíme. Herci sú fajn, rozhodne poteší vydarený a vypointovaný záver, ale práve vtedy vás zamrzí, prečo mu nepredchádzal lepší film. Čo by s látkou urobil taký Jeunet, radšej nevedieť. ()

Eygam

Při výběru filmu na Festival francouzského filmu jsem se snažil najít něco, v čem nebude milostný trojúhelník. Bohužel, ani u Anarchistů se nezařadilo a upřímně měla romantická zápletka zbytečně moc prostoru. Doufal jsem v nějakou úvahu nad dobou a myšlenkovými proudy, které vyvolala, případně aspoň v nějaké rozpolcení nad zdrazováním nových přátel (?), bohužel do hlavního představitele ve výsledku vidíme tak málo, že není ani moc jasné, co si celou dobu myslí. Za mě určitě zklamání. ()