Trinásťdielny sovietsky televízny seriál, nakrútený podľa rovnomenného románu A. N. Tolstého. (oficiální text distributora)

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA : ČST 1 = .11.1977 --- réžia českého znenia (ČST Praha) = OLGA WALLÓ, BLANKA NOVÁKOVÁ (8.2.2009) ()

carl.oesch

Jako ukázka toho, jak to vypadalo na konci existence carskéh Ruska to nebylo vůbec špatné. Oba hlavní mužští představitelé sympatáci (inženýr Tělegin a důstojník Roščin - prý typičtí představitelé ruské inteligence za revoluce, keří kloptně poznávaj, kde je jeich místo), ale zaujala mně taky jedna ze dvou hlavních hrdinek - Irina Alfjorová (která mně příjemně překvapila na sovětské poměry až neuvěřitelnou "svlíkací" sekvencí...:-)) , ale co mě zaráží tady v titulcích k seriálu, že zde chybí nejen ona (je de facto hlavní hrdinkou) ale i filmová její sestra (Světlana Pknnová) a druhá hlavní hrdinkaa roněž onen čtvrtý do party -představitel důstojníka Roščna Michail Nožkin. No stane se. Jinak ještěk té Alferové, byla by to bývala ideální Markéta do adaptace nesmrtelného Bulgakovova Mistra a Markétky, bohužel Bortkovi "trochu" odrostla (ročník 1951). ()