Pontypool

• Kanada Pontypool (více)

Psychologický thriller, v němž smrtící virus prostupuje městečkem v Ontariu. (Filmbox)

topi

Určitě jeden z nejoriginálnějších zombie hororů s perfektně stupňovanou a houstnoucí atmosférou, jaký jsem kdy viděl. Skvělé prostředí rádiové věži mě trochu připomělo Carpenterovu klasiku The fog. Stylový hudební doprovod film ještě více zvýrazňuje. Parádní kousek! " Kill is kiss, kill is kiss, kill is kiss...What is kill?..." " Sydney Briar is alive " - tahle věta mě bude hučet ještě dlouho v hlavě...A ještě charismatický Stephen Mc Donald a jeho hlas, to je fakt něco! ()

TheRaven

Prvních 40 minut naprosto geniálních a bez nadsázky za 100%. Ve chvíli, kdy se začně konkretizovat pointa, jde kvalita poněkud dolů. A to je škoda! Možná jsem to jen nepochopil, ale z těch tun pitomých interpretací na internetech mě nejvíc zaujala ta, že se jedná o satiru politické mluvy (možná by to pak vyneslo i ty čtyři). ()

Davies182

Pontypool je filmem, který po shlédnutí vezme slova z úst. Až na občasné (ale za to ohromné) - nejen - filmové chybky jsem se parádně pobavil a zavzpomínal na časy Akt X anebo Monstra, kdy člověka u sledování podobných snímků tak zvláštně příjemně mrazí... Strach z neznáma v efektním a originálním sci-fi s přehnanou pointou; lépe by se to asi četlo. ()

tron

„Kill is Kiss, Kill is Kiss, Kill is Kiss...“ Fakt veľmi netradičná rádiová zombíčina, kde sa nákaza prenáša slovami (!). Strašne veľa tomu dáva démonický výkon Stephena McHattieho v hlavnej úlohe rozhlasového moderátora, ktorý je s pár kolegami v noci zavretý v zasneženom štúdiu a pokúša sa vyrovnať s pekelnou situáciou „tom vonku“. Asi je to v kombinácii s hororovým žánrom dosť zvláštne použitie, ale ide o veľmi príjemný a sympatický horor, v ktorom paradoxne čím menej sa toho deje, tým lepšie. ()

Ten Druhy

Pozeranie Pontypooliu som dlho odkladal. Filmový horor, ktorého základným stavebným materiálom je slovo a zvýrazňuje literárne hľadisko by možno lepšie fungoval ako kniha alebo rozhlasová hra. Napokon, odohráva sa v komornom prostredí štúdia rozhlasovej stanice, počas fujavice a je statický. Nehybnosť prebíja dobrý nápad a sila slova. Slovo má vplyv, je nákazlivé (konkrétne angličtina je nakazená), bolo na začiatku a bude aj na konci. Aj preto McDonald v závere vytiahol víziu "Armagedonu", ktorá sa síce celkom nevydarila, ale bol som spokojný. Viacero hororov sa bez blbých kecov ľahko zaobíde, ale Pontypool je výnimnkou. Je pomerne inteligentne verbalizovaný. ()

• Scenárista Tony Burgess si vo filme strihol rovnomenné cameo, konkrétne v scéne so živou hudbou v rádiu. (BlackTom)
  • Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (BlackTom)