poster

Brendan a tajemství Kellsu

 • Francie

  Brendan et le secret de Kells

 • anglický

  Brendan and the Secret of Kells

  (festivalový název)

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Belgie / Irsko / Francie, 2009, 75 min

Scénář:

Fabrice Ziolkowski

Hudba:

Bruno Coulais

Producenti:

Didier Brunner, Paul Young
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rikitiki
  *****

  Originální a důvtipný námět, kdy se proplétají křesťanské i pohanské mýty s vědou a prokreslenou psychologií postav. Temné. Vtipné. Neshazující náboženství, ale zároveň realistické zobrazením, jak mohly vznikat mýty a pověsti. Perfektní vizuální stránka připomínající středověké iluminace a přesto působí moderně jasnými geometrickými tvary. Přístupné různým výkladům. Tohle je výtvarný skvost, který našel vlastní neotřelou cestu kresbou i způsobem vyprávění. /5 10. 13./(5.10.2013)

 • Montezuma3
  *****

  Už jsem přestával doufat, že v roce 2009 vznikl nějaký snímek, který by u mne zabodoval natolik, abych mu mohl dát pět hvězdiček. A přece se našel. A atakoval u mne dokonce pozice nejlepšího animáku a pohádky. Krásně stylizovaná animace doprovázena ještě krásnější hudbou. Roztomilé Aisling může konkurovat už snad jen princezna Mononoke.(16.3.2010)

 • Jirka_Šč
  *****

  Hodnotím maximálně, přestože to má podle názoru mého i mé dcery useknutý konec (kdyby byl závěr tak dobrý, jako zbytek filmu ...). Protože to je kouzelné, animace je úchvatná, má to krásnou hudbu, styl vyprávění je originální a celkově se jedná o velmi zajímavé (temné, avšak naději obsahující) dílko.(6.10.2013)

 • Kwaichi
  ****

  Prekrásne animácie, ľúbozvučná hudba, príbeh som doslova hltal. Skvelo sa to pozeralo. Jediný problém je, že mi akosi unikla hlavná myšlienka alebo tam ani žiadna nebola ?... Hmm, voľakde som sa nakoniec dočítal, Book of Kells je niečo ako naša Biblia pre írov, no mohli to aspoň okrajovo spomenúť, teda nečudo nízkeho hodnotenia mnohých jednotlivcov, keďže nevedia o čom vlastne pozerajú film.(24.2.2011)

 • Rob Roy
  ****

  Spolu s "Lišákem" můj oscarový favorit za animovaný film. Ale musím to vidět minimálně ještě jednou, vizuálně velmi náročné na orientaci v obraze. Úžasná hudba, letos tyhle dva animáky snad nemají mezi OST konkurenci http://www.youtube.com/watch?v=PS9gcOBPs4E(27.2.2010)

 • - Film získal dvě ceny diváků. Jednu na Annecy International Animated Film Festival. Druhou na MFF v Edinburghu (Skotsko, Velká Británie). (Terva)

 • - Opatství Kells, kde byl rukopis po staletí uložen, se nachází asi 60 km severozápadně od Dublinu. Klášter, kde kniha vznikla, byl zrušen ve 12. století. (M-arta)

 • - Jméno kočky Pangur Ban použil již v 8. století irský mnich pro kočku ve své básni. Hrdinka Aisling se pak jmenuje podle žánru irské poezie ze 17. století. V irštině znamená její jméno „noční sen“. (mr.filo)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace