poster

Brendan a tajemství Kellsu

 • Francie

  Brendan et le secret de Kells

 • anglický

  The Secret of Kells

 • anglický

  Brendan and the Secret of Kells

  (festivalový název)

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Belgie / Irsko / Francie, 2009, 75 min

Scénář:

Fabrice Ziolkowski

Hudba:

Bruno Coulais

Producenti:

Didier Brunner, Paul Young
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kwaichi
  ****

  Prekrásne animácie, ľúbozvučná hudba, príbeh som doslova hltal. Skvelo sa to pozeralo. Jediný problém je, že mi akosi unikla hlavná myšlienka alebo tam ani žiadna nebola ?... Hmm, voľakde som sa nakoniec dočítal, Book of Kells je niečo ako naša Biblia pre írov, no mohli to aspoň okrajovo spomenúť, teda nečudo nízkeho hodnotenia mnohých jednotlivcov, keďže nevedia o čom vlastne pozerajú film.(24.2.2011)

 • Madsbender
  ****

  Neviem, neviem, niečo mi tam vadí, chýba, prekáža, je navyše... Na Brendana som sa tešil dlho. Nápad a príbehový rámec je zaujímavý (pre milovníka kníh ako som ja dvojnásobne). Kresba skvelá. Nádych mýtu a atmosféra fantastická. Scény s démonickými Vikingami mrazivé. Ale... nie je to úplne ono. Vadil mi spôsob humoru a odľahčovanie (ok, tak je to rozprávka, lenže aj tá sa dá spraviť ešte "dospelejšie"), miestami mi vadilo, akým smerom, miestami narážajúcim na stereotypné chovanie postáv (ktoré sa tak stávajú nezaujímavými), sa príbeh uberá. Ešte temnejšie tónovanie by neuškodilo. A aj to "srdce", ktoré Brendanovi nechýba, mohlo byť hrejivejšie. 80%(14.8.2014)

 • Stanislaus
  ****

  Tento film si mě získal zejména svým netradičním a nápaditým zpracováním, které vedle jednoduchého příběhu a líbivé hudební stránky dominovalo celému filmu. Líbily se mi různé výtvarné prvky, které rozhodně nepostrádaly originalitu. A píseň, kterou zpívala Aisling, byla naprosto kouzelná. Zkrátka na první pohled skromný film, který v sobě skrývá nejedno tajemství.(16.4.2012)

 • DaViD´82
  *****

  Pokud milujete počiny typu Tria z Belleville či Persepolis, tak není co řešit. The Secret of Kells je totiž ze stejného ranku alternativních animáků. A je i neméně kvalitní, audiovizuálně nápaditý či vnitřně bohatý. Skutečné umělecké dílo, zvláště v HD verzi (obrazem i bez nadsázky referenčním prostorovým zvukem).(18.10.2010)

 • D.Moore
  *****

  Úžasný - slovo, které dokonale vystihne celý tenhle film. Krásná hudba, do detailu promyšlená hravá animace (vážně, je-li tady kromě mě ještě nějaký jiný člověk úchylný na geometrické obrazce všeho druhu, bude v sedmém nebi), která působí jednoduše, ačkoliv taková není, Coulaisova hudba, magický příběh obratně kombinující jemný milý humor s napětím a myšlenkami, senzačně sympatické lidské i zvířecí (Pangur Ban) postavy a jejich dabing. Tak nenápadný film, a přitom taková blyštící se, poctivá animovaná perla, kterou by byla škoda přehlédnout.(5.8.2011)

 • - Jméno kočky Pangur Ban použil již v 8. století irský mnich pro kočku ve své básni. Hrdinka Aisling se pak jmenuje podle žánru irské poezie ze 17. století. V irštině znamená její jméno „noční sen“. (mr.filo)

 • - Opatství Kells, kde byl rukopis po staletí uložen, se nachází asi 60 km severozápadně od Dublinu. Klášter, kde kniha vznikla, byl zrušen ve 12. století. (M-arta)

 • - Práce na filmu začaly v roce 1999 potom, co režisér Tomm Moore se svými kamarády zhlédl filmy The Thief and the Cobbler (1993) od Richarda WilliamseLegendu o Mulan (1998) od Disneyho. Zvrárnění těchto dvou filmů inspirovalo Moora k vytvoření stylu založeného na irském umění. (dinamit_1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace