La Meute

The Pack

Horor / Thriller / Sci-Fi

Francie / Belgie, 2010, 90 min

• Gilmour93

Francouzský masakr buranskou matrónou a latexovými bubáky.. Sama myšlenka přesunu od hixploitationu ke krmení kvičících zmutovaných havířů bez sklonů k metrosexualitě je zajímavým bodem, ovšem co je to platné, když její realizace působí i přes přátelskou stopáž zmateně a křečovitě. Laugier a Bustillo už jistě mají na sezení anonymních sadistů nachystanou pro pana režiséra židli..(11.10.2018)

• JFL

Nesoudržný pokus o mix řady hororvých motivů svůj neúspěch maskuje hutnou atmosférou a výpravou, která se vyznačuje každodenní omšelostí. Jenže právě snaha nacpat do jednoho příběhu co nejvíce žánrových schémat ústí v rozpadlý scénář, který postrádá jakoukoli vnitřní logiku s výjimkou trucovité umanutosti tvůrců, že postavy se budou řídit jejich pokyny a ne rozumem. 3/10(20.1.2011)

Mě osobně líbilo moc!!! Co na tom, že je to furt dokola a že film vykrádá v některých scénách klasiky. Je to prostě dobré. Navíc ten děj mi nepřišel nějak zvlášť ujetý, proboha viděl jsem tisíckrát ujetější kousky. Hixploitation řízlej zombárnou a to se zde přímo o zombies nemluví, ale "o nich" ... První půlhodina klasika, špína, hnusní lidi, věznění, torture ... v druhé polovině pak se objeví "bratříčci", kteří jsou perfektně maskérsky zvládnutí, fakt pekelný příšeráci. Brutalita je tak akorát v dnešní normě, ale je to prostě stísněný, bezvýchodný a má to úžasnej vizual francouského zapadákova, což já prostě fakt můžu. Bába, majitelka hospody a hlavní záporačka, je výborná. Film drží v pohodě při sobě, prostě paráda ... Jedinný, co bych tomu vytkl, tak že se film bere až moc vážně a přitom obsahuje pár docela vtipných scén (ať již to bylo chtěné nebo nechtěné ...), což diváka může hodit trochu do rozpaků. Dva alternativní závěry byly pecka...(7.7.2012)

V podstatě blbost a scenáristická křeč, ale prostupuje tím dost zvláštní atmosféra a pár momentů (když se objeví monstra) je vyloženě skvělých. Z celého La Meute jsem měl dojem, jako kdyby jej natočil značně vyčerpaný Jean-Pierre Jeunet. Z mnou velmi očekávaného filmu se zkrátka vyklubal takový podivný patvar, který se občas snaží postrašit, občas pobavit, ale daří se mu to jen střídavě. Konec divný. Dávám něco mezi 40 a 60 procenty.(17.3.2011)

Horror začínal jako jiné horrory. Holka jede sama v autě. Cestou narazí na hnusáky motorkáře. Přibere i stopaře a zastaví v zapadákově v hospodě. Stopař jde na WC a už se nevrátí. Holce je to divné a tak to jde prozkoumat. Pokud čekáte úchylné kanibali, nebo oběti, kterým jsou odebírány orgány, tak jste na omylu. Tady totiž "zem" potřebuje krev..... Dávám 60% a to zejména za jednu scénu, která mne uchvátila. Jedna obět měla velkou díru v hlavě. Bylo potřeba, aby z této díry tekla krev. Jenže netekla. A tak bylo mláceno po zátylku, až se krev spustila. Zvuky a pohyby podobné těm, když máme kečup v plastové láhvi a chceme ho dostat ze dna. Taky boucháme až vystříkne :-)(12.3.2011)