poster

Havárie v zámeckém parku (TV film)

Povídkový

Československo, 1985, 51 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

 • triatlet
  **

  Název povídky Josefa Velka „Zapírači“, ani název Dietlovy filmové adaptace moc k poznání tohoto dílka brojícího za ekologii nemotivují. Filmovou podobu drží na koukatelné úrovni Magda Reifová, středoškolačku Ivanu Šípkovou zvládá celkem přirozeně, stejně jako domácí půtky s mladším bráškou Karlem (Martin Šotola). Kromě postavy zahradníka Pichla (Jan Kuželka) a důchodce (Ota Sklenčka) se jedná spíš o karikatury. I na tom prostoru necelé hodiny šlo charaktery především spolužáků ztvárnit výrazněji. Takhle kamarádka Adéla – ta s adidas bundičkou (Pavlína Mourková) i zasněný básník Lukáš Horčička (Karel Greif - stejný ročník narození jako Magda Reifová) působí jako odvar. Vůbec scény před školou vyznívají hodně staticky. Z rodičů je výraznější otec (Pavel Pavlovský) – amatérský hodinář. Patrná kritika byrokracie při řešení ekologického problému. Kvituji záběry na park a dobové narážky - hrátky na Sandokana, přirovnání pátrajícího k majorovi (Zemanovi). Celkově je střet ekologické aktivistky a mladého básníka naivní. Hudba: Vítězslav Hádl, skript: Pavlína Moskalyková.(5.3.2009)

 • argenson
  *

  Jednu hvězdičku navíc za vždy elegantní Janu Šulcovou.(4.3.2009)

 • CageDepp
  ***

  To byla teda havárie. Tuhle holku bych poslal před Vánocema hlídat do lesa.(4.3.2009)

 • LadyPupu
  odpad!

  Greif tu hraje zneuznaného básníka a většinu času vypadá, jako by se nejradši oběsil v tom parku na nějakým stromě. Jenže nemůže, poněvadž ty stromy chcípaj. Pardon - hynou. O to se začne zajímat ekologická aktivistka Reifová, která by asi ráda byla Greifová, ale má smolíka. Koukám, že to je celý jeden velkej spoiler, což mi je asi v tomto případě celkem jedno, neboť po druhém shlédnutí ubírám i tu jednu hvězdu a házím tento shit do odpadu. Samozřejmě tříděného.(21.2.2016)

 • lubospoti
  **

  Tento snímek asi nejlépe vystihuje slovní spojení plytký příběh. Snaha o poukázání na tehdy velice aktuální téma se vinou svého bídného zpracování zcela minula účinkem a působí skoro jako parodie sebe sama.(4.4.2017)

 • mrLotus
  ***

  Ale,docela pěknou školačku!(4.3.2009)

 • Pitryx
  ***

  Tak občas tam byly hezké perličky. Dvacet. Dalších dvacet za eko téma a posledních dvacet dávám samozřejmě Magdičce.(26.10.2019)

 • W_Parmalee
  *

  Magda Reifová tu ve 22 letech hraje školačku, která žere ekologii...(4.3.2009)