Desátá oběť

• Itálie La decima vittima (více)

V roce 2000 se na celosvětové úrovni vytvoří soukromý klub, jehož členové se, propojeni prostřednictvím počítačů, věnují smrtonosné honičce - jednou jako lovci, podruhé coby oběti. V Římě získává supervybavená čarodějka svou desátou oběť. Pomineme-li slabý konec, který si vynutil producent Carlo Ponti, Petri tímto zajímavým a úchvatným filmem - také díky scénáři Ennia Flaiana - vyhrál riskantní sázku. Ve snímku se míchá sci-fi s westernem, se špionážním žánrem i s romantickou veselohrou. (oficiální text distributora)

Disease

Vcelku povedená adaptace slabší novely Roberta Sheckleyho. Pozitivem je rozhodně zachování humorného nadhledu předlohy. ()

pend

Jako zásadní plus vidím v tomto snímku Ursulu Andress, která byla tenkrát na vrcholu a která se i zde snaží upoutat pozornost pánů, což se jí celkem úspěšně daří. Některé věci jsem nedal (reklamní vložky uprostřed smrtící hry) - ale jako satira docela dobré. ()

brasek

Začiatok dobrý, zápletka dobrá a čo teda k tomu chýba? Príbeh je fraška, niektoré scény dokonca dementné. ()

Kamil111

Kudos pro takový úplně neznámý žánrový mix, zato neskutečně zábavný, vizuálně vypiplaný a pro milovníky šedesátek absolutní must. Ani se po zhlédnutí nedivím, že samotný Tom Ford kdysi zaplatil jeho restaurování. ()